Polecane posty

samczyk1991    83

Już miałem Ci napisać co i jak ale przypomniało mi się, że jest temat o kupnie Używanego MF 255, tam Moderator @wsk125ccm, dokładnie opisał co i jak, gdy kupujesz Używanego MF'a. Sprawdź , bo bardzo dokładnie opisał na co zwrócić uwage i jak to sprawdzić, sam bym tak dokładnie Ci tego nie opisał.

 

kupno używanego MF 255, techniczne wskazówki http://www.agrofoto.pl/forum/kupno-uzywane...255-t13767.html

Temat krótki ale tam jest bardzo dużo ważnych informacji.

 

AAA, gdy będziesz sprawdzał stan pompy-podnośnika, gdy ją uniesiesz na maxa do góry, usłyszysz charakterystyczny stuk, to normalne , gdzieś był o tym temat, zresztą u mnie też stuka od nowości i nic się nie dzieje, poprostu deczko niżej trzeba dać.

Sprawdź stan instalacji bo tam zapomnieli o tym dodać (czy są światła, kierunki itp.), ako jest za zegarami, przez co pada instalacja elektryczna, śniedź niszczy styki wsówek od kabli i kable "nie łączą", ja juz czyściłem i zrobiłem skrzynke i nowe miejsce na ako, to nie tylko u mnie tak się stało, to taka nieoficjalna wada MF 255,


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Powiedział co wiedział :angry: . Na pewno, jakby Ci dać dwa konie, to byś 15ha obrobił. Powodzenia tylko trochę nie te czasy na robotę koniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati89    1

A co byście powiedzieli na to żeby c-360 zostawić i dokupić do lekkich prac Władymira T25 ??? nie jest to już zbyt stary ciągnik ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Władek jest bardzo dobrym ciągnikiem do lekkich prac do tego bardzo mało pali. Czasami mogą występować wycieki przy rozdzielaczu i siłowniku. Ja mam swojego z 74r. ma dwie wajchy od biegów i jestem z niego zadowolony. Na równe pola to i sam władek by wystarczył. Ja też mam ok 5h, ale w górzystym terenie i szukam czegoś mocniejszego i cenowo niedrogiego (mysle o jumz). Ale władek na pewno zostanie.


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Moim zdaniem MF jest niezastąpiony u nas chodzi od nowości.W tamtym roku robiliśmy mu remont bo go zajechaliśmy w kuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MURZYN    0

Na 5ha wystarczy Ursus C-330 wiem bo mam 5ha i Trzydziestkę


Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex16    0

na 5 ha to tylko 30 no może 60 dla wygody chociaż 30 sie zbytnio nie narobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9161    0

takze polecam C330 oszczedny i bardzo dobry ciagnik. Samo posiadam 2 takie ursusy i nie nazekam. C 330 obrobil by 20 ha obrobil by nawet 20 ha.....


CASE 5140 MAXXUM 1995r
CASE 845XL 1993r
Ursus C330 1991r
Ursus C330 1984r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Tak odrazu 50 ha :) 20 ha obrabiać c-330 - marzenie. My mamy 20 ha i 2x C-360 i 1x C-330M i sobie nie wyobrażam pracy

c-330 na 20 ha :)

Ludzie nie wypisujcie takich głupot bo aż się czytać nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Zalozylam ten temat i czytam ciekawe opinie. Z tego wychodzi ze jezeli nie masz pola to niekupuj ciagnika, bo to sie nieoplaci.

 

Po pierwsze ciagnik nie sluzy tylko w pole :)

 

po drugie ciagnikiem jezdzisz i do lasu :)

 

po trzecie ciagnik sluzy tez do transportu :)

 

po czwarte ciagnik uzywasz podczas budowy (np domu ,budynkow gospodarczych) do przewiezienia itp itd. :)

 

i po piate nie trzeba miec 5ha zeby kupic traktor, bo czasami nie masz ani hektara pola a potrzeba ci CIAGNIK z przyczepa i beczkami lub beczkowoz do przewozu wody z punktu A (dom) do punktu B(kociol) :)

 

i czasami nie wazne jaki czy T-25 czy 330, 360, czy perkins, wazne jest to zeby cos nim zrobic.

 

A biorac kogos na usluge to Ci przejedzie raz i 100zl (minimum)wezmie.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9161    0
Tak odrazu 50 ha :) 20 ha obrabiać c-330 - marzenie. My mamy 20 ha i 2x C-360 i 1x C-330M i sobie nie wyobrażam pracy

c-330 na 20 ha :)

Ludzie nie wypisujcie takich głupot bo aż się czytać nie chce :)

 

glupoty, to jest czysta prawda.....owszem ze wtedy wiecej trzeba robic ale obrobic sie da..Ja nie wiem dlaczego sie ludzie tak nauczyli ze maja 10 czy 15 ha i posiadaja 3 albo i 4 ciagniki po 80km dla mnie to jest GLUPOTA!!


CASE 5140 MAXXUM 1995r
CASE 845XL 1993r
Ursus C330 1991r
Ursus C330 1984r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21
Tak odrazu 50 ha :) 20 ha obrabiać c-330 - marzenie. My mamy 20 ha i 2x C-360 i 1x C-330M i sobie nie wyobrażam pracy

c-330 na 20 ha :)

Ludzie nie wypisujcie takich głupot bo aż się czytać nie chce :)

Z 20 lat temu sąsiad miał c330 i ok 15ha. Wszystko obrabiał tym ciągniczkiem, a czasami i robił usługi (orka, wywóz obornika) Nie było mocniej eksploatowanego ciągnika na wsi :) . potem sprzedał i kupił mf255. I to samo. Robił i u siebie i u ludzi. Oba ciągniki miał nowe. W mf musiał robić silnik po tym jak spuścil wodę z bloku i zapomniał zgasić silnik :) No ale przez te kilkadziesiąt lat to i profil produkcji rolnej nieco się zmienił i maszyny.


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati89    1

Już kupiony :blink: wybór padł na MF 255 obecnie nie mogę powiedzieć czy jestem z niego zadowolony bo jeszcze nim nic nie robiłem w polu, ale myślę że będę zadowolony dziękuję wszystkim za pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No to powiedz nam trochę o tym ciągniczku. Który rok, ile mth zrobione, ile zapłaciłeś? No i w przyszłości podziel się czy dobrze wybrałeś.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati89    1

Obecnie za wiele ci nie mogę powiedzieć no ale tyle co wiem to powiem ;) rok 1987 mth ma ~ 3600 po remoncie silnika 500mth, dałem za niego 24000zł w przyszłości napiszę czy jestem zadowolony ale jak narazie to już 1 problem wyszedł mianowicie ten mam nadzieje że innych problemów nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

3502 to wersja sadownicza więc lepszy jest MF 255 lub 3512.

A po co na taki areał inwestować tyle kasy w nowe lub paro letnie Landini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czechy123    0

Na 5 ha bez problemu wystarczy T25, mój ojciec przez 15 lat obrabiał takim właśnie 5ha dopiero teraz ja kupiłem sobie MF 595 MKII jest róznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekolasa    0

mam 4,5 ha z czego ok połowa lasu. muszę kupić jakąś maszynę.

czy da radę wyrwać t25 ok 1ha brzeziny a reszcie zrobić przecinkę? rośnie w samopas tak z 15 lat i czas się tym zająć...

 

zapomniałem dodać że jestem świeżym włąścicielem gruntu... mam jedynie 15 góra 17 tys ;) i chcę kupić prócz ciągnika podstawowy sprzęt (pług, brony itp...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeTe    0

Mam podobny problem.... czy ktoś odpowie???

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj