Polecane posty

farmer120ha    2

Widze że na tym forum to każdy chwali to co ma i nie umie się przyznać że te wasze ruskie cuda to się do niczego nie nadają.Paru znajomych ma to cudo i odradzam ponieważ oni sami mi mówili że mają problemy z tym sprzętem :) :) Każdy zrobi jak bedzie uważał ja osobiście bym go nie kupił.... Mówisz że wszystko nim robisz "maluchem też wszędzie pojedziesz" a jakoś mało co jest juz na naszych ulicach,trzeba się rozwijać....


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ja nie gloryfikuje Władimirca. Dobry jest np do bronowania,siania ale na pewno nie do orki czy gruberowania. To idzie mu zdecydowanie najciężej!


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kolego masz bujna wyobraźnie... Gruber do T-25 aleś dowalił. A co do orki to akurat radzi sobie dobrze. 2 skiby pociągnie, ciekawa blokada bardzo się przydaje przy orce obornika.

 

@farmer120ha rozwijać się trzeba ale na 5ha kokosów mieć nie będziesz. A zakup ciągnika np 80km na taki areał mija się z celem...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Jeżeli jest tylko jeden ciągnik to i gruberować nim trzeba. Dlatego tak myślimy(a może marzymy?) by zmienić t-25 na MF 235 lub 255. Ale niestety jak tu zarobić jak pszenica jest po 350 za tonę. Musiałbym wyłożyć co najmniej 6-7 tysiaków bo Władimirec mój nie jest wart więcej niż 14-15 tys. zł. a MF w jako-tako dobrym stanie z kabiną zaczynają się od 23 000zł ;| bo nie ma co kupować grata z 6000mtg i zaraz go remontować. A t-25 90r. i tylko 2093mtg :D))


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ale nie masz nawet co marzyc ze za T-25 z tego roku i tym przebiegiem wezmiesz 14-15 tys zł max 12 tys :D Taka prawda. A jak ciagnik ma byc główny do pola to lepiej za cene 255 kupic Zetora 5211 całkiem inny komfort i uciag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Może to dziwne ale jakoś super podoba mi się te MF-y 235/255 czy Ursusy 2812/3512. Hmm taki z kabiną Agrobis byłby super ale wiadomo że to wydatek rzędu 30 000zł.

A poza tym zawsze się mówi że te Zetory są takie paliwożerne-może to tylko stereotyp.

 

A poza tym w ogóle jestem zafascynowany ursusami i leży mi ta marka na sercu. Tylko wiadomo że kupując używanego Ursuska nie wpłynę na wzrost sprzedaży nowych ;(


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No tak jak chcesz sie meczyc w nieszczelnej kabinie bez ogrzewania i komfortu to juz twoja sprawa nie moja. A wyglad ciagnika na nie wszystko ;P

 

Zetor 5211 wcale nie jest paliwozerny i w pracach polowych spalanie w 255 i 5211 wyjdzie napewno bardzo zblizone :P

 

Na 3512 z kabina Agro bis trzeba troche wiecej niz 30 tys zł bo to sa dosc nowe ciagniki. A za tyle to juz mozna duzo lepszy zachodni ciagnik kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

to ze Zetory dużo pala to nie żaden stereotyp nie ma co sie oszukiwac w porównaniu do ciągników zachodnich wypadają blado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

No właśnie PABLO21 obawiam się tylko o komfort bo takie najładniejsze z kabinami agro bis to spory wydatek.

 

Tomek34 porównujemy mf z ursusem a nie z zachodnimi ciągnikami.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Co do kabin AgroBis w Ursusach to tylko kabiny Agro wykończone plastikiem i rewelacji w nich nie ma [oprócz 2 miejsc dla pasażerów :P ]

Kabina Komfort [taka z szybami przykręcanimi jak u mnie w 4514] jest całkowicie zabudowana w środku i jest w niej ciszej niż w AgroBis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1
No właśnie PABLO21 obawiam się tylko o komfort bo takie najładniejsze z kabinami agro bis to spory wydatek.

 

Tomek34 porównujemy mf z ursusem a nie z zachodnimi ciągnikami.

 

A MF to nie zachodni ciągnik według ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

No fakt ;p W sumie to jest zachodni ale mimo wszystko przystosowany do warunków polskich.

Co do komfortu to właśnie chciałbym się przekonać jaka jest różnica między tymi standardowymi kabinami a agro bis.

Można zrobić jeszcze tak że kupić mf'a bez kabiny a potem do niego dokupić agro bis. O ile się nie mylę to takie kabiny kosztują około 3.5 tysiaka.

Ale szukając na allegro znalazłem takiego http://allegro.pl/item714107109_ciagnik_ro...rguson_255.html

Wg mnie godny zainteresowania tylko ciekaw jestem ile on ma przebiegu bo coś za tani jest i ładnie wygłąda. Pewnie po remoncie ;/ a wiadomo że to już nie jest to.

A tutaj z inną kabinką http://allegro.pl/item716000775_massey_ferguson_255.html -tą gorszą:[ ale pewnie mechanika i przebieg w lepszym stanie :P


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1
No fakt ;p W sumie to jest zachodni ale mimo wszystko przystosowany do warunków polskich.

Co do komfortu to właśnie chciałbym się przekonać jaka jest różnica między tymi standardowymi kabinami a agro bis.

Można zrobić jeszcze tak że kupić mf'a bez kabiny a potem do niego dokupić agro bis. O ile się nie mylę to takie kabiny kosztują około 3.5 tysiaka.

Ale szukając na allegro znalazłem takiego http://allegro.pl/item714107109_ciagnik_ro...rguson_255.html

Wg mnie godny zainteresowania tylko ciekaw jestem ile on ma przebiegu bo coś za tani jest i ładnie wygłąda. Pewnie po remoncie ;/ a wiadomo że to już nie jest to.

A tutaj z inną kabinką http://allegro.pl/item716000775_massey_ferguson_255.html -tą gorszą:[ ale pewnie mechanika i przebieg w lepszym stanie :P

za ta cene mozna miec duzo mocniejszego MF-a

http://www.allegro.pl/item714703104_massey_ferguson_2640.html

 

http://www.allegro.pl/item710757701_sprzedam_massey_ferguson_560.html

 

http://www.allegro.pl/item713230823_massey_ferguson_298_c385_zetor8045_fendt.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Z tym pierwszym to wypaliłeś!! Po co mi 110km??? Do 2 skibowego pługa? Do bron trójek??

A poza tym żaden z nich nie ma układu pneumatycznego. Jeżeli zmieniać to już na takiego który ma ten układ. A tak co?? Będe miał to samo co w t-25, no tylko że zyskam na mocy której i tak nie wykorzystam.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1
Z tym pierwszym to wypaliłeś!! Po co mi 110km??? Do 2 skibowego pługa? Do bron trójek??

A poza tym żaden z nich nie ma układu pneumatycznego. Jeżeli zmieniać to już na takiego który ma ten układ. A tak co?? Będe miał to samo co w t-25, no tylko że zyskam na mocy której i tak nie wykorzystam.

 

E tamm instalacje dorobic to nie problem a mocy nigdy zawiele i komfort lepszy za te same pieniadze , a jak ci dojdzie pola to bedziesz póżniej żałował że nie kupiłes mocniejszego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Z tym pierwszym to wypaliłeś!! Po co mi 110km??? Do 2 skibowego pługa? Do bron trójek??

A poza tym żaden z nich nie ma układu pneumatycznego. Jeżeli zmieniać to już na takiego który ma ten układ. A tak co?? Będe miał to samo co w t-25, no tylko że zyskam na mocy której i tak nie wykorzystam.

Jaka masz kabine w T-25? Jak oryginalna to w MF 255 bedzie duzo gorszy komfort bo kabina nieszczelna i wcale nie wyciszona. Ja na twoim mniejscu bez wachania brałbym Zetora 5211 napewno bys nie załował wyboru. A jak juz chcesz MF-a to tylko z kabina komfort. MF 255 jest bardzo dobrym ciagnikiem ale jako pomocniczy a nie główny bo jednak główny musi miec komfort :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Ja także stawiam na zetora 5211. Te kabiny... ehh aż chce się jechać w pole. A co do twojego postu #208 to jednak stereotyp bo widać że nie za bardzo obeznany jesteś w testach. Szukałem tego ponad 40 minut specjalnie dla ciebie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3c1a9f1f4234e4dd.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Co wy tak wszyscy ino te Zetory jakby innych marek nie było

No wiadomo mozna kupic jakis zachodni ale jaki jest tego sens na 5ha co? Jakby chcial jeszcze powiekszac areał to tak ale jak nie to nie ma sensu pchac sie w zachdniego z wieksza moca i 4x4 bo po co zeby sie popatrzec na niego jak na podwórku stoi i nie miec kasy na naprawe jak cos walnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

PABLO21- Zajrzyj do mojej galerii- jest tam zdjęcie mojego Władka :P Kabina Polska-bardzo sobie ją chwalę,uważam że jest lepsza od oryginalnej ponieważ może się tam na wcisk zmieścić nawet 3 osoby ;p A ziemi to mi może dojdzie za około 10 lat a i to nie jest pewne. Ja mam teraz 17 i uczę się a rodzice nie utrzymują się z gospodarki i kompletnie mi odradzają zajmowanie się ty. Z kolei dla mnie to też by było raczej hobby bo mam bardzo dużo zainteresowań i myślę że bym jedno z drugim ładnie pogodził.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

tomek zauważ że w Polsce w latach 80tych nie było lepszych ciągników od zetorów ido tej pory uważam że seria 5 i 7 to były najlepsze ciągniki... np. w porównaniu do ursusa... widzisz mam 7211 i znacznie więcej robi niż c330 bo jest komfort i piszesz o spalaniu... kto ci takich bajek naopowiadał że zetor dużo pali??? Nawet jeśli to postaw mi ciągnik o mocy 64KM i podepniemy go pod np. prasę jd 550 i zobaczymy który szybciej zdechnie zetor wypije ale swoje zrobi... i nie ma na niego mocnych.... Mam to wiem co to padło potrafi oj naprawdę dużo.... trzy razy zagrzany silnik i chodzi bez problemu do dziś... w lekkich pracach tam tego litra może więcej wypije no ale w porównaniu do mf 255 czy c360 masz komfort że aż miło w pole jechać i np... umilić sobie czas radyjka słuchając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

@Luke 16:A ile ci pali w tej twojej prasie? Moj 7211 w sipmie z279/1 (ta czerwona :P )pali poniżej 6,5l/h niezależnie od warunków. Cały czas utrzymuję go na takich obrotach, że wskazówka obrotomierza wskazuje zielone pole obrotów wom 540. W twoim zetorze są już hamulce tarczowe i wom 540/1000?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1
tomek zauważ że w Polsce w latach 80tych nie było lepszych ciągników od zetorów ido tej pory uważam że seria 5 i 7 to były najlepsze ciągniki... np. w porównaniu do ursusa... widzisz mam 7211 i znacznie więcej robi niż c330 bo jest komfort i piszesz o spalaniu... kto ci takich bajek naopowiadał że zetor dużo pali??? Nawet jeśli to postaw mi ciągnik o mocy 64KM i podepniemy go pod np. prasę jd 550 i zobaczymy który szybciej zdechnie zetor wypije ale swoje zrobi... i nie ma na niego mocnych.... Mam to wiem co to padło potrafi oj naprawdę dużo.... trzy razy zagrzany silnik i chodzi bez problemu do dziś... w lekkich pracach tam tego litra może więcej wypije no ale w porównaniu do mf 255 czy c360 masz komfort że aż miło w pole jechać i np... umilić sobie czas radyjka słuchając

 

w sumie poniekąd masz racje nie mówie ze zetor to smok na paliwo.... tylko denerwuje mnie to jak ktos pisze ze pali tyle co MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562
PABLO21- Zajrzyj do mojej galerii- jest tam zdjęcie mojego Władka :PKabina Polska-bardzo sobie ją chwalę,uważam że jest lepsza od oryginalnej ponieważ może się tam na wcisk zmieścić nawet 3 osoby ;p A ziemi to mi może dojdzie za około 10 lat a i to nie jest pewne. Ja mam teraz 17 i uczę się a rodzice nie utrzymują się z gospodarki i kompletnie mi odradzają zajmowanie się ty. Z kolei dla mnie to też by było raczej hobby bo mam bardzo dużo zainteresowań i myślę że bym jedno z drugim ładnie pogodził.

 

3 osoby :D chyba jedna jako kierowca, druga na dachu, a trzecia na linie za ciągnikiem :D tam jedna osoba się poobija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj