piootr

Owijarki do bel

Polecane posty

soltys48    19709

panowie a jaką wybrać ze stawiaczem bel-na allegro znalazłem jedną ale chciałem porównać ceny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

Panowie czy da się dorobić nóż obcinający folie do owijarki stacjonarnej?? Może ktoś takie cudo zrobił i zechciał by się podzielić. Jestem przekonany, że to jest możliwe po wczorajszym meczu naszych chłopaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

@ gadek5228 a mają gdzieś wystawione te stawiacze?czy trzeba się o nie dopominać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Wiem gdzie się nie zapytam w mojej okolicy to w żadnej składnicy czy sklepie nie mają....na allegro znalazłem tylko jedną ofertę i do tego jeszcze ten producent jakoś ma tak wyje... na sprzedaż -dzwoniłem do niego a on to to znowu co innego i tak w końcu się z nim nic nie dogadałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Teraz to praktycznie nikt tego nie kupuje i dlatego,kiedyś na wiosne to jeszcze troche tego było,teraz wcale :(Musisz poprostu szukać dzwonić po firmach,albo samemu wykonać cos takiego,a przynajmniej podobnego,ale troche ciężko z tym <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

bardzo dobry sposób na robienie sianokiszonki w taki sposób,bardzo szybki przede wszystkim :rolleyes: ale kogo stać na taki sprzęt, cała ta maszyna nie wiem jak to sie zwie kosztuje grube pieniądze,no ale jak ktoś ma areał i kase to luksio wink.gif polskich rolników to raczej nie wiele stać na takie cuda,ciekawe czy się dobrze zakisza w tym rękawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Porównując do zakupu przyczepy, silosów, wybieraka, to jednak taniej. :)

 

@rolstudent rozpoznanie w imieniu Marcina? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Miałem podobno na testach Stretch O Matic 7500

Bardzo szybko owija a jakość bel nie różni się od bel po zwykłej owijarce

 

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Miałem już dość bel :P jak nie było wozu paszowego to nie było źle chodzi mi zwłaszcza w zimę bele przywiozłem do obory i po problemie ale jak trzeba na mrozie folie zdjąć i sznurki wyciągnąć z zamarzniętej beli to nie jest to za przyjemne zajęcie, a tak to wycinam wycinakiem i wrzucam do paszowozu i po problemie. No i chyba najważniejsze mam jednakową kiszonkę a nie jak z bel jedna z górki to sucha druga z dołu to prawie woda leci.

Zbiór praso zajmował mi prawie 2 tygodnie bo to zawsze deszcz się trafi to trzeba zaraz przerwać a tak to 2 dni 2 osoby lub 3 osoby i 1 dzień i mam po sianokosach i może następny pokos rosnąć :D

Jak by nie przyczepa to na pewno była by szeregówka

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie mam małe pytanie, posiadam owijarke unia fala l i zastanawialem się czy można do niej założyć pasy aby bele, które są niekształtne można było łatwo i bez zbędnego wysiłku owinąc... czy może ktoś próbował czegoś takiego i czy wogóle jest taka możliwość, bo nie wiem jak wytrzymałe są połączenia walców, które je trzymają i czy nic sie nie powygina pod obciążeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

nowa owijarka firmy altro ze stawiaczem 6550zł folia 50 i 75 bez stawiacza 5950zł


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

żeby nie zakładać nowego tematu jestem na etapie zakupu owijarki niestety tylko stacjonarnej bo nie będzie zbyt dużo robić ok 300 bel rocznie to pewnie i tak wziąłem na wyrost jak będzie większa połowa to będzie git. wiem jedno że powinna być 75 bo szybciej i lepiej ale jaka czy sipma, metal fach, warfama czy cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

żeby nie zakładać nowego tematu jestem na etapie zakupu owijarki niestety tylko stacjonarnej bo nie będzie zbyt dużo robić ok 300 bel rocznie to pewnie i tak wziąłem na wyrost jak będzie większa połowa to będzie git. wiem jedno że powinna być 75 bo szybciej i lepiej ale jaka czy sipma, metal fach, warfama czy cos innego

Mam SIPME tekle folia 750 i chodzi elegancko. Robię na niej baloty 120x150 więc duzy ciężar musi wytrzymać.

Takze polecam, fakt kosztuje więcej ale warto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jak 8 tys netto to wystarczy na Sipme. Zastanawialiśmy się nad innymi markami i prywaciarzami ale w Sipmie jak coś nawali to idę do agromy i mam chociaż w owijarkach nie ma co się psuć tylko kwestia ramy czy wytrzyma duze obciażenia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez Heniu95
      Witam, 
      Chcę się dowiedzieć czegoś o owijarkach Langren, czy polecacie te owijarki?
      Nie miałem wcześniej styczności  z ową marka i nie wiem co o niej sądzić?
      Dodam  jeszcze że rocznie by robiła ok 70-80 bel.
       
      Pozdrawiam
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada może instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 Maxicut (2006) ?
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 ?
    • Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj