Gość wolf19

Materiały eksploatacyjne do samochodów

Polecane posty

zenit    0

Bo w serwisie normalka że jest droższy niż byś kupił go na allegro, tak samo jest z klockami hamulcowymi i całą resztą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
lej najlepiej taki, jaki był wcześniej, raczej nie powinno się zmieniać oleju "gęstrzego" na "rzadszy" w drugą stronę można

Ta zasada obowiązywała jeszcze jakiś czas temu, teraz olej mineralny może mieć wyższe właściwości dyspergująco-myjące od syntetyka, a syntetyk może mieć praktycznie dowolną lepkość. Dajmy na to np. 15W50, to wcale nie minerał a półsyntetyk, 10W60 może być półsyntetykiem lub pełnym syntetykiem, itd...

 

100zl za pasek to malo???

Zależy do czego, ale generalnie mało, kup np. do Subaru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

pasek niejest drogi to rolka napinacza jest droga.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Do starego diesla tujoty -> pasek 200 zł, rolka napinacza 250 zł, rolka kierunkowa 217 zł, ceny w ASO, robocizna własna :D

 

Fajny temat na forum rolniczym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

do forda pasek 100 rolka 165 i 2 lozyska po 100zl robocizna 200zl czas 2dni


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Do takiego silnika tylko SYNTETYK i nie ma czegos takiegi jak zmienianie oleju na "gestszy" połsyntetyk bo on wcale gestszy nie jest. Polecam Castrol Magnatec 5w40 ,Elf LDX 5w40 lub kazdy inny markowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Fajny temat na forum rolniczym ;)

temat sie rozwinal, ale teraz nazwa jest nieaktualna, jestem za tym by zmienic na bardziej ogolna - wywalic ta cytryne z tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
@gazi pasek co 120tys. km???? Chyba moze w serwisie citroena. Ale jak ja wymienialam to dostalam gwarancje na 70tys ale wymiana paska i rolki napinacza bo na sam pasek niedaja u nas, a 120tys to chyba jak jezdzisz po autostradach to mozesz byc spokojny o rozrzad bo w miescie to bym nie bo sie ciagle rusza i hamuje.

dane przedstawione w moim poprzednim poście zostały zaczerpnięte z programu serwisowego, więc mogą się różnić od tych które dają producenci poszczególnych pasków.

a pasek rozrządu contitecha kosztuje do tego silnika ok 70zł, a cały zestaw z rolkami w zależności jakiej firmy od 250 do 420 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

moim zdaniem na ASO mozna zaprowadzic auto jak masz na gwarancji bo jakies pogwarancyjne naprawy i wymiany to lepiej u mechanika robic


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
do forda pasek 100 rolka 165 i 2 lozyska po 100zl robocizna 200zl czas 2dni

Chcesz sie licytować? :D Wszystko zależy czy zamienniki czy oryginalne taile, do hundy kupiłem pasek z rolką za 150zł, dobre zamienniki ale czas do następnej wymiany skrócony do 60 tys.km zamiast fabrycznych 100 tys.

 

2 dni to mechanik sie nie śpieszył :D

 

temat sie rozwinal, ale teraz nazwa jest nieaktualna, jestem za tym by zmienic na bardziej ogolna - wywalic ta cytryne z tematu

np. "materiały eksploatacyjne do samochodów" i będzie ogólnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro93    0

do citroenów leje sie olej TOTAL. Nawet przy silniku powinna być taka naklejka Total


siemka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
np. "materiały eksploatacyjne do samochodów" i będzie ogólnie :D

wlasnie tak ;) tylko nie mam/mialem pomyslu jak to zgrabnie ujac, glownie chodzi mi o to by nikt nie wyskoczyl z takim samym zagadnieniem w nowym temacie tylko w audi 80 b3 :) tak uprzedzam fakty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

No i ja mam pytanie odnośnie auta;]

 

 

Otóż posiadam Poloneza Atu Plus GSI 1.6 +gaz, autko u mnie od nowości (rocznik 00/01) przejechane na dzień dzisiejszy 104tys km. Ale mam problem, na benzynie auto chodzi jak malina ale jak przełączę na gaz to auto mi gaśnie, jak jestem w trasie to nic się z nim nie dzieje, ale jak wjadę w miasto to już tylko przełączenie na benzyne mnie ratuje:( co to może być? Dodam, że od nowości tak gadzina ma ;)

 

 

A właśnie może mi ktoś podać jakie powinny być wartości luzów zaworowych dla tego silnika? Silnik na wielopunkcie jest.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
No i ja mam pytanie odnośnie auta;]

 

 

Otóż posiadam Poloneza Atu Plus GSI 1.6 +gaz, autko u mnie od nowości (rocznik 00/01) przejechane na dzień dzisiejszy 104tys km. Ale mam problem, na benzynie auto chodzi jak malina ale jak przełączę na gaz to auto mi gaśnie, jak jestem w trasie to nic się z nim nie dzieje, ale jak wjadę w miasto to już tylko przełączenie na benzyne mnie ratuje:( co to może być? Dodam, że od nowości tak gadzina ma ;)

 

 

A właśnie może mi ktoś podać jakie powinny być wartości luzów zaworowych dla tego silnika? Silnik na wielopunkcie jest.

U wujasa tak się działo w samochodzie dla pracowników tylko że polonez miał ponad 300 tyś km, okazało się że była lekko dmuchnięta uszczelka pod głowicą . Po jej wymianie i regeneracji głowicy jest wszystko OK


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
No i ja mam pytanie odnośnie auta;]

 

 

Otóż posiadam Poloneza Atu Plus GSI 1.6 +gaz, autko u mnie od nowości (rocznik 00/01) przejechane na dzień dzisiejszy 104tys km. Ale mam problem, na benzynie auto chodzi jak malina ale jak przełączę na gaz to auto mi gaśnie, jak jestem w trasie to nic się z nim nie dzieje, ale jak wjadę w miasto to już tylko przełączenie na benzyne mnie ratuje:( co to może być? Dodam, że od nowości tak gadzina ma ;)

 

 

A właśnie może mi ktoś podać jakie powinny być wartości luzów zaworowych dla tego silnika? Silnik na wielopunkcie jest.

niewiem czy to bedzie to samo ale jak u nas zalozyli gaz do forda (ford mondeo 16v)to po czasie tez na gazie gasl a jak sie przelaczylo na benzyne to tak ledwo lapal 500obrotow.

przyczyna byl wezyk ktory spadal bo byl za krotki,ale gdzie szedl ten wezyk to niewiem.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj