zenek463

MF 3080 - proszę o pomoc przy ocenie oferty.

Polecane posty

zenek463    0

Witam. Szukam ciągnika MF 3080. Znalazłem jedną ofertę i dzisiaj oglądałem ciągnik. Ogólnie jest ok. Tylko problem polega na tym, że:

 

-wspomaganie strasznie ciężko i wolno chodzi

-podnośnik wolno chodzi

-biegi dobrze się załączają (bez żadnych zgrzytów itp.), ale same wyskakują (z tej dżwigni na której jest A,B,R..)

 

Właściciel wszystkie te "niesprawności" tłumaczy tym, że: "trzeba wymienić filtr" (po dodaniu gazu zaświeca się kontrolka filtra oleju). Tylko nie chce mi się wierzyć , że gdyby tylko o to chodziło to czemu sam by tego nie zrobił przed sprzedażą... Nie znam sie na tym za bardzo dlatego proszę o pomoc. CO SĄDZICIE O TYM CIĄGNIKU? W CZYM TKWI PROBLEM? CZY WARTO GO KUPIĆ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

nie radze kupowac 3080. wedlug mnie jest to najbardziej nie udana wersja. jak juz to wez 3085 lub 3090 ze szkynia dynashift. a co do tych niesprawnosci to nie wydaje mi sie zeby bylo to spowodowane zanieczyszczonym filtrem. moze podnosnik tak ale te biegi to raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

tak popieram kolega że podnosnik może wolno podnosic to może byc przyczyna filtru ale że samie biegi wskakuja to może byc coś juz początek problemów ze skrzynią (ta seria ma z nią problemy)a że wspomagania ciężko chodzi to mozliwe też z tym zanieczyszczonym filtrem ale nie jestem pewien

PS. za ile jest ten ciagnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz6140    0

mozna sprawdzidzic jakie jest cisnienie w w hydraulice bo moze pompa siedz i za słabe cisnienie daje. najlepiej podpiac zegar pod jakies wujscie hydrauliczne powinien wskazac 180 bar na rozgrzanym olju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97
nie radze kupowac 3080. wedlug mnie jest to najbardziej nie udana wersja. jak juz to wez 3085 lub 3090 ze szkynia dynashift. a co do tych niesprawnosci to nie wydaje mi sie zeby bylo to spowodowane zanieczyszczonym filtrem. moze podnosnik tak ale te biegi to raczej nie.

nie zgodzę się z kolegą w mojej okolicy miej awaryjne są mf z tą starszą skrzynią biegów a więcej problemów sprawiają te z Dynashiftem ja mam mf 3080 i polecam go wszystko chodzi bardzo dobrze ;)


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek463    0

Padło pytanie o cenę... A wiec własnie nie jest wysoka (25 tys. - 1989r.)... Ale jeśli miałaby sie skrzynia posypać to nawet tyle sie boje dać... Z tym filtrem to pewnie macie rację.. Koleś szuka frajera... Gdyby to była wina filtra to sam by go wymienił i nie tłumaczył zadnych problemów...

 

Przeglądając inne tematy czytałem coś o siłomniku w skrzyni, który ma wpływ własnie na "wyskakiwanie" biegów i podobno wystarczy wymienić uszczelniacze, a wszystkio będzie dobrze... Zna sie ktoś na tym... O co chodzi z tym siłownikiem? Czy hydraulika ma wogóle wpływ na skrzynie biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogłem kupić MF za 26tyś odmalowany,wszystko działało miał niby wymienioną pompę,był to model 3070.Za jakiś czas znalazłem go na Allegro.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Troche nie w temacie ale trudno jak myślicie czy za cene do 38-40 tys zł kupi jakiegos 3070 w dobrym stanie?

I czy ktoś zna jakies namiary na handlarzy gdzie mozna obejzec MF-y w lubelskim i mazowieckim województwie. Bede chyba kupowiał ciągnik za rok ale chciałbym kikla oberjrzeć sobie.

 

A jeśli ten 3080 ma takie problemy to daj sobie spokój z nim i znajdz coś lepszego tylko nie od polskiego rolnika najlepiej świeżo sprowadzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Póki nie rozbierzesz skrzyni w drobny mak to tak naprawde nie wiesz o niej nic, bo to, że biegi nie wyskakują, nie oznacza, że długo jeszcze posłuży. No ale jesli już wyskakują, to masz jak na dłoni, że coś jest nie tak. Za 25 tysięcy to może bym zaryzykował, ale to bym ze sobą wziął jakiegos mechanika, który by mi mógł wycenić, koszty ewentualnej naprawy. Czasami lepiej dać mniej i wyremontować i wiedzieć, co się ma, niż wyłożyć o wiele większą kasę w ciemno za ciągnik, który niby jest dobry, a może z czasem okazać się niewypałem. Ale to tylko takie moje zdanie skromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek463    0

Dziękuję za wskazówki. Jakby ktoś znał się na tej skrzyni to proszę o trochę informacji na jej temat (zasada działania, obsługa, jak ocenić czy skrzynia jest sprawna i ewentualne koszty jej naprawy - zarówno drobne usterki, jak też koszt naprawy gdyby "całkowicie się rozsypała"). Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Lepiej sobie kup JD w podobnej mocy.Fakt nie ma skrzyni z bajerami ale jest prosty solidny i ciezki do popsucia.Wystarczy poczytac posty na temat MF odnosnie skrzyn biegow to wlosy na głowie sie jeżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Lepiej, zebyś Ci się nigdy nie rozsypała całkiem, bo zapłacisz kupe forsy za naprawę, kto wie, może wiecej, niż dałeś za ciagnik. Skrzynie w serii 30xx nie cieszą się niestety dobrą opinią. I to nie jest mój wymysł, tylko mówił mi o tym gośc, który się zajmuje naprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Z tą kupą forsy to już pare razy słyszałem i to są naszczęście bujdy bo ja mam katalog do mojego 3085 i sprawdzam po numerach w internetowym sklepie u korbanków (najdrożej podobno) to wcale te części nie są takie drogie, powiedziałbym że z zachodnich najtańsze. Dobrze ci ktoś radził co do mechanika, jak by zlokalizował usterke to sprawdzasz cene w necie i wiesz ile cię będzie z remontem kosztować no i wiesz już na czym stoisz a wydać więcej a po roku skrzynia siędzie to koszty będą jeszcze większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę SZCZEWKO JD to dobra firma pracująca od wielu lat i ja mam wszystkie sprzęty z tej firmy i dobrze się sprawują ale też posiadałem JD z 1993r. kupiłem go nowego i służył mi przez 12 lat bez żadnej większej usterki pracował on na 70ha. POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Mam MF 3125 od 4 lat jestem z niego zadowolony co prawda nie posiada tylko kimy jesli kupowac to tylko z serii 31... seria 30... juz przestarzała jak padnie skrzynioa to tylko kupujesz cała a podzespoły już sa nie dostepne chyba ze gdzieś z odzysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja jak patrzę na niektóre posty to smiac mi się chce ;)

Mój sąsiad za wałek do skrzyni w starym JD dał 5 tys zł, A za taką cene mozna już cos zrobić w skrzyni w MF i to nie mało. A tam 1 wałek tyle kosztował.

Więc nie mówcie że stary JD to super tani w eksploatacji kazdy używany sprzęt może się popsuc tylko ile bedą kosztować częsci??? Tak się właśnie składa że do MF-a częsci sa chyba najtańsze z zachodnich.

 

Tak oczywiscie do serii 31xx można kupić częsci a do 30xx juz nie produkuja chociaz ciagniki są z tych samych lat...

Jesli ktos od kogos usłyszał że skrzynie w MF serii 30xx są wadliwe od kogoś komu powiedział to sasiad itd. to sory ale niech sie nie wypowiada wcale.

Wiekszośc awarii jest z winy użytkowników czyli mieszanie oleju w skrzyni lub wymiana/brak wymiany na inny niz powinien byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ok Pablo21 zgadzam sie z toba w 100% ale mowimy o konkretnym ciagniku ktory ma kosztowac 25 tys zł i to od handlarza. Powiedzmy sobie tak szczerze ile powinien kosztowac w idealnym stanie?? 35 tys a przynajmniej cos koło tego czyli 10tys wiecej. Opisane wyzej usterki mowia same za siebie wiec mam pytanie czy kupiłbys ten ciagnik za takie pieniadze i miał pewnosc ze zmiescisz sie w tych 10 tys??

 

A to ze MF tych serii sie psuja nie powiedzial mi "saisad kolegi" tylko 8 lat temu jak jeszcze tego forum nie było stanelismy z ojcem przed zakupem ciagnika. Tez chcielismy MF ale dunczyk nam powiedzial ze juz lepiej kupic starszego JD niz MF bo skrzynie w nich siadaja. Potwierdziło to jeszcze kilku rolnikow i wrocilismy z JD ktory słuzy mi wiernie od 8 lat. Nie mam niestety EHR i 4 biegow pod obciazeniem(mam tylko jeden) W remonty wlozyłem 1200 zł przez ten okres. Wiec ja mam takie porownanie. Z reszta po przeczytaniu setek postow na AF i PPR na temat MF własnie tych serii jestem zrazony troche do tego ciagnika przy czym podoba mi sie bardziej niz JD. No bo co ile powstaje nowy temat o skrzyni lub hydraulice w MF??? Czesto tak na prawde. Nie mowie ze JD sie nie psuje ale wszystko w granicach rozsadku.

 

Wg mnie zeby kupic ten ciagnik to trzeba go najpierw naprawic lub znac sie na tyle podczas zakupu zeby podczas naprawy tych wyskakujacych biegów koszt naprawy skrzyni nie przekroczył połowy wartosci ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22
Mam MF 3125 od 4 lat jestem z niego zadowolony co prawda nie posiada tylko kimy jesli kupowac to tylko z serii 31... seria 30... juz przestarzała jak padnie skrzynioa to tylko kupujesz cała a podzespoły już sa nie dostepne chyba ze gdzieś z odzysku

 

chłopie jakoś zajmuje się tymi ciagnikami juz troche czasu i nigdy nie miałem problemów z częsciami do serii 30xx. A ty wiesz jak a jest konstrukcja tej skrzyni bo tak sie składa ze w swoim MF masz niemal identyczą skrzynię, która była pózniej stosowana w serii 61xx. Dlatego jak nie wiesz czy tez nie jestes czegos pewien to nie pisz takich głupot albo chociaż zaznacz że nie jesteś pewien tego co piszez. Póżniej przez takie wypowiedzi powstaja plotki.

 

co do skrzyń w tych ciągnikach to sie kiedys wypowiadałem i zdanie podtrzymuje. teraz był mozna powiedzieć sezon na cięzkie próby tych ciagników i częste uzytkowanie i co sie z tym wiąże rózne awarie. Patrzac na kilka ostatnich tygodni to po raz kolejny dochodze do wniosku ze głupata może niewiedza ludzka nie zna granic i znowu nie udał mi się zuwazyc żadnej wady skrzyni czyli elementu skrzyni, który seryjnie by sie psuł z powodu zbyt słabych materiałów.

Czy ktos w końcu z tu obecnych forumowiczów poda mi jakis przykład takiego elementu???? Czy tez dalej bedziemy operowac wypowiedziami typu: słyszłem od sasiada że jego kolegi wujek zna kogoś itd. bez żadnych konkretów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

@soczewko dobra spoko już rozumiem tylko na przyszłośc nie wierz wszystkim plotkom i nie mysl że na kazdym forum wszyscy pisza prawde. Ja nigdy nie kupiłbym tego mf-a za taką cenę bo w remont mozna troche wpakowac kasy.

 

A ta awaryjnośc skrzyni wzieła się z tego że jak ciągnik przyjedzie do polski to wiekszosć ludzi nie wie ze trzeba zmienić olej albo zalewa go takim jak do C-360 bo przeciez 60-tka chodzi to i ten bedzie. Albo zmienia maszyny na przemian z innym ciagnikiem zalanym np Hipolem i skrzynia poprostu siada a jesli ciagnik przyjedzie z zachodu i nie jest to jakis szrot (bo 25 tys za taki ciągnik to jest trochę śmieszne) to przy dobrym uzytkowaniu wymiana oleju filtrów itp powinien jeszcze troche posłużyc a MF-y z serii 30xx za swoją cenę naprawdę dużo oferuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj