roobercik

ile waży

Polecane posty

milanreal1    319

słomy tak z 350 kg a sianokiszonki z pól tony.nie mam balotów,tak słyszałem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

No bez przesady. Balot słomy może ważyć od 150-190kg. Naszych ważyliśmy kilka i wszystkie miały koło 170kg. Sianokiszonki nie ważyliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek4312    0

kolega wyżej ma racje do wagi


Zapalniczka- 2 zł
Benzyna- 50 zł
Widok palącej się szkoły- bezcenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Zalerzy po czym, i zalerzy czym zwina, bo np. bela po sipmie jak waży 150 kg to jest szał, ale jak zbije np. claas variant 280 rc 300 kg normalną belke słomy, to się wcale nie ździwie. Bela sianokiszonki również jak po sipmie waży 400 kg, to znaczy, że materiał był strasznie mokry, koń porządny, a kierowca bez serca. Z kolei jak tym claas-em zbije belke 500 - 600 kg materiału suchego jak na sianokiszonke przystało, to się również nie ździwie. Więc bela a bela, niby żadna różnica, a jednak wieeeeelka :P Więc jednoznacznej odpowiedzi nie ma, choć są granice w zalerzności od warunków, prasy, i ciągnika :P Takie podstawy, to tak bela słomy 120 kg - 300 kg , bela sianokiszonki 250 - 800 kg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

w pełni się zgadzam z @endrju00711 bo sam wazyłem i kilka razy jak kładłem baloty sianokiszonki ładowaczem czołowym na owijarke to zęby od tura połamałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@endrju

Ja wziąłem poprawkę na to że W Polsce najpopularniejsze są prasy stało komorowe. A te o zmiennej komorze to jeszcze rzadko spotkać. Bo np w naszej okolicy nie ma żadnej.

Te nasze co ważyły 170kg to były po sipmie. I wcale nie uważam że jestem operatorem bez serca :P . Sianokicha też pewnie nie waży tak mało. W tym sezonie postaram się zważyć. Może to przez to że wszyscy simpę kojarzą z wersją clasik. A w Farmie II te haki do blokady komory jednak coś dają.(Żeby nie było nie wychwalam sipmy pod niebiosa. Bo sam chciałem inna prasę. No ale wyszło jak wyszło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Po mojej sokółce z bardzo przestojalej i suchej slomy bela waży około 120-140kg a z sianokiszonki to nie wiem go nigdy nie ważyliśmy


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

dużo zależy od prasy ale jeszcze więcej od prasowanego materiału ciężko określić ale granice są mniej więcej takie jak napisał endriu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

kat@ rozumiemy się w 100%, ale ja brałem również pod uwagę to, że prasy są różne, i stopnie zgniotu terz :P Ne wątpie że bela ważyła 170 kg, jest to całkiem możliwe, a szczególnie N111 to sobie spokojnie na eco pewno taką bele robi :P Z kolei u mnie mało sipm, przeważnie, to takie prasy jak moja, czyli zmiennokomorowa pasowa JD :) A z nią na zgniot nie narzekam. Ostatnio ładowałem znajomemu bele po prasie arobale, czyli brat bliźniak jakiegoś starszego rollanta, bodajrze 42, to sam się dziwiłem jak to możliwe, że wyszło 30 bel z ha średniej pszenicy :) Jak podeszłem pod bele, to we dwóch mogliśmy ją spokojnie z miejsca na przyczepe wsadzić. Pragne zaznaczyć, że żaden tam kulturysta nie jest, jedyny mój trening to widełki, co nawet ostatnio już nie bo troche to zmechanizowaliśmy :) Ale balot ważył w porywach 80 kg :P Po prostu z tej prasy nic więcej się nie wydus w suchej kruchej słomie, bo jak bardziej zbije, to zaraz bela w miejscu staje ;/ ( Urok walcówki :P ) Ale terz fuszera do kwadratu :P po prostu ilość nie jakość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Może koleś kasował od sztuki a nie na godziny przy prasowaniu :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Endrju, jak sie bierze od sztuki to tak sie prasuje :P Nie wiem jak silnym chłopem jesteś ale potrafie zrobić walcówką 130x120 taką bele słomy że możesz mieć problem ją przewrócić :P ale za to po równym tacza sie leciutko. Kwestia olania brzęczyka i prasowania aż ciągnik zacznie spadać z obrotów :P

 

Mam dane masy beli dla Sipmy Z279/1 [kg] - do 200 słoma; do 250 siano; do 600 siano półsuche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
Ale balot ważył w porywach 80 kg :P Po prostu z tej prasy nic więcej się nie wydus w suchej kruchej słomie, bo jak bardziej zbije, to zaraz bela w miejscu staje ;/

 

Dziwne że sznurki nie pospadały przy takim zgniocie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Jak nie spadały, wystarczyło że zachaczyłem lekko o ściernisko, i zaraz wszystkie zostawały :P to po prostu była wielka kupa słomy związana sznurkiem. Silny to ja nie jestem, a w możliwości twojej prasy to wierze, no ale do granic :P Nie wiem jak można zbić bele suchej słomy walcówką powyżej 200 kg, po prostu w głowie mi się to nie mieści. Być może z tego powodu, że tą walcówke jaką we wsi koleś ma to nieporozumienie jest. Nie uwierzę puki nie zobaczę :P A oczewiście że gośc jechał na sztuki, a niby tanio, on bierze 5 zł plus sznurek od beli, inni JD 550 co bela jest trzy razy cięzsza biorą 5,5 zł od beli, plus sznurek, oszczędności ja nie widze, ale u nas są tacy ludzie, że fajnie jest się pochwalić sąsiadowi ile to się słomy nie miało, że aż 30 bel z ha, bela jest bela, a to że jedna waży 100 kg, to szczegół :P Pamiętam tylko , że wyzłocił im niemiłosiernie, szczęście, że usługobiorca naprawia jemu tą prase, bo tak to roboty by u niego nie miał :) Zobaczymy za rok w żniwa jaki będzie szał, jak przyprowadzimy być może pierwszą prase z siatką :P To wogóle roboty koleś nie będzie miał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

A jak wam się wydaje , ile może ważyć dość dobrze zbity balot słomy po prasie Famarol DF 1,8 ? Podobnie to Sipmy @cat-a ?? Bo w tym roku słome zbieramy na podłoża do pieczarek , a jest pare km do przejechania i chciałbym żeby były jak najbardziej zbite , żeby mniej przejazdów było . A mam do wyboru usługę prasą Warfama i ewentualnie Famarol , no chyba że jeszcze ktoś w okolicy starą zachodnią mi zrobi , ale to raczej w grę nie wchodzi.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko    0

a ile waży duża (średnia) kostka 0,45*0,80*2,40m wiem że to też zależy czy słoma sucha czy mokra i z czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

bela słomy 120x120 dziś ważona ważyła 210kg o wilgotności 12% robione starym claasem walcowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko    0

ja jedną zważyłem kostka 0,45*0,80*2,40m ale to była mokra słoma bo zrobił mi kumpel tylko trzy i zjechaliśmy z pola i warzyła 150kg.

Potem jak wyschła to prasowałem dwu metrowe ale jeszcze nie ważyłem jej ale szacuje że warzy ok 100-120kg

 

za jeden snopek żąda 5zł czy warto robić bo baloty 1.2 na sznurek kosztują u nas po 7zł

 

kostka lepiej mi pasuje z dojazdem w chlewni ale dłużej się ładuje na polu i rozładowuje chociaż więcej się zmieści w stodole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Belę siana ktoś ważył? To chyba taki najbardziej neutralny materiał pod względem wilgoci, choć nie spotkałem się żeby ktoś prasował też mokrą słomę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

hmm dam rade podnieść C360 balot pół suchego siana pod kiszonke??

mam dwie prasa do wygoru simpa 5-letnia balot 120x120

i New Holland 2-letnia 130X120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

bele sianokiszonki po sipmie 120x120 waza 400-600 kg z tym ze przewaznie wychodza 400, lucerna lezaca jeden dzien po skoszeniu ok 600 kg, tak ok 200 bel zwazylismy w tym roku w wozie i tak wychodzi. Ogólnie bardzo slabe belki robi simpma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Ile może ważyć belka siana 120x120 po JD bodajże 580 pasowej, tak mniej więcej? bo nie mam jak zważyć a musze to jakoś przeliczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Hmm.. myślę że 300-400kg w tych granicach bo to wkońcu siano,a nie sianokiszonka,ale ciężko powiedzieć nie widząc tej belki,a jakim ciągnikiem robione były bele?Są dobrze zbite?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie Ile może ważyć słoma, siano i kiszonka z lekko podsuszonego owsa ( ciągnik c360 ,prasa sipma farma 2 (2008r) i po (zetor7745 i krone 120/120 z 1995roku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj