Polecane posty

adamjd6100    3

Witam ja proponuje mf 255 wykonaniembije ursusa 3512 mf 255 jest jak najbardziej godny polecenia mało awaryjny ,tanie części w moich warunkach ciągnie pług 3 skibowy,

do prasy sipmy jak najbardziej pasuje a do rotacyjnej też idealny więc ja bym na niego postawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer8244    11

Ja bym polecił Ursusa 3512 o mocy 48 km mało pali ślnik wysoko prężny nic więcej nie potrzeba szybki zwinny ciągnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

no wiesz @miki20 u mnie z tym darciem o miedze identycznie jest :D raz walkę aż toczyłem.u mnie sa gospodarstwa i gospodareczki ;) ale ci na małych 5-10 ha w nic nie inwestują i się ogólnie nie rozwijają ani trochę żadnych maszyn chlewni itd.ale za to ci najwięksi ciągniki kto najsilniejszy większy itd z chlewami tak samo.a teraz jeszcze samochody kupują :P to wcale kryzysu nie ma heheh ale jak mleko pójdzie w dół to nie będzie znów tak wesoło


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

@EDWIN

No dokładnie zamiast patrzec co jest potrzebne to oni kupją tylko dlatego żeby miec lepsze jak sąsiad. U nas w okolicach to nawet jak ktoś sobie miotłe kupi to na drugi dzień u jego sąsiada też stoi nowa miotła, oczywiście lepsze i droższa żeby pokazac kto jest lepszy ;) A co do tych gospodarst i gospodareczek to chodziło mi o to że jeżeli ktoś chce się rozwijac to nawet przy tych kilku ha jest szansa na rozwój, tylko trzeba chciec i patrzec i pilnowac tego a nie siedziec przed sklepem i pic jabole od rana do wieczora :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol78555    0

Polecam wyłącznie T25..za 6tyś zł można nabyć nawet w niezłym stanie..a za C330 w podobnym stanie trzeba ok 12tyś..a więc to już chora cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Wybór ciągnika na takim areale lub ciut większym zależy od tego czy zajmujemy się gospodarstwem jako pracą z której mamy wyżyć czy tylko mamy zajmować się hobbystycznie. Jak dla mnie do orki pługiem 2x35 na średnich ziemiach,bron,siewnika itd wystarczy t-25. Do prasy czy kosiarki rotacyjnej bym go już nie polecał. Myślę że t-25 oferuje dobry komfort w kabinie który pozwala na ogarnięcie gospodarstwa do 8-10 ha(jeżeli oczywiście gospodarstwo jest naszym głównym źródłem dochodu)

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć że t-25 na około 5ha ciężkich ziem,w tym 2ha na terenie pagórkowatym nie wystarcza-zajmujemy się gospodarstwem raczej hobbystycznie. Często słyszę narzekania mojego ojca że przydał by się do pługa czy kultywatora(który stoi prawie nieużywany) mocniejszy ciągnik-choćby u3512 nie mówiąc już o 4512 lub 4514 ;)

Jednak inwestycja w ciągnik powyżej 50km przy takim areale może się nigdy nie zwrócić,chyba że uprawiamy na nim warzywa itp.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Moim zdaniem najlepszy byłby ursus C-330. Jest to bardzo zwrotny ciągnik a co najważniejsze bardzo mało pali.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Moim zdaniem najlepszy byłby ursus C-330. Jest to bardzo zwrotny ciągnik a co najważniejsze bardzo mało pali.

 

zwrotny ekonomiczy prosta budowa tylko moim zdaniem troche mocy mu brakuje w porownaniu do 2812 niema startu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Ale na takim areale to on nie będzie pracował z ciężkimi maszynami więc jego moc w zupełności wystarczy. Takie jest moje zdanie na ten temat ;)


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaz    1

C-330

mało pali

tanie części

ładny egzęplarz 15-20 tyśi

a w leśie to zalerzy do czego ale przywieżć drewno napewno da radę

wykorzystanie na 4ha to ledwo co 50 godzin pracy rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

C-330 najlepszy do tego będzie . 360 3p moze i mało pali ale wał podobno siada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Na 5 ha polecam c 330 ewentualnie t 25.

Jeśli ktoś ma więcej kasy dobrze spisuje się 3p bo mało pali a w polu tylko dotyka


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

kunia sobie kup uzasadniam tani, łatwy w obsłudze :)

 

 

a jak z awaryjnością tego modelu... hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

awaryjnośc niewielka i jeżeli bedzie to rodzaj rzeński to nawet można rozmnorzyć co w przypadku c 330 czy T25 nierealne :) :) :) :) :) :)


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Ja polecam ci ursusa c-330 lub T-25 ale jak masz dużo kasy to możesz się pokusić na 2812 lub na 3512, albo jakiś zetor 5211 itp. :)


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

@ArekNH

No napewno starczy,

Tak np. mój sąsiad obrabia coś ok 5-6 ha( wszystko orne) i c-330 i c-360 i twierdzi, że dobrze że ma 60-tke bo tak to by kiepsko było małym ciągnikiem wszystko robic :P To taka jeszce jedna odpinia :D Nie wiem czy to w tym temacie czytałem że c 330 wystarcza do ok 10ha, to tak dla przykładu mój wójek obrabia ok 12-13ha w tym ok 2 łąk i ma t25 zetora 8011 i jeszcze niedawno dokupił c-360 :) i twierdzi że ma tak w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

c330 lub t25 taki wystarczy

Stevan takich ciągnikow jak c330 to ze swieca szukac :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK0603    0

Stevan ja w życiu nie kupiłbym t25(chociaż 2 sąsiadów ma ich).Jak kupisz C-330 to musisz o niego dbać a będzie chodził jak zegarek. U mnie na 30ha w ciągu roku spaliła około 1500l ropy(ale dostawała po garach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie.. dziadek "ciapkiem" C 330 obrabiał 10 ha i było gites..

 

 

a wy tu jakies smoki rzucacie..

 

 

 

3512 w zupełności wystarczy! nawet na ciężką ziemię .. to zrywny ciągnik z dużym zapasem mocy, wiem bo mam..

 

 

a Zetora nie kupuj bo pali ropy jak by miał ze 120 KM a mocy ma tyle co słaba C-360

 

na dodatek jest cięższy ..

 

nie opłaca się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Jeżeli jest cięższy to na ciężkich glebach jest zaletą ponieważ stabilnie idzie. Miękki przód daje komfort kierowania. A nie jak we Władimircu że każdą bryłkę ziemi czujesz ;[ Ale myślę że ten temat pomalutku będzie wygasać ponieważ gospodarstw o podobnej powierzchni jest coraz mniej. I niedługo możliwe że będą się ważyć losy też i mojego gospodarstwa. Mogę zyskać dużo(jeśli chodzi o areał) albo i stracić :lol:


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Moja ciotka m-ką obrabia ponad 35ha ale mniej niż 40ha i nie narzeka. Wiadomo że polony to nie są wysokie ale dowiedziałem się że planuje kupno nowego ciągnika :lol:. Ale ponad 20 lat 30 dawała radę na nie całych 40ha ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Ludzie.. dziadek "ciapkiem" C 330 obrabiał 10 ha i było gites..

 

 

a wy tu jakies smoki rzucacie..

 

 

 

3512 w zupełności wystarczy! nawet na ciężką ziemię .. to zrywny ciągnik z dużym zapasem mocy, wiem bo mam..

 

 

a Zetora nie kupuj bo pali ropy jak by miał ze 120 KM a mocy ma tyle co słaba C-360

 

na dodatek jest cięższy ..

 

nie opłaca się

 

 

Powiedział co wiedział... :lol: Zetor pali tyle co 120km haha i jest słabszy od c-360 ;[ widać że nigdy nie jeździłeś zetorem i na dodatek wymyślasz jakieś bzdury o spalaniu...

Od 3512 wole o 100x c-360, wiecej zrobi w polu, i jest o połowe tańsza... nie wiem po co płacic za 3512 tyle jak on nadaje się tylko do zgrabiarki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj