• ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez restrukturyzacja2016
      Kilka dni temu zakupiłem nową owijarkę do bel (dla ciekawskich, firmy Marco-Polo). Oczywiście w komplecie znalazł się licznik "Marco-Polo". Na sprawdzenie maszyny, spróbowałem zrobić kilka obrotów bez beli. Zauważyłem jednak, że LICZNIK nie liczy obrotów stołu. Co może być tego przyczyną? Ustawiłem go przykładowo na 16 obrotów, no i ogólnie go Włączyłem, a on cały czas pokazuje 0. Za małe obroty traktora, a może ten magnes co się prawie styka z śrubą NIE ŁAPIE SYGNAŁU ELEKTRYCZNEGO od stołu?

Czekam na odpowiedź,
      P O Z D R A W I A M !
    • Przez ArekKowalewski
      Witam. Czy posiada ktoś owijarke Unia Twister i chciałby podzielić się opinią na jej temat (jakość wykonania,sprawność, czy występują jakieś usterki). Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez PraktykR
      Planuję zakup używanej "zachodniej" owijarki z załadunkiem bocznym za około 10k. Znalazłem kilka ofert (od dolnego śląska po mazowsze), niestety żadna z nich nie ma "chwytaka" folii (prawdopodobnie zostały wykręcone), więc zacząłem zgłębiać temat, ponieważ mógłbym odpowiedni "chwytak" dorobić. 

Najbardziej zainteresował mnie "system" stosowany w starszych Kvernelandach, który uruchamia się mechanicznie (za pomocą sprężyny/łańcucha) kiedy stół owijarki osiąga prawie maksymalne, albo maksymalne wychylenie, a bela zostaje wyrzucona. Wszystko bez ingerencji kierowcy. Rozwiązanie raczej udane, ponieważ Kverneland jeszcze po 2000 roku je stosował. 

Niestety nie znam dokładnej zasady działania. Znalazłem filmy i zdjęcia, ale wszystko z daleka i niewiele widać... Na forum nie ma nic. Znalazłem katalog części, instrukcje obsługi do Tarrup 7500 i są zapadki, sprężynki, dźwigienki, ale bez szczegółowych zdjęć, albo tłumaczenia dalej nie wiem jak to dokładnie działa. Jestem w stanie wyobrazić sobie chwycenie i obcięcie folii, ale jak potem folia jest puszczana po (chyba) 2 obrotach stołu?

Nie mam gdzie zobaczyć owijarki z takim "systemem" dlatego proszę użytkowników o podanie konkretniejszych zdjęć, jakiś materiałów z internetu, albo opisanie zasady działania na podstawie instrukcji obsługi, albo katalogu części. Jeśli ktoś, coś wie proszę pisać, może ktoś jeszcze jest zainteresowany tematem?

Link do katalogu części (strona 22-26): http://www.hjallerupmaskinforretning.dk/UserFiles/File/kataloger/Kverneland-katalog/Græs/Balleindpakkere/UN7500/Reservedelskatalog/Res.kat.7500.pdf
    • Przez radoradosny
      Witam! 
      Mam pewien problem z czujnikiem do owijarki Metal-Fach, podczas pracy uszkodził się po prostu został tak jakby ścięty czubek tego czujnika.Zabrałem go i rozebrałem doszedłem do tego aby,że polutowałem przewody ale nie wiem co dalej aby prawidłowo działał kupiłem także nową rurkę gwintowaną z aluminium tak jak było oryginalnie. Z góry dzięki wielkie! 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.