Polecane posty

VixLovelas    0

No zgodze sie z wami...ja mam 5 ha i się wyrabiam bez problemu c 330... jeżeli masz czas to na co ci większy ciągnik na taką powierzchnię. Więcej przyjemności bo pojeździsz sobie więcej.

 

 

Kochani zapadło ostateczne zdanie w mojej rodzinie!!! Wspólnie z dziadkiem i ojcem podjęliśmy decyzje że gospodarstwo zostanie powiększone i bedzie sie rozwijac cały czas...

 

-zwiekszamy hodowle świń oraz zamierzamy dokupić nieco sprzętu. 3 tygodnie temu zakupiłem opryskiwacz hardi 10m 600l a w zimie pomysle nad rozrzutnikiem.

 

 

Z tej okazji jak kogos z was spotkam stawiam piwo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Na 10ha jako drugi to co najmniej 80km. Polecam zetora 8145. Prosta w budowie maszyna, poradzi sobie z tym, z czym ciężko ma 330, a nie jest tak duża jak 12145. Można by się jeszcze zastanowić nad 7245 lub 7745, ale będą one z pewnością mniej oszczędne niż 8145. Wiem, bo mam 8145 i 7211. 8145 jest obecnie na sprzedaż, bo planujemy zakup nowego.

 

Co wy piszecie na 10 ha - 80km !? Toć nawet na paliwo nie będzie wyrabiał, z 10 ha to jaki jest zysk ? max. c-360 lub 5211 a nie 80 km. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

nie no na 10h to najlepiej mieć ursusa 255 lub Mf 3512-ale one są drogie i do pomocy ursusa c 330

 

 

a jak nie to 2 ciapki i tyle:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

ciagnik na 5 ha?a czy w ogole oplaca sie te 5 ha uprawiac przeciez z tego nic nie ma tylko sie do tego doklada(przy dzisiejszej cenie zboza,nawozow,srodkow ochrony i kryzysie) no chyba ze jakas specjalizacja np sad itp ale zeby same orne to ja bym se dal spokuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

o i kolega ma racje 5 ha nie opłaca się uprawiać...dokładam cały czas do interesu ale co z tego lubimy to i tyle....kiedyś się zdziwisz jak te 5 hektarowe gospodarstwa zostawią twoje w tyle i ci co zaczynali od małego areału powiedzą ci po sznurku do kłębka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Ja podobny areał uprawiałem Władkiem, sprawował się super. Ten ciągniczek trzeba poznać i polubić, wtedy się odwdzięczy, jednak polecam c-330. II stopień sprzęgła i kompresor ułatwiają życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Na płaskie tereny wystarczy t25. Niestety mam też 2ha na terenie mocno górzystym i niestety oranie nim to prawdziwa katorga. Zgadzam się z przedmówcami że 5ha to mało by czerpać zyski ale zamierzam to dalej ciągnąc i się rozwijać już tylko gdy będę miał 18 lat :)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

Moim zdaniem z całą pewnością wystarczy T25. Wiem to z własnego doświadczenia, bo pamiętam, że nasz T25 pracował na 11ha ornych i 1,5ha łąki i dawał sobie radę, chociaż czasami ciężko bywało. Ziemie III i IV, niezbyt równe pola, ale i gór ogromnych nie było chociaż w orce miał niezbyt lekko :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik01    0

poleciłbym

3512

330

lub t25 ;)

 

Posty bez uzasadnienia!!

Edytowano przez robertbara

Same Roller 60
Ursus 3512 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dokładnie na taki areał to C-330 lub Mf-255 ciągniki bardzo mało palą i świetnie dadzą sobie radę na takim areale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

C-330 bardzo dobrze się w lesie sprawuje. Mały zwinny. A na takim areale to się nie przepracuje


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

myśle że jak ktoś ma 5 ha i starego ciapka to raczej nie ma mowy o rozwoju po prostu bez szans! Niech to odda w dzierżawe albo zaorze usługowo i obsieje ciapkiem którego napewno ma a nie myśli o kupnie ciągnika którego nigdy nie spłaci z zysków z takiego areału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

ja proponował bym c-330 mały, dużo to ci nie spali tym swoim ciapkaniem. Sam osobiście 30 jeżdze po lesie i dobrze się spisuje bardzo zwrotna n malutka wszędzie wjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fischers    0

ja bym proponował usrusa c-360 3p My mamy takiego na ok 6 ha i wystarcza w zupłności ^^:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroFENDT    8

kunia sobie kup uzasadniam tani, łatwy w obsłudze ^^


"Kto jeździ ciągnikiem Fendt, ten prowadzi!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

ja myślę jak koledzy wyżej przy takim areale nie ma mowy na rozwój :P kiedyś to były czasy ziemia tanio zboże mleko w cenie mięso też a teraz wszystko zawdzięczamy uni.niby dają ale ile zabrali.mój kolega ma 5 na własność i 8 na dzierżawę i obsiewa zbożami ma 3 krowy i cielaki i 5 świniaków myślał nad kupnem ciągnika z napędem ale się rozmyślił.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

5 h to nie wiem czy jest sens uprawiac chyba że warzywa jakieś. Albo hobbystycznie. Myśle że c 330 powinien wystarczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechanik17    0

Znajoomy uprawiał ok. 30 ha c-330 i nie dawno drugi kupil ale na 5 ha to dożywotnio wystarczy ciapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

Jak dla mnie to wszytko zależy od miejsca zamieszkania tzn. jeżeli pola są ładne proste a zmiemia jest lekka( nie wiem czy tak to nazwac) to wydaje mi się że ciągnik typu c-330/t-25 powinien spokojnie wystarczyc, ale jeżeli teren jest ostro pagórkowaty i ziemie są ciężkie to jednak lepszym wyjściem będzie zakup jakiegoś 3-cyl. ciągnika troszke może więcej spali( choc przy takim areale nie będzie to aż tak odczuwalne) to jednak będzie posiadał o wiele większe możliwości. Cenowo też wielkiej róznicy nie ma np. c-330 nie jest dużo droższa od np c-360 3p. Coś o tym wiem bo sam posiadam c-330 i czasami brakuje mu mocy przy cięższych pracach. I wydaje mi się, że jednak c-330 do pracy z prasą np z/224 czy kosiarka rotacyjną np. czeską czy nawet z rozrzutnikiem doładowanym pod większą górke może miec ciężko. nie twierdzę tutaj że sobie nie poradzi ale lekko łatwo i pryzjemnie to mu nie będzie. Choc to tylko moje subiektywne zdanie na ten temat :P

 

A co do opłacalności to przynajmiej u mnie w okolicach gospodarstwa większego niż o powierzchni ok 30ha nie znajdziesz, może jakieś pojedyncze przypadki(czyli jakies 1 może 2 ale też pewnie w 50ha by się to zamknęło). większośc kręci się właśnie w okolicach ok 5-10ha.Więc nie uważam że nie ma żadnych szans rozwoju z takim areałem jeżeli tylko w okolicy są jakieś nieużytki.Jak to mówią dla chcącego nic trudnego.Wiem że im dalej na północ tym ta sytuacja się zmienia tam są już większe gospodarstwa więc tam to też inaczej wygląda :) A najbardziej co mnie denerwuje to to że wszyscy rolnicy u mnie we wśi trąbią na prawo i lewo jak to źle na tej gospodarce jakie to nie opłacalne jest, że lepiej do roboty sobie iśc( kto im broni?), ale hapią pola ile wlezie, a jakby mu człowiek 2 cm miedzy przyorał albo wjechał jednym kołem na pole to by go powiesił na męskie organy rozrodcze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja nie zgodzę się z kolega wyżej c330 da rade i z 224 i z rozrzutnikiem nawet po niewielkich górkach ale jeżeli będą duże to będzie trochę ciężko ale na 5ha to c330 w zupełności wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

krzysiek55577

ale ja nie napisałem że sobie nie poradzi tylko że będzie miała ciężko momentami nawet bardzo, to są tylko moje odczucia wyciągnięte z doświadczeń które zebrałem przy pracy na c-330 :P .Co do sipmy z 224 to widziałem jak u nas latała po okolicy z c-330 i miałem wrażenie że ten ciągnik to się za chwilę rozpadnie ;) Ja poprostu uważam, że jeżeli miałbym wydac pieniądze na c-330 to wole poprotu dożucic ten tysiąc czy dwa i kupic c-360 3p i nie męczyc tak ciągnika. Przynajmniej na moich terenach taka opcja byłaby o wiele lepsza :D tym bedziej, że mało kto żyje z tych 5ha więc i byłoby o wiele szybciej a jak człowiek chodzi pracy to na czasie mu zależy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli jest prasa to 3p raczej co z tego że 30stka da rade z prasą jak ją szybko zamęczysz. Jak bedziesz miał 3p tańsze od 255 to i u sąsiada jakiegos może coś zarobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj