Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wueska    1

witam mam taki problem bo wujek niedawno kupił bizona bsa wszystko pięknie cacy tylko komputer :angry: , jest to wersja eksportowa, i instrukcja do kompputera jest ale po... duńsku- normalnie czarna magia ;):D tłumacz wychodzi trochę drogo , narazie opanowaliśmy już dwie funkcje - prędkość i ustawienie godziny :):) a oprócz tego jest jeszcze cała masa . czy ktoś mógłby nam pomóc wyjaśniając trochę to lub poratować jakąś instrukcją w ojczystym języku :) a może ktoś ma taki komputer i wie o co tam biega.

 

jak coś to przenieście ale mi ten temat pasował do tego działu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

W menu kompa nie ma czasem ustawien jezyka?? Moze zmiana na angielski juz by byla bardzo pomocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

sam komputer nie ma języka tylko dwa ekrany po 4 cyfry każdyi około 16 przycisków z jakimiś oznaczeniami tylko sama instrukcja jest po duńsku . a tak przy okazji bo sam trochę z tym kombinuję to jak jest czujnik przy kole tylnym od prędkości kombajny to w komputerze podaje się obwód koła po oponie ?? a jak są dwa czujniki na bębnie ale załóżmy w połowie jego całego promienia to co należy podać aby komputer pokazał obroty na minutę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak przy pomiarze prędkości istotny jest obwód koła. Im dokładniej będzie zmierzony tym dokładniej podawana będzie prędkość. A co do tych czyjników na bębnie to możesz to dokładniej wytłumaczyć jakiego typu są to czujniki, gdzie są umiejscowione bo nie zrozumiałem o co chodzi. Przy pomiarze obrotów nie ma znaczenia w jakiej odległości od osi obrotu są umieszczone czujniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

z tymi bębnami to sam jeszcze dokładnie nie wiem czy trzeba coś wpisywać do tego kompa ale wydaje mi się że tak bo jak dajmy na to bęben młócący kręci się z prędkością 500 obr na minutę a czujnik i magnes (coś jak w rowerowym liczniku) są w odległości 10 cm od osi obrotu i pomiar jest prawidłowy to po przesunięciu magnesy i czujnika na większą odległóść od osi i tych samych obrotach magnes będzie miał dłuższą drogę do przebycia i rzadziej będzie spotykał się z czujnikiem i tym samym będzie inny wynik na ekranie i pomiar będzie błędny. dobrze myślę??

 

a nie ma na forum nikogo kto ma taki komputer??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mylisz się. Prędkość kątowa bębna pozostaje stała. Zmienia się tylko predkość liniowa punktu położonego na bębnie (magnesu). Magnes będzie rzeczywiście miał dłuższą drogę do przebycia ale porusza się szybciej bo prędkość liniowa zależy od promienia, więc komputer wskaże takie same obroty. Pomiar obrotów odbywa się w ten sposób, że komputer zlicza liczbę impulsów z czujnika w jednostce czasu np. w ciągu jednej sekundy i przelicza to na rpm (obr/min). Masz jeden magnes czyli jeden impuls na obrót. I nieważne jaki będzie promień umieszczenia magnesu. Załóżmy, że komputer zliczy w ciągu sekundy np. 15 obrotów. 15 obr*60 sek=900 obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A z tą instrukcją to będzie ciężko bo ta duńska wersja jest bardzo rzadko spotykana. Ja osobiście nigdy nie spotkałem tego kombajnu w mojej okolicy. Pozostaje ci jedynie przetłumaczyć instrukcję którą masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

ale tłumacz duńskiego chce 40 pln za stronę których jest około 35 to daje prawie 1500 zł to ja wolę kosić bez komputera;) spróbuję jeszcze pozdejmować paski od bębnów z czujnikami i kręcić nimi i patrzeć co się dzieje może do czegoś dojdę w ten sposób. a może są jeszcze jakieś sposoby żeby rozgryżć tego drania sposobem "na piechotę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A w tej duńskiej instrukcji nie ma jakichś schematów, tabel, z których można by coś wyczytać. No nie wiem próbuje ci jakoś pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

właśnie dane do prędkości jazdy kombajnu odczytaliśmy z niej bo były napisy takie jak na przyciskach ale reszty nie da rady . żebym chociaż wiedział że np pod 6 jest bęben a pod 7 wentylator , a gdzie jeszcze dane o sieczkarni, podajnikach , gardzieli, paliwie wszędzie są jakieś czujniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
ale tłumacz duńskiego chce 40 pln za stronę których jest około 35 to daje prawie 1500 zł to ja wolę kosić bez komputera;) spróbuję jeszcze pozdejmować paski od bębnów z czujnikami i kręcić nimi i patrzeć co się dzieje może do czegoś dojdę w ten sposób. a może są jeszcze jakieś sposoby żeby rozgryżć tego drania sposobem "na piechotę"

To przetłumacz tylko to co jest najistotniejsze a może gdzieś się da wgrać innego softa?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
a może gdzieś się da wgrać innego softa?

Nie sądzę aby można było zmienić oprogramowanie w tym komputerze. Koszt przewyższył by pewnie koszt przetłumaczenia instrukcji. A zresztą co to da skoro komputer prezentuje dane w postaci liczbowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzysw5
      Witam wszystkich.
      W mojej renówce nie działa EHR - miga kontrolka.
      Poniewaz nie mogę dostać schematu mam pytanie, ile powinno być czujników podłączonych do komputera podnośnika?
      U mnie po wiązce znalazłem tylko dwa - wkręcone od góry do pokrywę podnośnika no i oczywiście elektrozawory. Czy na podstawie tych dwóch czujników działa EHR, czy jeszcze powinny jakieś być? Sprawdzałem miernikiem i przejścia są. Podnośnik na krótko z błotników działa. 
      W okolicach komputera znalazłem pustą wtyczkę - wychodzącą z wiązko EHR.
      Czy ktoś mógłby u siebie sprawdzić czy dnoniej jest coś podłączone?
      Idealnym rozwiązaniem byłby schemat, może ktoś posiada?
      Dziękuję za pomoc
    • Przez Michał36914
      Witam jest tu ktoś kto pomoże mi w ustawieniu takiego sterownika 

    • Przez Kifar
      Dzień dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Medion 2, przy siewniku Rabe 3m. Problem polega na tym iż jeśli tylko obrócę kołem siewnym na ekranie sterownika wyświetla się na przemiennie STOP i wybrany parametr, ale również występuje problem gdy wybiorę np parametr jak na zdjęciu. Po wybraniu parametru na przemian co ok pół sekundy mruga parametr/STOP. Problem jest w sterowniku, ponieważ znajomy ma taki sam zestaw i gdy podłączył się pod mój siewnik wszystko jest ok. Czy ten sterownik da się jakoś "przywrócić do ustawień fabrycznych" albo o co chodzi w takim zachowaniu?

    • Przez ziutek92
      Witam czy ktoś posiada taka wiedzę lub schemat opis wtyczki do ww sterownika? Potrzebuje do sprawdzenia wiązki do elektrozaworów.

    • Przez Lewy91
      Witam mam problem z opryskiwaczem krukowiak heros a mianowicie problem dotyczy czujnika prędkości podczas oprysku prędkość spada o połowę a zachwile rosnie. Czujnik wymieniony na nowy więc nie wiem czy to wina czujnika? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj