piootr

Owijarki do bel

Polecane posty

PeriplPl    3

Ja widziałem takie owijarki do kostek jak i również małe belarki - średnica belotu 60 cm i wysokości 60 cm i owijarki do nich...

To było we Belgii... ceny z kosmosu jak dla Mnie :(

 

Tu masz linka z ogłoszenia - Belgia

 

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/owijarki/1585433/tanco-autowrap-404-eh.html

 

Nie wiem czy warto - policz czy koszt zakupu owijarki i koszty folii na jedną wyprodukowaną kostkę kiszonki się opłaca....

 

Ale widział wersje prasy-belarki (kombajn=prasa+owijarka na jednym podwoziu) robiła beloty o średnicy 100 cm i wysokosci 100 cm. Cena takie maszyny w bardzo dobrym stanie to wydatek 12-15 tys. Euro

 

Pozdrawia Krzysiek


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

Koledzy ja mam dylemat gdyż posiadam ciągnik Ursus 6014 który jeździ z prasą a teraz zastanawiam się nad dokupieniem przedniego TUZ-u na który bym zabierał owijarkę i po sprasowaniu owijał odrazu bez żadnych przejazdów czy to dobry pomysł uzasadniony ekonomicznie i wogóle???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Dobre ale na TUZ musiałbyś kłaść turem balota. Ale czy to nie za mały ciągnik? Widziałem na YT proxe chyba i na podniesionej owijarce owijała i jednoczeście odwoziła je na miejsce składowania, możnaby zrobić podobnie kłaść turem na owijarkę i jednocześnie prasować i owijać ale z załadunkiem problem bo musiałbyś wjeżdzać na inny pokos po balota później powrócic na rządek do prasowania więc chyba nie pasuje ale na przedni tuz owijarka to ciekawy pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

Tylko ze ja nie koniecznie na polu chce owijać najpierw bym prasował a ktoś inny by w tym samym czasie zwoził na miejsce składowanie a gdybym juz zakończył prasowanie to wtedy rozpoczeło by się owijanie tym samym ciągnikiem gdyz zajmuje się usługami a jestem sam i nie ma kto innym ciągnikiem za mną podążać z owijarką no i to tez koszty dwa ciągniki w teren wypuszczać. Normalnie mam dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

To całkiem mądrze pomyślane ograniczysz w ten sposób zapotrzebowanie na siłę roboczą (ludzi) więc jestem za :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

Pracował moze juz ktoś w taki sposób z owijarką na przednim TUZ-ie ma moze ktoś jakieś doświadczenie z was koledzy w takim agregatowaniu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie jeden tak jeździ czasem. Oszczędza czas i ropę na dojazdach.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Przelicz zakup TUZ-a bez WOM-u to jakieś 6 tys. (nowy) używany trochę tańszy...

 

Ja jak podejmuje jakiś zakup to liczę ile rocznie musiałbym wydać na ta maszynę: czyli jeżeli ten TUZ kosztuje 6 tys. to okres użytkowania (zwrotu inwestycji-rozłożenie kosztów w czasie 7 lat) to 800 zł rocznie, ale pod warunkiem, ze kupuje za gotówkę ! Teraz przelicz czy 800 zł rocznie wydasz na ten przysłowiowy bajer - czy koszt dojazdu z druga maszyną i czas mniej więcej ile może Cię kosztować ? Moim zdaniem to się nie opłaca, jeżeli będziesz używał to wyłącznie do wożenia maszyny....

 

Ja Zetora kupiłem już w przednim TUZ-em i WOM-em droższy był od innych wersji jakieś 3 tys. ale kupiłem dla tego, że bliżej mojego miejsca zamieszkania był do sprzedania i przekalkulowałem że koszt transportu z wielkopolski do mnie wyniesie mnie tą różnice co ten TUZ - dla tego mam go...

 

 

Wykorzystuję go do koszenia traw ( kosiarka czołowa za 500 Euro Deutz - 2,0 m a z tyłu polska ze słupska 1,65 m ) idzie nie źle :huh:

ale też usługi - odśnieżanie i koszenie kosiarką bijakowa czołowa...

 

To jeśli patrzysz perspektywicznie to tak ! kupuje kupuj...

 

Owijarkę do pola wożę i tak na ładowaczu - szybki załadunek !

 

Pozdrawiam


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

Na początku chcę podziękować ze wogóle ktoś czyta i stara się zawsze wyrazić swoją opinię. A tym TUZ-em to nie tylko bym transportował tą owijarkę ale również bym chciał owijać gdy ona by była cały czas z przodu ciągnika tak aby prasy nie odpinać po prostu hydraulikę bym przełączył i owijał przodem no i mam nadzieję ze jakoś to by szło wywracać te kule z tej owijarki. bo mam również ciągnik c 330m ale on do owijarki się nie nadaje wiadmo za słaby podnośnik itd. przeliczam to myślę nad tym nad zasadnością tej inwestycji TUZ zgadza się kosztuje ok 6000zł. Gdybym miał inny ciągnik który by dawał sobie radę z owijarką to bym nie brał pod uwagę nawet tego TUZ-a bo to za drogi interes. wiem ze muszę sobie sam odpowiedzieć na to pytanko ale bardzo proszę o każde sugestie informacje czy wogóle jest to technicznie wykonalne pracować owijarką na przednim TUZ-ie oczywiście na postoju nie jeżdżąc po polu tylko owijać kipować i cofać się do tyłu lekko razem z prasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledzik    0

Witam

 

Prosze o informacje.

Jakis czas temu widzialem w gazecie owijarke ktora owijala bele jedynie po obwodzie (dodam, ze musi to byc folia)

Czy ktos jest w stanie podac mi producenta takiej owijarki?

Za nic nie moge sobie przypomniec producenta.

 

Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Witam mam zamiar kupić owijarke na którą zamierzam przeznaczyć około 12tys zł i chciałbym prosić o porade. Dodam że zakupiłem prase Claasa 360 Variant. z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

witam moze to nie ten temat ale chcialbym zapytac przy folii 75 lancuch na trybach na walkach maj byc na wiekszych czy mniejszych zebatkach??

PZDR


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

witam moze to nie ten temat ale chcialbym zapytac przy folii 75 lancuch na trybach na walkach maj byc na wiekszych czy mniejszych zebatkach??

PZDR

 

Na mniejszych trybach. Wałki muszą się obracać szybciej, więc przeniesienie musi być na mniejszą zębatkę. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

A tak poza tematem. Mam do sprzedania nowy stawiacz bel. ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Takie pytanie: Czy ta owijarka jest warta "zachodu"? Bo dziwnie tania jest i wogóle sprzęty tego użytkownika wszystkie jakie ma na aukcjach.

 

http://allegro.pl/nowa-owijarka-bel-o150-gwar-producent-stawiacz-i1787596027.html

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termik32    11

Witajcie.

Jako że jestem nowy Wypada się przywitać - co czynię.

Przeglądam tematy dotyczące owijarek, gdyż zaczynam ich produkcję.

Mam kilka z nich do powiedzmy podejrzenia - nie zależy mi na tym by wyprodukować bubla - dlatego

proszę o wasze uwagi na co szczególnie zwracać uwagę, oraz co w waszych najczęściej ulegało awariom - by

szczególnie przyjrzeć się tym słabszym rozwiązaniom i ew je poprawić.

Pochodzę ze wsi i wiem że najważniejsza jest niezawodność.

Pierwszymi owijarkami jakie zamierzam produkować będą owijarki stacjonarne.

Wzorem jest owijarka Sipma -Tekla.

Sipma ma duże doświadczenie - ja natomiast duże ambicje, odpowiednie wykształcenie oraz

doświadczenie w produkcji różnych maszyn i urządzeń - typu piece lakierni proszkowych, piły mostowe itp.

Mam nadzieję że i z tymi urządzeniami sobie poradzę.

A was proszę o cenne uwagi i spostrzeżenia jakie macie po kilku latach użytkowania.

Pozdrawiam

Zbyszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Witam wszystkich i proszę Was o poradę. Prowadzę wraz z ojcem ok 30 hektarowe gospodarstwo i hodujemy bydło(a właściwie to próbujemy :rolleyes: ) i po wielu burzliwych dyskusjach doszliśmy do wniosku,że nadszedł czas zakupu prasy rolującej a co za tym idzie i owijarki.....Prasa już jest od roku i teraz kolej na owijarkę-tylko jaką??? Sianokiszonki robimy ok 100-120 beli(do tej pory była w workach ale.............szkoda mówić)i wiem,że zakup owijarki nie jest za bardzo uzasadniony ekonomicznie ale co zrobić skoro nikt w mojej okolicy jej nie posiada! Dlatego owijarka musi być przede wszystkim tania a zarazem wytrzymała-żebym po roku czy dwóch nie musiałbym jej remontować.Przeglądałem allegro od kilku tygodni ale przed zakupem wolę najpierw zasięgnąć porady praktyków-użytkowników owijarek.Ponadto dobrze by było jakby owijarka była wyposażona w możliwość owijania na folię 50 i 75mm,i co jeszcze?????Czekam na wasze porady dotyczące zakupu, na koniec dodam,że owijarka nie musi być fabryczna może pochodzić od rzemieślnika-najważniejsze tak jak już napisałem cena i jakość(zdaje sobie z tego sprawę,że rzadko idzie to w parze ale może coś się znajdzie)z góry dziękuję i pozdrawiam.... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Witam, mam ten sam problem co kolega wyżej a mianowicie jaką owijarkę wybrać? Ja mam mało bel do owijania i zastanawiam się czy nie kupić takiej za 5tyś... Co o nich myślicie?


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Witam wszystkich w tym temacie! Ja również przyłączam się do pytań moich poprzedników, z tym że ja owijam rocznie około 350-400 balotów plus może jakieś usługi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Witam, mam ten sam problem co kolega wyżej a mianowicie jaką owijarkę wybrać? Ja mam mało bel do owijania i zastanawiam się czy nie kupić takiej za 5tyś... Co o nich myślicie?

Myśle że warto zainwestować.Zawsze zakup kiedyś się zwróci ;) .Jeżeli chodzi taką do 5tys to http://allegro.pl/owijarka-do-bel-50-75-agro-max-metal-fach-sipma-i2018124170.html chodź ta rama taka jakaś zbyt delikatna się wydaje lub http://allegro.pl/owijarka-owijarki-do-bel-tanio-szybka-dostawa-i2051173632.html albo dołożyć tysiąc i kupić taką http://otomoto.pl/owijarka-bel-z-220-A34601.html -sam taką posiadam,zrobiła jak narazie ok.100 bel przez 1sezon i sprawuje się bez zastrzerzeń :) A na większy areał to lepiej kupić Sipme lub Metal-Fach,wiadomo dobre i sprawdzone firmy,może także warto zainwestować w samozaładowczą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez Heniu95
      Witam, 
      Chcę się dowiedzieć czegoś o owijarkach Langren, czy polecacie te owijarki?
      Nie miałem wcześniej styczności  z ową marka i nie wiem co o niej sądzić?
      Dodam  jeszcze że rocznie by robiła ok 70-80 bel.
       
      Pozdrawiam
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada może instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 Maxicut (2006) ?
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 ?
    • Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj