Boniek

Prasa rolująca do 40000zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Boniek    1

Znajomy chce kupić prasę do 40000zł. Miałaby służyć do sianokiszonek, siana i słomy. Przydałby się rotor i szeroki podbieracz. Ma dwa ciągniki o mocy 85 KM. Doradźcie jaki najlepiej rodzaj konstrukcji, maka, a najlepiej konkretny model.

Ps. Jak na razie to Claasy mu się podobały... I jakby ktoś się chciał pomieniać, to może w rozliczeniu dać prawie nową kostkującą z Famarolu.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A myślał o JD 590 , nie będe się powtarzał , ale wszystko co chce twój kolega może posiadać , a za 35 tyś może znaleźć igłe . Polecam prasy JD , prosta konstrukcja , i niezawodność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

polecam tą samą prasę co kolega endriu a jak chce do wszystkiego to tylko pasówka... na 100% będzie zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

w większości spotkanych przeze mnie tych pras miały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

No ogólnie to od wielu osób słyszałem, że pasówki JD to dobre maszyny. ;) Ale do sianokiszonek to pewnie walcowe lepsze..? Tylko jak dają one sobie rade w słomie?


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Do słomy , to nie zna mepszej rasy niż pasowej , a czy walcowe do sianokiszonki najlepsze , to chyba nie , bo znajomy zwija walcową sianokiszonke , to po roku są takie flaki , a jak ja zwiajm pasową , to można trzy warstwy ukladać , i nic temu na dole się nie dzieje , zostaje taki jak był po prasowaniu , a jak układali po walcowej , to jeden na drugi , to po tygodniu wszystko się przewracało , i osobiście wole bele po pasowej , bo od środka jest mocne zagęszczenie trawy , a w walcowej tylko na końcu można mocno zbić , a w środku nie ma rewelacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Może i racja ;) . Łańcuchowe też chyba nie są za ciekawe... A co powiecie o Claas Variant???


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misi3k    0
Może i racja ;) . Łańcuchowe też chyba nie są za ciekawe... A co powiecie o Claas Variant???

 

Claas Variant to byłby bardzo dory wybór, a napewno lepszy od Rolland'a. Do sianokiszonek to tylko pasowa. Sianokiszonke jak nie "zbijesz" dobrze to sie zepsuje, nic tu nawet nie pomoże wielokrotne owijanie folią. Sąsiad robił walcową i połowe belki musiał wyrzucić przy 4-krotnym owijaniu. A zamiast owijania polecam pakowanie sianokiszonki w specjalne worki:) choć niewiem czy są dostępne worki do większych belek niz 120x120.


Sklep z filtrami do maszyn rolniczych --> kingrabat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
Claas Variant to byłby bardzo dory wybór, a napewno lepszy od Rolland'a. Do sianokiszonek to tylko pasowa. Sianokiszonke jak nie "zbijesz" dobrze to sie zepsuje, nic tu nawet nie pomoże wielokrotne owijanie folią. Sąsiad robił walcową i połowe belki musiał wyrzucić przy 4-krotnym owijaniu. A zamiast owijania polecam pakowanie sianokiszonki w specjalne worki:) choć niewiem czy są dostępne worki do większych belek niz 120x120.

 

Chłopie, jeżeli nie miałeś osobiście styczności z walcówką to nie opowiadaj głupot, że pół belki trzeba wyrzucić bo to informacja wyssana z palca... Jeżeli ktoś nie potrafi, albo ma za słaby ciągnik żeby zbić belkę to nie ma co się dziwić że się psuje, a nawet jeśli owinąłby 20x nic to by nie dało bo powietrze by zostało w środku. Worki na bele jedni karcą drudzy chwalą, ja nie miałem styczności więc się nie wypowiem.

 

A jeśli chodzi o prasę to mimo że mamy walcówkę, to polecam zmiennokomorówki, które zbijają belkę jak należy, tylko szukaj prasy z siatką i rotorem. Dlaczego z siatką?? Jeden ruch nożem i belka rozpakowana, a rotor - lepsze (szybsze) pobieranie materiału bez zapychania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Kolego mam do sprzedania Sipme z 2002 roku Z279/1 Farma pierwszy właściciel, robiła rocznie tak koło 500 belek, komora łańcuchowa, owijanie na sznurek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
znajomy zwija walcową sianokiszonke , to po roku są takie flaki , a jak ja zwiajm pasową , to można trzy warstwy ukladać , i nic temu na dole się nie dzieje , zostaje taki jak był po prasowaniu , a jak układali po walcowej , to jeden na drugi , to po tygodniu wszystko się przewracało , i osobiście wole bele po pasowej , bo od środka jest mocne zagęszczenie trawy , a w walcowej tylko na końcu można mocno zbić , a w środku nie ma rewelacji .
Do sianokiszonek to tylko pasowa. Sianokiszonke jak nie "zbijesz" dobrze to sie zepsuje, nic tu nawet nie pomoże wielokrotne owijanie folią. Sąsiad robił walcową i połowe belki musiał wyrzucić przy 4-krotnym owijaniu.

Nie ujmując nikomu ale albo macie sąsiadów patałachów albo farmazony piszecie, sianokiszonke robie nie od wczoraj i większych bredni nie słyszałem ;) Zapraszam do mnie, możecie powtykać sobie palce w środek beli albo dmuchać na ustawione piętrowo owinięte bele, choć niektóre stoją już ponad pół roku to a nóż sie wywrócą :)

 

Moim zdaniem nie ma 100% uniwersalnej prasy, każda będzie w czymś lepsza od drugiej. Do 40000zł można kupić fajny sprzęt, pierwszy z brzegu przykład (fakt, nieco droższy) http://www.allegro.pl/item488729037_prasa_..._rok_vario.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prasę mascar 120. Jest nie droga. Napewnobędzie leprza od simpy. Jest to prasa łańcuchowa. Zrobiłem ją 6000 bel i nie bło z nią żadnych nawet małych problemów. polecam pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

a dlaczego nie nowa metal fach 40 tyś w promocji i jest pewność ze kupuje sie sprawdzony produkt z gwarancją a nie niewiadomo co z niewiadomo jaką wadą ukryta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Prasa może mieć wogóle jakieś wady ukryte? Ja jak brałem używke to nie kupowałem niewiadomo czego, byłem świadomy w jakim stanie nabywam maszyne ;) Jak sie ma oczy, dwie ręce i jeszcze ciągnik do dyspozycji to chyba nie jest dużym problemem określić co warty jest dany egzemplarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nową. Miała gwaranie. A w moiej okolicy metalfachy nie cieszą się dobrą opinią, a pozatym to jakość wykonania iest całkiem inna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajomy chce kupić prasę do 40000zł. Miałaby służyć do sianokiszonek, siana i słomy. Przydałby się rotor i szeroki podbieracz. Ma dwa ciągniki o mocy 85 KM. Doradźcie jaki najlepiej rodzaj konstrukcji, maka, a najlepiej konkretny model.

Ps. Jak na razie to Claasy mu się podobały... I jakby ktoś się chciał pomieniać, to może w rozliczeniu dać prawie nową kostkującą z Famarolu.

Boniek...a na jaki obszar ma być ta prasa i ile przewidujecie zrobić bel za rok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Witam ponownie. Zapomniałem napisać, że koleś zdecydował się jednak na nową. Nie wiem dokładnie jaki model... Z daleka widziałem, że czerwona ;) Teraz nie było kiedy obejrzeć, ale jak będzie czas to może trzeba by opić. Żeby się nie psuła ^_^


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

 

mirasek pewnie , że prasa może mieć ukryte wady:) moja miała, kupiłem roczną prase mascara2120 firma zapewniała , że dobra bo tylko na 2 pokazach była i miała zapieczone tłoki na sworzniach, a na pusto była sprawdzana i wszystko chodziło jak trzeba , a na polu wszystko wyszło haki puszczały, okazało sie że to niesmarowny punkt tej prasy i trzeba było rozebrać i wtedy smarować:)he KOLEDZY MOŻE KTOŚ WIE , GDZIE KUPIĆ CZXĘŚCI DO MASCARA:)? ALBO ADAPTER NA SIATKĘ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj