Skocz do zawartości
piootr

Owijarki do bel

Polecane posty

New    0

Ja mam taki mały kłopot???? Belki mi z owijary spadają i nie wiem od czego to zależy. Belka troche nierówna owijarka stoi na równym tylko że nie założyłem podpórki pod folią w Tekli. Myśle że to zależy od zbicia balota i jego równości

Vektor    8
Ja mam taki mały kłopot???? Belki mi z owijary spadają i nie wiem od czego to zależy. Belka troche nierówna owijarka stoi na równym tylko że nie założyłem podpórki pod folią w Tekli. Myśle że to zależy od zbicia balota i jego równości

Może za szybko kręcisz owijarką (za szybko owijasz ) i to może być przyczyną

Ja miałem owijarkę z Metal-fach-a (stacjonarną) choć mam tura to i tak długo schodziło z załadowaniem beli na owijarke i postawieniu jej w pionowo po owinięciu , a że w sezonie owijam 500 bel to praca tym sprzętem stawała się bardzo męczoąca. Dlatego też w tamtym roku sprzedaliśmy owijarkę z "Sokółki" i postanowilismy zakupiuć samozaładowczą Kverneland Vicon BW 1400, i tak też się stało. Praca to maszyną to czysta przyjemność niedość że sama zakłada i obcina folię to jeszcze stawia bele w pion. Teraz spokojnie owine 130 bel dziennie.

:)

piootr    3

Folia 75 cm to jest to szybciej się robi mocniejsza jest miałem okazje porównać jak robiłem nią na 50 cm sąsiadowi

@krzysiu mam oferte unterland zielona po 260 zł musze wziąść chociaż 5 szt tylko nie jestem pewien czy jest to ta EXTRA

Żeby nie było tak różowo to bez przeróbek podajnika folii nie obyło się , Sipma się nie popisała ale teraz już poprawiłem i jest OK

Wiadomość z agroFakt.pl

pioter    45

ile razy owijacie swoje bele???w ostatniem RPT jest na test prasoowijarki KRONE i jest to wyboru 4, 6 i 8 warstw...u mnie wszyscy owijają 2 razy

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

piootr    3

@pioter 2x czyli 4 warstwy folii ??

ja powinienem 16x ale i 14-15 styka żeby całą belo oblecieć

Pavel    10

przeciez juz za drugim obrotem bele folia do połowy leci po poprzedniej czyli jest juz 2 warstwy. na srodku słoja beli jest najwiecej warstw

pioter    45

no włśnie 2 krotnie czyli 2 razy a wychodzi na to że ta prasoowijarka od 4 do 8 razy owija...to już wychodzi trochę drożej :(

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

zetor7745    3

To pewnie jakas prywatna osoba je robi, bo pierwsze widze. Ale wolalbym dolozyc 2 tyś wiecej i kupic jakies znanej firmy. Sasiad kupił od takiego to same problemy z nia mial.

nasil90    96

ja mam foliarkę metal fach na folię 50 i 75 ale 50 nigdy nie owijaliśmy używamy głuwnie foli silotitte balota owijamy 16 razy

Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.

Igor03    2

ja kupiłem 4 lata temu owijarke do bel Sipme 50 i 75 cm , i powiem tak jak by mialem teraz kupowac to by wolalem wiecej wydac i kupic samo zaladowcza na kolacha !!

wsk125ccm    11

Witam. Wiem, że są 2 tematy o owijarkach, a zakładam kolejny.

Ostatnio pytałem o prasy, nadszedł czas na owijarki...

Jest wiele firm do wyboru, ale jaką wybrać??

Sipma http://www.sipma.pl/page.php?content=owijarki - cena spora, szczególnie samozaładowczych, ale za to jak szybko roboty ubywa ;)

Mascar http://www.bmdanex.pl/oferta1.php ceny jeszcze nie znam, ale wyglądają solidnie

firma xxx - czyli prywatna robota warto - cena niska ??

PRONAR http://www.pronar.pl/osprzet/___z_235__.html - nie widziałem, ceny nie znam

Czy warto kupić na folię 750??

Która samozaładowcza lepsza, od tyłu czy z boku??

I jeszcze jedno pytanie zasadnicze, jaka jest różnica w owinięciu beli owijarką, która ma 2 walce (sipmaZ-274), a taką która między walcami ma pasy(MASCAR)??

qazi    59

co do firmy to ciężko jest mi doradzić, ale na pewno warto kupić owijarkę na folię 750 bo sporo szybciej się owija, lepsza chyba będzie z bocznym załadunkiem bo chyba wygodniejsza praca bo nie trzeba cofać pod każdą bele, a co różnicy pomiędzy owijarką na walcach a tą na pasach to chyba na pasach jest lepiej bo nawet niekształtne bele można owijać

Adik_ziel    3

Brałeś pod uwagę Metal-Tech?

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

bartus16    8

ja bym bral sipme bo to sprawdzona firma...

Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez LukaPro
      witam!!! mysle nad owijarka samozaladowcza Mascar5100 Moze ktos podzielic sie opiniami? dzieki z gory.
    • Przez patryk4427
      witam planuje kupić zwykłą stacjonarną owijarkę.miała by ona współpracować z c 330,ciekawi mnie czy po owinięciu balota da radę ona wyrzucić go na stawiacz bel czy trzeba zdjąc go chwytakiem? dodam ,że obecnie podnosi ona bez problemu opryskiwacz z 400 litrami wody
    • Przez Ganiek
      Witam tak jak w temacie owijarka nie zlicz mi obrotów magnes i wszystko jest dobrze ustawione przewód nowy a ona nadal nie zlicza myślę że problem tkwi w tym pilocie lecz prosił bym o wypowiedź kogoś kto miał taki sam problem  
    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?

Pozdrawiam,
      czekam na odpowiedzi.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.