zdruj77

Rolnicze bajery

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DawidMalw    1

Jeden rolnik wciskał mojemu takie takie coś : " Jak Boga kochom,sam słyszałem jak facet się pytał w sklepie ile kosztuje opona do Bizona,to kierownik mu powiedział, że 10 000 zł " ;)


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

u sasiada syn ojcowi kupil c330 odmalowana odpicowana z kabina i brat potem pytal sie sasiada ktory rocznik to sasiad mowil ze 92 a po ciapku bylo widac ze oske mial okragla. wiec sasiad sie chyba troszke pomylil.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Mi koles wciskał ze kombajnem IHC jakims 3 klawiszowym z 2.5 metra heder w tydzien 120 ha wykosił.Normalnie sie usmiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

moj sasiad zetorem 6 orze dosc konkretnie - bo to widac ze robi dobrze i mowi ze mu pali 7l/ha ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mesershmit    0

połowa komentarzy na AF to bajery a szczególnie jednego użytkownika, nie będe tego pisał ale on wie o kogo chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

mój kolega powiedział mi że jego c-330 ciągnie trzy skibowy pług z kolczatką a na dodatek ,,a wiesz jak idzie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDragon    1

Zgadnijcie czy to autentyk:

1) Gościowi ścisło głowę, nadział się na cheder (szczegółów nie piszę)

2) z 1 ha plon żyta wynosił 13 t

3) kumpel twierdzi że orze 3p na 3*30 trójką z kolczatką

 

a i wiele innych ;)


www.up.poznan.pl/knir/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Case 105km + agregat aktywny 3metry + siewnik spalanie 5 l na godzinę Mają ludzie wyobraźnie ;)


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

nie dawno kolega powiedział że kupił 30 litrów ropy wlał trochę do c4011 zaorał 6 hektarów przebronował i zasiał i jeszcze w zbiorniku zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

a mnie to denerwuje jak ktoś (już kilku moich kumpli) opowiada takie pierdoły, jak np: że wrzuca piątke w 60 i staje dęba, albo że puszcza zrywy na asfalcie przez piętnaście metrów sześćdziesiątka (sami może tak naprawde sześćdziesiątką jechalize dwa razy w życiu) ... ale ja to nawet lubie im przytakiwać i nawet cieszyć sie tym że oni myśla że błyszczą ;) oni błyszczą a ja sie z nich nabijam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    49
Zgadnijcie czy to autentyk:

1) Gościowi ścisło głowę, nadział się na cheder (szczegółów nie piszę)

2) z 1 ha plon żyta wynosił 13 t

3) kumpel twierdzi że orze 3p na 3*30 trójką z kolczatką

 

a i wiele innych ;)

 

W podorywce napewno by poszedł


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

kolega mi mowil ze w naszych warunkach glebowych, C 360 ciaga czteroskibowy polski plug 4x35cm ,malo sie niepolalem bo ja Mtz 80 ciagam 4 skibowy ruski i ma ciezko, a on chyba podorywke robi a nie orze.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachles    0

mi kolega niedawno opowiadał że swoją 60 zozbujał się do 80 z górki na luzie ;) tylko od śmiechu się powstrzymywałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

hahahah ja trzydziestka doszedlem moze gdzies do 40 km ale myslalem ze oszeleje jak zaczela skrzynia szalec i szumiec nie mowie o zwolnicach heh


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

Jak staliśmy w kolejce ze zborzem, to koleś twierdził, że w sejej c360 ma w silniku wał itłoki z Zetora i pługiem 3x30 orke głęboką 3 szosową robi. Brat wzią go pod szpic i powiedzał, że podorywkę to pewnie czwórką bez problemów daje rady no i koleś, oczywiście żarliwie to potwierdził.

 

Kolega ze wsi twierdził, że fiat 126p Bis jego wójka ma napęd na cztery koła. On takich bredni zawsze bardzo dużo wygadywał. Niestety zawsze mnie wkurzały takie kretyńskie przechwałki i ich po prostu nie zapamiętuje. A szkoda bo byście boki ze śmiechu zrywali czytając jego "baśnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

moc ciągników temat rzeka, oczywiście 3/4te "mądrych" we wsi chce się zakładać ze c 360 ma 60km i koniec, a dodatkowo każdy ma lekko podkręconą i conajmniej 65 km ma c 360 7211 to już oczywiście 70km a koleś miał po remoncie starą c 360 (wersja sprzed 76r prawdopodobnie 45km) twierdził że ma 75km bo remont zrobił i podkecił ją lekko na pompie) na krajowych ciągnikach dodają te 20% mocy niby ale to ile ma jakiś sprowadzony ciągnik to już paranoja, znajomy sprowadził jakiegośszrota zetora 5711 czy coś takiego ponad 30 letniego i twierdzi ze ma 75km ale chyba podkręcony bo czuje jakby miał ponad 80km przejechałem się moc jak w mf 255 no ale on przesiadł się z dowalonej c 330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Kumpel mi wciskał że ma opryskiwacz do C-360 8000 litrów zawieszany oczywiście. Hmm tylko skąd c-360 taki udźwig :) takie ciężary to ciągniki 170KM podnoszą, nie 52

Ursus C-360 3P i 4 obracana :) Ja mówię, chyba podorywkowy

nie ale to już było najlepsze, w szkole stoimy sobie na lekcji na dworze, ja 2 kumpli i nauczyciel (rolnik) no i tak gadamy a kumpel mówi, Ja, mój ciapek to 3 metrowy agregat aktywny targa Amazone i ma przedni wałek. i tak się uparł przy tym, nie wiem czy chciał zrobić z siebie pajaca czy co ale była pompa ;):)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Jak staliśmy w kolejce ze zborzem, to koleś twierdził, że w sejej c360 ma w silniku wał itłoki z Zetora i pługiem 3x30 orke głęboką 3 szosową robi. Brat wzią go pod szpic i powiedzał, że podorywkę to pewnie czwórką bez problemów daje rady no i koleś, oczywiście żarliwie to potwierdził.

 

Kolega ze wsi twierdził, że fiat 126p Bis jego wójka ma napęd na cztery koła. On takich bredni zawsze bardzo dużo wygadywał. Niestety zawsze mnie wkurzały takie kretyńskie przechwałki i ich po prostu nie zapamiętuje. A szkoda bo byście boki ze śmiechu zrywali czytając jego "baśnie".

[/quote

 

3*30 na 3 szosowej, obroty 2500 głęboką orkę to tylko na takich piaskach jak się u nas trafiają i na wilgotnej ziemi 2*30 na 3 szosowej orałem ściernisko i była taka skała że 3p miejscami kucał


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koluniokarol    12

mi kiedys kolega opowiadal ze u niego we wsi jeden kupil nowego JD 6620 za 100tys zl od dilera i gratis dostal beczke JOSKINa i plug 3skibowy obracany

 

Ja tak z niego zgnilem, a on ze mnie jeszcze debila robil ze to prawda. ;):) :) :) :)


''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

ludzie to mają głowe

u mnie też jest paru takich

nie będę wymieniał bo boki można zrywać słysząc ich gadkę

 

np bizon rekord to sie nie nadaja ja mam ihc 451 i to jest kombajn lepszego niema

albo mój pług uni 4 jak sie go rozkręci to bierze jak 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj