rastafarmer

Opony do MTZ-ta, jakie?

Polecane posty

seweryn20    825

Spoko. Orientuj się troche co sie dzieje na forum. Zobacz jaki masz rozmiar felg. Rozmiar ten masz wpisany  w numerze opony Po literze R. W mtz cie są R38, R34 i R30

 

Najczęściej spotykane to felga R38. R30 i R34 były zakładane na rządanie. Tak że prawdopodobnie masz felge R38 i najszersza opona na tą felge to 16,9R38.

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już wiem że mtz oryginalnie ma felge r38 ok i szersze opony jakie na tą felgę wchodzą to 16,9R38 tak? Dobrze napisałem?

 

Bardzo Ci dziękuję a sory za ten wybryk ale mam tu konto od wczoraj. A jak się sprawuje Twój mtz ?

 

a jeszcze jedno pytanie o ile szersza będzie ta opona 16,9R38 od 15,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Spoko. Nic się ne stało. Jak by się trafił ktoś bardziej nerwowy to więcej byś usłyszał he he. Tak dobrze napisałeś. Ten wymiar jest podany w calach. Opona jest szersza i wyższa od 15,5 o jakieś 3,5 cm. Wizualnie jest różnica i to niezła. Na swojego nie narzekam. Mam go rok i na razie zero awari. To i tak dobrze jak na 20-letni ciągnik. Jedyne co robiłem to uszczelnianie. Rozdzielacz, zwrotnice z przodu i membrama blokady. Zadnego wycieku nie ma jedynie na wałku pośredniego koła sprężarki. Dwa oringi musze wymienić i po sprawie. Tak jest suchutki. Zrobiłem jakieś 180mth i ok.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ładnie a przedok się zgrywa? Ja mam 2 mtz 80 i c330 jeden mtz wymaga remontu silnika zajrzenia do skrzyni bo biegi wyskakują i nowe opony i chciałem szersze. ten co wymaga remontu ma taką kabine jak Ty masz a ten 2 ma tak ciasną bude że to jest masakra ale jest na chodzie. Mi się wydaje że te ciągniki nie mają wykorzystanej mocy.Bo opony wąskie.U ciebie jest lepiej bo masz przodek i 4 skiby ciągniesz a ja 3 tylko.A z hydrauliki nie pokazuje się olej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Olej ciekł z rozdzielacza pod kierownicą. Kipiłem komplet na necie, do sklepu z tym i to samo ale lepszej jakości bo ruskie to tragedia i teraz jest suchy jak pieprz. Ani śladu wycieku. Ja mam z tyłu 18,4R34 a z przodu 11,2R20. Przud jak zajade wymienie na 13,6R20 lub 360/70R20 bo z tymi co mam nie zgrywa się przód. Opony z tyłu mam szerokie jak diabli i powiem ci że rewelacja. Szwagier ma zetora 5340 z napedem. Ja bez zaączania przodu utargam więcej niż on z napedem. W lesie czy polu po suchej ziemi to targają jak głupie mimo że są w połowie zużyte. Popatz na allegro czasem idzie kupić takie felgi z oponami za fajne pieniądze. Warto ziemi trzymaja się rewelacyjnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha tak myślałem z tymi oponami że to piękna sprawa jest ale mam do cb prośbę jak znajdziesz gdzieś przypadkiem takie większe felgi w dobrej cenie to daj znać na gg. A teraz jeszcze mam pytanie w orce włączasz przodek ?

 

A jak bym już miał kupować to jaką felgę R 34 czy 30 i na nie jakie najszersze opony wchodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Najszersze 18,4. Wystarczy. To kawał gumy jak chcesz dam ci fote jak to wygląda z tyłu. Wolał bym na 34 bo na R30 koła są niskie. Jak coś znajde to nie ma problemu

 

 

 

 

 

 

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Oponz s drosye ni te na felge R38 ale te i duej wztryzmuj. Jakies 2900.

 

http://allegro.pl/opona-rol-18-4r34-agri-460-85r34-18-4-34-i1987133897.html

 

http://allegro.pl/opona-rol-18-4r34-petlas-ta-110-460-85r34-18-4-34-i1987133927.html'>http://allegro.pl/opona-rol-18-4r34-petlas-ta-110-460-85r34-18-4-34-i1987133927.html

 

ewentualnie uzwki

 

http://allegro.pl/opona-rol-18-4r34-petlas-ta-110-460-85r34-18-4-34-i1987133927.html

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

czy jest tu ktoś kto w mtz 80 na stare felgi założył na tył szersze opony.Jak tak to niech napisze jakie to opony są

 

Hmm,jak dla nie to nie widzę potrzeby przechodzić na felgi R34 ,im większe koła to uciąg tak samo.... mój kolega ma mtz 80 i na felgi R38 założył opony 18,4 ,tylko już mało miejsca jest pod błotnikiem...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zawsze tak było i jest do dzisiaj że im większą powierzchnią opona dolega do podłoża stawia większy opór czyli różnica w poślizgu przy obciążeniu musi być. Z jakiegoś powodu w ciagnikach są zakładane coraz szersze opony. Wystarzy zobaczyc na niektórwe dzisiejsze ciągniki. Moc w granicach 60 koni a opony jak kiedyś w 80 konnej maszynie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RycerzNocy    0

Hmm,jak dla nie to nie widzę potrzeby przechodzić na felgi R34 ,im większe koła to uciąg tak samo.... mój kolega ma mtz 80 i na felgi R38 założył opony 18,4 ,tylko już mało miejsca jest pod błotnikiem...

 

no to jakie trzeba założyć opony na przód w przypadku mtz-eta 82 gdy na tyle będą 18,4/38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

no to jakie trzeba założyć opony na przód w przypadku mtz-eta 82 gdy na tyle będą 18,4/38

 

380/70R20


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RycerzNocy    0

no to super:) no to wtedy lepiej kupie szerokie przednie felgi i założę 380/70/20

no ale było by lepiej gdyby ktoś dodał zdjęcie jak taki ciągnik wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

kolego ja przy MTZ-cie starym mam z tyłu oponki 16.9R38. Miałem 15.5R38 ale rozdupiłem w polu ;/ ale 16.9 w pługu było czuć różnicę ale dopóki nie włączyłeś przodka. trzymało niesamowicie i przodek zamist ciągnąć najzwyczajniej hamował i oczywiście cierpiał z tego powodu bo wyższa guma z tyłu togoni a zgrane nie były. I musiałem na przód kupic szersze co za tym idzie i wyzsze. I sugerując się stroną konedatai modelem Belarus 102 czyli z tyłu 16.9R38 a z przodu 12.5-20 założyłem takie i jest supcio ;) a w Belarusie BX80 tce mam z tyłu 18.4R34 a z przodu 360/70R20. Niestety nie miałem okazji sprawdzić jak sobie radzi na tych gumach bo niedawno go kupiłem ;p Ale wrażenie robi ;p Jednak różnica między 18.4r34 a 16.9r38 jest znaczna(jakieś 7 cm wysokości. ale na przód załóż lepiej 360.70r20 z bardzo prostego powodu. sprawdzone i bardziej 'typne";p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

no to super:) no to wtedy lepiej kupie szerokie przednie felgi i założę 380/70/20

no ale było by lepiej gdyby ktoś dodał zdjęcie jak taki ciągnik wygląda

 

Wejdź a galerię użytkownika "Goblin" on,ma TS-A na takich oponach.Opona 18.4R38 jest wyższa od 16.9R38 o około 3,5 cm;taka wchodzi na tył na styk ale robotę robi.380/70R20 jest mało popularna a co za tym idzie droga.PS."Mucha" do opon 16.9R38 na przód powinny być 13,6R20...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajens    3

Witam Panowie. Poprzedni właściciel w moim mtz-82 założył z tyłu opony 16,9 R38, a z przodu zostawił oryginalne 11,2 R20. Napędy ewidentnie się nie zgrywają, w polu używam tylko załączania przedniego napędy przy poślizgu. Żeby rozwiązać ten problem myślałem o terenowych oponach od stara 12,00-20, ktoś jeździł na tych oponach? Podpowiedzcie coś na ten temat. Tak wyglądają te pony: http://allegro.pl/opona-opony-ciezarowe-1200-x-20-star-266-terenowe-i2029271351.html

Dla ciekawości jeszcze dodam, jak robiłem remoncik to odkryłem że z tyłu mam dwie różne felgi o ile dobrze pamiętam to jedna miała 35cm a druga coś koło 40cm i ta opona 16,9 lepiej prezentuje się na tej szerszej.

Edytowano przez czajens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarus1221    0

witam koledzy ja mam dwa mtzy na oponach tyl 15.5 ,38 a na przod zalorzylem 12.5 ,20 te proporcje sa idealne obydwa pracuja w turze. sa to opony urzywane z ładowarek lekko zurzyte za niewielkie pieniadze dla porownania na jeden komplet tylnych zurzywalem 3 komplety 11.2 ,20przednich a teraz jest 1do 1. opony 11.2 ,20 sa troszeczke zamale jezeli ktos ma okazje takie zalorzyc napewno niebedzie zalowal , pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

 

Dla ciekawości jeszcze dodam, jak robiłem remoncik to odkryłem że z tyłu mam dwie różne felgi o ile dobrze pamiętam to jedna miała 35cm a druga coś koło 40cm i ta opona 16,9 lepiej prezentuje się na tej szerszej.

 

to tak samo jak u mnie :huh: czyżby fabrycznie tak zakładali? :lol:

 

poprzedni właściciel twierdzi że nic o tym nie wiedział i nie zauważył tego przez kilka lat a ja zobaczyłem jak go ogladałem przed kupnem - normalnie chyba ślepym trzeba być żeby czegoś takiego nie widzieć :lol:

 

jakbyś kolego chciał to wezmę od Ciebie ta szerszą a dam Ci węższą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajens    3

Kolego mani51

 

Zamiana raczej odpada, dzieli nas około 500km. A ja bym wolał dokupić szerszą felgę, bo nie widzę swojego MTZ-ta na oponach 15,5 R38. Ja mam szerszą felgę z prawej strony, a Ty?

Edytowano przez czajens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

żartowałem oczywiście z tą zmianą

 

u mnie też z prawej strony patrząc z tyłu ciagnika

Opony takie same a felgi różne ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj