Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

look19 nie nie ma rocznik 89 krajowy więc tu o takich bajerach zapomnijmy.... Wiesz co nigdy nie liczyłem ale jak prasowałem sianokiszonkę to jak zatankowałem o 10.00 to o 16.00 musiałem zjeżdżać bo paliwa nie było :P Tylko żebyś prędkość zobaczył z jaką jeżdże i zbicie to byś się zdziwił :D ... Chmura dymu i musi iść no i cisnę go do końca bo ta prasa lubi wysokie obroty :D Tomek do mf 255 nie ma co porównywać ... ale zrobi się takim 5211 więcej niż tym 255 zarówno lepszy jest do tura bo sporo miało wspomaganie... jest wysoki no i ma elegancką kabinę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Powiedziałem na wcisk! Ursusc385. Ta Polska kabina jest nieco szersza od oryginalnej i dla tego zawsze ktoś się może siąść na prawy błotnik lub na lewy na skrzynce :P

Na pewno to nie jest to co w Zetorze bo kilka lat temu pamiętam jechałem Zetorem sąsiada to wszystko lux-siedzenie dla pasażera itp :D

 

Argumentem dla mnie na korzyść MF'a jest cena. Znalazłem takiego Zetorka 5211 http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B116242

Cena dość wysoka. Za te 29 000zł można kupić http://allegro.pl/item715944881_ursus_3512.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B131732

http://allegro.pl/item714894975_ursus_3512...rdzo_dobry.html

 

Ten ostatni to byłby idealny :D Tylko 1902mtg :D


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
PABLO21- Zajrzyj do mojej galerii- jest tam zdjęcie mojego Władka :P Kabina Polska-bardzo sobie ją chwalę,uważam że jest lepsza od oryginalnej ponieważ może się tam na wcisk zmieścić nawet 3 osoby ;p A ziemi to mi może dojdzie za około 10 lat a i to nie jest pewne. Ja mam teraz 17 i uczę się a rodzice nie utrzymują się z gospodarki i kompletnie mi odradzają zajmowanie się ty. Z kolei dla mnie to też by było raczej hobby bo mam bardzo dużo zainteresowań i myślę że bym jedno z drugim ładnie pogodził.

Z kabina to ja bym sie nie zgodził bo jednak ja wole oryginalna jak trzeba to 2 osoby jako tako wejda ale kazdy ma inne zdanie.

No wiesz ja niedawno miałem 2ha pola a teraz mam 12ha ziemi ornej i tez sie ucze a rodzice nie utrzymuja sie z gospodarstwa ale nigdy nic nie wiadomo i duzo od Ciebie zalezy a za kilka lat gospodarstw o powierzchni ok 5 ha juz raczej nie bedzie.

 

Ceny MF 255 i Zetorów 5211 sa bardzo podobne a Ursus 3512 to juz nie to materiałowo co orginalny MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

No też prawda że U3512 to nie MF ale też wiele zależy od właściciela-jak o niego dbał itp. Z tego co czytałem to i wywnioskowałem to 2812/3512 to najlepsze post licencyjne ciągniki Ursusa. Większe typu 4512/4513, 5312/5314 itp. miały o wiele więcej usterek i wad.

 

A propos rozwoju mojego gospodarstwa to na pewno przez kilka lat areał mi się nie powiększy.Ale mam plan by wydzierżawić od rodziny około 8ha pola(w tym jeden kawałek 5,43ha). Przez wiele lat był tak ugór ponieważ wujek :%%% ;/ + wiele innych chybionych decyzji które sprawiły że przez 10 lat zrobił się już mały lasek brzozowy. Na szczęście jakiś gość na wiosnę w końcu wydzierżawił te ziemie i się zajął nimi(wapnował a teraz zasiał poplon-gorczycę:P


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

No właśnie nie kupi. Po pierwsze gość już nie kupuje pól tylko dzierżawi. A po drugie to troszkę na bakier jest z sytuacją prawną tych ziemi bo ona jest przepisana na moich wujków i ciocie(mój ojciec wcześniej dostał swój kawałek) ale nie ma dokładnie który to jest kawałek. A moja babcia która ma już swoje lata nie chce podzielić ziemi i dostawać emerytury-głupie ale prawdziwe i koło się zamyka :P(


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Jaka masz kabine w T-25? Jak oryginalna to w MF 255 bedzie duzo gorszy komfort bo kabina nieszczelna i wcale nie wyciszona. Ja na twoim mniejscu bez wachania brałbym Zetora 5211 napewno bys nie załował wyboru. A jak juz chcesz MF-a to tylko z kabina komfort. MF 255 jest bardzo dobrym ciagnikiem ale jako pomocniczy a nie główny bo jednak główny musi miec komfort :D

Co masz do oryginalnych kabin w mf255? Mi się akurat bardzo podoba. Dosyć szeroka, sporo miejsca. A i wyciszenie nie najgorsze lepsze niż w nowych naglakach. Chociaż dodać muszę że u mnie praktycznie z każdej strony jest uszczelniana różnego typu gumami.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

@Luke 16: ztego, co przeczytałem, to twój zetor w tej prasie spali więcej niż 60l/6h. To sporo, ale jest to prawdziwe, gdyż w mojej okolicy gościu ma nowego claasa varianta (nie wiem dokładnie jaki model) i ciąga go 120km claasem i on czasami gaśnie tak ma ciężko (pewnie przy dobijaniu).


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

no słyszałem ze lubi zetor wypic swoje ale akurat 7211 jest cudowny ten układ kierowniczy to bajka i wogóle przednia belka:D

 

 

tylko nie rozumiem czasami egzemplaży z tymi fikuśnymi małymi kołami z tyłu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dechens    0

pewnie to będzie b. głupie co teraz napisze... Czy da się wsadzić do zetora 5211 silnik perkinsa mf 255/u3512??? pytam z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dechens    0

Bo pomyślałem ,że jak prawie każdy mówi że zetor b. dużo pali to wsadzić mu bardziej oszczętny silnik o podobnej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

no dobrze myślałeś ale zetor tak już ma że dużo pali i nic nie poradzimy:D jak sie nie cisnie mu w podłoge o dużo nie wypije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Może to dziwne ale jakoś super podoba mi się te MF-y 235/255 czy Ursusy 2812/3512. Hmm taki z kabiną Agrobis byłby super ale wiadomo że to wydatek rzędu 30 000zł.

A poza tym zawsze się mówi że te Zetory są takie paliwożerne-może to tylko stereotyp.

(...)

http://www.allegro.pl/item718682714_ursus_3512.html ten ma komfort kabinę, stoi z ~8 km ode mnie, cena w sam raz:P

Na 5ha nic więcej bym nie chciał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian18    0

Wydaje mi się że na ten areał najlepsza będzie c330. Sąsiad obrabia podobną powierzchnię właśnie takim ciągniczkiem. Zalety: małe spalanie, części tanie i dostępne od ręki,mniejszy remont zrobisz sam. Wady: mało komfortowa kabina( kabina w opcji :D ) według mnie, przydało by się troche więcej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Nie wiem na jakich ziemiach wy robicie, bo moim zdaniem T25 na 5ha (pisakach) pójdzie lekko. Ale w moim przypadku na ziemiach 3b-4a. To na 5ha jeśli chcesz spokojnie robić i w miarę wygodnie to tylko C-360. Sąsiad ma chyba 15ha to miał starego c360 3p i kupił jeszcze c385.

Drugi sąsiad z kolei ma cos 8ha z czego obrabiał c330 może 5h zanim kupił Zetora 8441 proxime rok 2008+ tur. I obrabia może 6-7ha. Jak dlamnie troche za duży traktor jak na taki areał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

do zetora można założyć pompę od c385 i będzie mniej palił

Zetor 8011 ma taką samą pompę jak c385 i będzie ją łatwiej dostać od 8011, bo jest ich więcej z importu i dużo jest już rozebranych na części. Zgadza się, że c385 mało pali. Mam zetor 8145 i w turze schodzi do 4-5l/h. Na 2 szosowej w gruberze 3m zrywalnym na pełnym gazie do 11l/h z wydajnością ponad 2ha/h(klasa ziemi 6z uprawa na ok 12cm, pole w miarę równe, ale po kukurydzy z dużą ilością resztek pożniwnych).

Na 5ha uważam, że w zupełności starczy zetor 5011 lub 5211.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

na 5ha to ursus c-330 spokojnie wystarczy.Kolega ma 6ha i c-330 spokojnie sie wyrabia z wszystkimi pracami. Nie ma sensu kupować większego:P

W pełni się z tym zgodze . Jak tu patrze a ktos pisze ursus 4514 to aż mi go sie żal robi .ja na 10 ha tym C-330 obrabiam ale w tym roku mam kupic drugi . moze do 60 km doradzicie mi jakiś???

 

Wydaje mi się że na ten areał najlepsza będzie c330. Sąsiad obrabia podobną powierzchnię właśnie takim ciągniczkiem. Zalety: małe spalanie, części tanie i dostępne od ręki,mniejszy remont zrobisz sam. Wady: mało komfortowa kabina( kabina w opcji :) ) według mnie, przydało by się troche więcej mocy.

Kabine można zrobić na komfortowa za 2 - 3 tyś zł kupisz :) a jesli chodzi o moc to przydało by się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Na 10ha jako drugi to co najmniej 80km. Polecam zetora 8145. Prosta w budowie maszyna, poradzi sobie z tym, z czym ciężko ma 330, a nie jest tak duża jak 12145. Można by się jeszcze zastanowić nad 7245 lub 7745, ale będą one z pewnością mniej oszczędne niż 8145. Wiem, bo mam 8145 i 7211. 8145 jest obecnie na sprzedaż, bo planujemy zakup nowego.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Ja wcześniej jak miałem 6h to śmigałem ruskiem i było spoko .Maszynę te posiadam do dziś bo ją kupiliśmy nową .Tak że na 5h to spokojnie wystarczy i kaszy dużo nie trzeba mieć,i mało pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj