Polecane posty

pablo21    29
zetor fajny tylko słyszałem ze to smok na paliwo:( U mnie we wsi jest jeden taki zetor i tez prase ciągnie ale od jakiegoś czasu właściciel c 335 jezdzi z prasą bo zetor podobno dla niego nie wygodny i mało zwrotny:D

 

zaraz ci powiem pablo ile t z ha bo mam to gdzieś zapisane:D

 

A cos z MF nie zaproponujecie?

 

Bede czekał na to ile ton z ha zbierasz :D

 

A z MF tak to ja Ci poszukam na allegro cos i linki postaram sie zaraz wstawic. No chyba ze MF 255 to w takiej kasie spokojnie kupisz i Ci jeszcze zostanie :)

 

http://allegro.pl/item676126555_massey_265...25_590_595.html Nawet fajna maszynka i dosc tania. Komfort dobry spalanie napewno nieduze. O model 690 chodzi.

http://allegro.pl/item678342055_massey_ferguson_590.html Nawet nawet ale nie kazdemu sie kabina moze podobac

 

Cena mniejsza niz masz kasy ale takie akurat znalazłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

690 za***isty jest:D ale 590 ma wąską dupke.

 

prasowanie capem jest koszmarne...prasa robi z nim co chce a na dodatek cały czas trzeba jeździć na obrotach rzędu: 2100-2400-wiem coś o tym bo mój kuzyn czesto mi zleca w żniwa jego prasą jeździć bo musi do roboty iść..rok temu sie wkurzył i kupił internatinala 523 -52KM fajna maszyna lecz rzadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

jak do sipmy to daruj capa i ruskiego tu pasuje coś minimum ok 50 koni

może mf 255 albo 3p

a ja bym wzioł az tego przedziłu mocy zetora 5211

lepszy uciąg i komfort

a zetor 5211 nie pali dużo


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas111    0

jak do lasu i do wszystkiego to mtz


Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak kolega Lukasz12a ma racje też bym Ci go proponował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

no MF 255 czy ursus 3512 bo to to samo fajne jest miałem przyjemność jeździć ma to 48 KM nie za słabe??? a co powiecie na Ursusa 4512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Na taki areał spokojnie starczy 255/3512 i sobie da rade obrobić w terninie nie duże do lasu się ladnie zmnieści. 4512 jak dla mnie na 5ha to duży do lasu i troche kosztuje ale jeżeli ktoś ma pieniądze i chce lepszy komfort to czemu by nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

to może zetor 3320 lub massey 255 :rolleyes: pozdrawiam

 

Posty bez uzasadnienia!!

Edytowano przez robertbara

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1222    0

Ursus 3512

 

Ostrzeżenie za posty bez uzasadnienia!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dechens    0

Ja bym polecał mf 255/u3512. Ja mam mf na 4h i sobie świetnie radzi w każdych warunkach, a ma on już 20 lat i żadnej poważnej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor    0

napewno nie 25-letniego janka jelonka cości siądzie i sie bujaj a do 3512 idziesz do sporzywczaka i masz częci na 5h tylko 3512 spali bardzo mało a duzo zrobi i sie nie bój tego wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jeśli areał się powiększa to 5245 lub 7245 będzie ok, mocy nigdy za wiele. W polu szybciej zrobisz pługiem 4 skibowym a później masz luz. Komfort spoko i zapas mocy również jest. Przodek w ciągniku jest bezcenny i w lesie w trudnym terenie jak znalazł. Nie powinno się kierować spalaniem gdyż wydajność między c-330 a np.5245 jest nieporównywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Wiecie jaka jest róznica wagowa między t-25 a 2812 lub 3512 ? Właśnie myślimy czy może nie zmienić ciągniczka bo t-25 strasznie skacze a poza tym mamy 2ha ziemi na takich pagórkach no i orka na zimę czy gruberowanie to jest masakra ;/


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

2ha na pagórkach i 2,5 ha na płaskim terenie.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
Wszystko zależy jaki m budżetem dysponujesz. Jeśli nie chcesz przeznaczać zbyt dużo pieniędzy możesz kupić T-25(odradzam)-będzie robił robotę,ale każdy wie jaki jest.Dobry na chwilowe rozwiązanie.

 

Ale się wymądrzyłes odradzam buahahahahah nie ma styczności i ise madruje najwięcej, skzoda słów. Powiem tak na 5 Ha starczy T-25, kupisz do 10 tyś i ci posłuzy dluugo, nie ma co słuchac tkaich co nei maja ciagnika, ja mam i te chwilowe rozwiazania u mnei trwają 26 lat. no cóż, nieśiwadomosć ludzka jest najgorsza. Ja nim oram, nawóz rozsiewam (rozsiewacz pól tony) Ładuje obornik(Troll) podorwuje 3 skibówka wszystko w tym roku prawie tylko 80 arów 2 bo takie to małe pokręcone pryskam, bronuje, sadze pyrki ah jak trzeba to wszystko i obornik sie woziło. Tania dobra siła robocza ze wschodzu, na taki areał nie ma co wydawać tyle kasy na większy, bo ivan komfortem nie odbiega od innych starszych ciagników malych, masz szczelniutko, cichutko i cieplutko, jak nagrzewnica działa. Kierownicą lekko się kręci ale od razu mowie, luzy są, to jest fakt :) Ksiądz nasz sobie kupił prase do niego :) a usługi, nie wiem jak on sobie radzi bez 2 stopnia, szybka redukcja jak widzi że wiecej


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj