piootr

Owijarki do bel

Polecane posty

Gość   
Gość

Zmierzyłam swoją belę już dawno i jest trochę mniejsza jak 120 cm . Domyślam się ,że to przez siatkę ,ponieważ ją bardziej opina .

Mariusz ,ja pisałam swój pierwszy post już po tym jak kolega podał wymiary bel .

Oboje mamy rację . Twoja odpowiedź jest bardziej przydatna jak faktycznie bel mają różne rozmiary . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Jeszcze mam pytanie do was czy opuszczacie aparat od folii lub podnosicie przy zmianie np. z 50 na 75cm bo widzę u mnie że na śrubach można uregulować do góry lub do dołu, nie chodzi mi o ten zacisk do folii tylko o cały aparat. Czy przestawia się wtedy gdy jest inny wymiar beli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ile średnio bel 120x120 owijacie folią 500 owijarką stacjonarną w ciągu godziny?

Czy gdyby w C-360 3P+ owijarka metal-fach puścić pompę przez 5 bieg na minimalnych obrotach to będzie to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

To zależy czy burza idzie :) w granicach 15-25. O co Ci chodzi z 5 biegiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Z tym piątym biegiem jest taki myk że przestawia się w skrzyni że pompa ma większą wydajność, sąsiad tak robił, ale łańcuch pękł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Ile średnio bel 120x120 owijacie folią 500 owijarką stacjonarną w ciągu godziny?

Czy gdyby w C-360 3P+ owijarka metal-fach puścić pompę przez 5 bieg na minimalnych obrotach to będzie to dobry pomysł?

U mnie tak się owija. W dobrym tempie rok temu przez 15 minut zdążyliśmy owinąć 9 bel, czyli ok 36/h. Kilka dni temu jak zmierzyłem w normalnym tempie, to przez godzinę 30 sztuk owinęliśmy.

 

 

 

Ilość obrotów zależy od rozmiaru i kształtu beli, przy owijaniu widać kiedy folia pokryje belę dwoma warstwami, zwykle przy 120x120 wystarczają 22 obroty folią 500mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Z tym piątym biegiem jest taki myk że przestawia się w skrzyni że pompa ma większą wydajność, sąsiad tak robił, ale łańcuch pękł.

 

Pompa ma większe obroty i nie jest to zdrowe ani dla pompy, ani dla wom


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ale wom wtedy nie pracuje, a obroty pompy? jak dla mnie to tak jakby w normalnym ustawieniu doginać na wysokich obrotach silnika. A tak przez 5 bieg można dać dużo mniejsze obroty silnika aby uzyskać zadowalającą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

 

Pompa ma większe obroty i nie jest to zdrowe ani dla pompy, ani dla wom

 

Nic się nie stanie dla pompy jeśli zachowa się umiar tak samo jak np. obroty wałka 540/1000 znam talenta co kosił zwykłą kosiarką na 1000 obrotów wom i się dziwił że kosiarka siadła, a jak ku..a miała się nie popsuć jak na silniku nie schodził poniżej 1800 obrotów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I tak że nie odleciał jak helikopter :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W moich stronach w cena waha się w przedziale od 9000zł do 9800zł


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie, nie posiadam. Oglądając sprzęt na placu zapytałem jaka cena. Ja posiadam zwykłą jakąś garażową którą kiedyś kupiłem i nie jestem z niej zadowolony.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo815    0

 

Chciałem zapytać odnosnie tej owijarki z agromaxu. Posiadam właśnie taką już prawie rok, chodzi ona z MF255 i owija wolno, i nie wiem czy to jest winna owijarki czy tego że traktor ma słabą pompe? A także chciałem sie zapytać jak ustawiacie przy niej folie. Bo jak na razie to owijałem 50 i czasami przy pracy było tak że folia była naciagnięta, a zaraz później zbyt luźna.  Co bele musiałem schodzić z ciągnika u ustawiać od nowa folie  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Napinacz folii Ci się pewnie luzuje, a co do prędkości, jeżeli MF 255 ma wydajność pompy z rzędu 17l/min nie dziw się że wolno owija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Witam. Czy ktoś mógłby mi doradzić jaką owijarkę kupić na baloty po prasie Krone 130s? Pilne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Chyba normalną owijarkę, ta prasa zdaje się kręci jakieś wymiarowe kulki, czy nie? Co to za różnica po takiej czy po innej. Wybierz sobie tylko producenta i owijasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

Witam spotkal sie moze ktos z owijarka do ciagnika co sie pcha do tyl i owija balota mam zdjecie co u mnie w okolicy byla do sprzedania co sadzicie o takim rozwiazaniu nie trzeba ladowac tylko odrazu na polu owinac 

post-37039-0-84115700-1432460421_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Mam pytanko, mam owijarke samowyladowcza Kverneland, sterowanie rozdzielaczem kolo owijarki i mam taki problem ze ciezko jest delikatnie ruszyc i zatrzymac stol. Stol nie jest napedzany lanuchem tylko bezprosrednio trybem wiec przy ostrym szarpaniu tryb moze sie rozleciec :) Wymienic rozdzielacz? Zamontowac jakis zawor hydrauliczny czy co? http://allegro.pl/nowy-zawor-krzyzowy-vau-1-2v0450-szokowy-i5091181508.html Takie cos by nie spelnilo zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tak, takie coś załatwi sprawę, a nie masz już tego zamontowanego przy silniku hydraulicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Czas założyć i będzie spokój. Jak widać, zawór ma możliwość regulacji gdyby jeszcze coś było nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez Heniu95
      Witam, 
      Chcę się dowiedzieć czegoś o owijarkach Langren, czy polecacie te owijarki?
      Nie miałem wcześniej styczności  z ową marka i nie wiem co o niej sądzić?
      Dodam  jeszcze że rocznie by robiła ok 70-80 bel.
       
      Pozdrawiam
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada może instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 Maxicut (2006) ?
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 ?
    • Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj