rastafarmer

Opony do MTZ-ta, jakie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
S-Piotr    58

Nie oto pytałem czy podzespoły wytrzymają założenie opony balonowej np. 710/70r38 tu też nie chodzi o rozmiar felgi ,tylko szerokość opony .

https://www.oponytanio.pl/product/R-209156?gclid=CjwKEAiArIDFBRCe_9DJi6Or0UcSJAAK1nFvpbMnEb2DYAhs7iYwDcCUlssj7Bjx124lAqJXf4srNhoC_knw_wcB&ID=froogle&s_kwcid=AL!432!3!177802250099!!!g!!&ef_id=WJmmPAAABHfdbA0o:20170212084110:s


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

seweryn20 widzę że bardzo kumaty jesteś co do felg i opon☺ a więc mam nadzieję ze mi pomożesz ☺ posiadam w pronarku tyl520/70r34 i kupiłem felgi od mtz 38 i mam zamiar założyć opony 13,6r38 340/85r38 do oprysków i nie wiem jaki przód wybrać obecnie mam 380/70r24 ale w buraki za szeroko i chce zmienić oponę na węższe bez wymiany felgi i żeby zgrał się z tyłem pomocy☺☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

wcześniej j na tym poście masz stronę z zamiennikami zobacz co ci potrzeba jaka szerokość i ewentualnie na stronie z kalkulatorem do opon przelicz prędkości
Piotr nie założysz takiej opony do mtz bo nie ma opon na felgi 20 żeby się z grały . co do technologi i materiału który ma wytrzymać uważam ze wytrzyma pod warunkiem że nie będzie miało zbyt ciężko może ukrecic a tylni most rozebrać to trzeba wszystko zrzucać. polosie są delikatne przód jak i tyl wg mnie. same piasty tylne wymienialem juz kilka razy bo pękają raz prawie kolo zgubiłem. wysiadło mi jeszcze łożysko w pochwie tylnej oraz atak tylnego mostu. jeżeli chodzi o przód to podpora kilka razy atak przód oraz raz łożysko w kole mtz na stozku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z tyłu nie powinno być problemu z wytrzymałością jest masa filmów jak targaja kłonnice z hds-ami gdzie sam dźwig waży koło tony.

Same opony nie wpłyną tak znacząco na obciążenie np. półosi jak duże ciężary. Zresztą na takiej gumie i tak mniej dostaje półoś po tyłku w porównaniu z bliźniakami.

Konrad jedynie 13,6r24 lub 12,4r24 przychodzą mi do głowy.

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

Dziekuje ☺No właśnie też myślałem nad 12,4 r24 tylko czy felga nie będzie za szeroka i mam nadzieję ze się napędy zgraja bo wcześniej ktoś pisał ze 11,2/24 jest za mały obwód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

 Felga jeśli się nie mylę ma 12 cali szerokości  a na tak szerokiej feldze jest założona opona 13,6r20 więc pewnie będzie dobre. 12,4 może już być ciężko. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A felgi? Na tych będzie to komicznie wyglądać.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

czemu komiczne teraz mam na równo z opona felgi więc jak będzie po 5 cm na stronie to nie będzie źle wydaje mi się z przodu mam 12 cali a z tyłu nie mogę przeczytać ale są.na równo przy oponach 420 85 38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie wygląda i deformuje oponę. 

Przy przedniej oponie 13,6 i feldze z opony 11,2 gdzie jest różnica 3 cale w szerokości felgi już zniekształca oponę. 

Dla tego trochę bym się obawiał.

Nie wiem jaką masz teraz felgę ale te pod 15,5 i 16,9 są wąskie na bank prawdopodobnie ma 14 cali gdzie pod oponę 18,4 (460) ma 16.

Musisz to dobrze sprawdzić.

 

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

z przodu mam 12 cali w poczekalni jest zdjęcie coś tam widać z tyłu ciągnika.sprawdze jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A spoko. 12 cali jest do 13,6 czy 360. 

Po prostu przemierz dobrze bo wygięta opona roboty nie robi.

Sam mam założoną 13,6 na felgę 9 cali i jest to do bani musi być 12.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

ile cm ma felga r 38. 16 cali i 18 cali zna ktoś szczegóły. moja ma w granicach 40 cm w ciągniku 82 ts oryginalnie na szerokich oponach 16.9 38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

 

dla mnie dziwne rozumowanie że szerokośc opon miała by mieć wpływ na obciążenie skrzyni i tylnego mostu napęd idzie od silnika jeśli masz przyczepność lepszą to go zadusisz kołem nie obruci proste 


z resztą belarus 1221  chyba ma taki sam tylny most 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

1221 ma inny tylny most ale tej samej konstrukcji.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Witam. Posiadam starego jumza i chciałbym ustawić go do międzyrzędzi w ziemniakach (rozstaw 75. Prace jakie miałby wykonywać to sadzarka, anna, formownica 2.. Z tego powodu chciałbym zakupić mu nowe opony na tył (obecne są totalnie łyse). Jaki rozmiar byłby odpowiedni do wyżej wymienionych prac. 13,6? 15,5? czy żyletki 9,5 r42?  obecnie mam opony 480/70 r38, czy musiałbym zmieniać felgi na węższe? Mam takie jak tutaj https://www.olx.pl/oferta/bialorus-jumz-CID757-IDkIjWm.html#3dac5fb7b1.

Nie chciałbym go zupełnie pozbawić uciągu bo czasami używam go do talerzówki 2,2m czy przyczepy 6t oraz pługa 3x35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

U mnie słabo się sprawuje bo nie ma bieżnika i uciąg jest mizerny. Jako plus to że nie wpada na mokrym i świeżej orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

pokaż zdjęcie mieści się pod błotnikiem i felga jest równo z opona czy wystaje koniecznie zrób zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

pomoże ktoś z tymi oponami do białoruśki? ciągle nie kupiłem

myślałem nad 13,6 r38 dobre będą w ziemniaki? na obecnej 480 opono wystaje za felgę i to dużo..

jakie macie opinie o oponach voltyre, domyślam się że to dolna półka ale wychodzą najtaniej a nie chciałbym wielkich pieniędzy w nie ładować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

pomoże ktoś z tymi oponami do białoruśki? ciągle nie kupiłem

myślałem nad 13,6 r38 dobre będą w ziemniaki? na obecnej 480 opono wystaje za felgę i to dużo..

jakie macie opinie o oponach voltyre, domyślam się że to dolna półka ale wychodzą najtaniej a nie chciałbym wielkich pieniędzy w nie ładować?

  ja również chce zmienić  mam standart mtz 82 94r , czyli 15.5-38 , i powiem że w ziemniakach (rozstaw 75 cm) sporo szkody robią (myśle też o opryskach) takze planuje założyc 13,6-38 

 i tu pytanie czy na standardową felgę  założę takie opony ???????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez salas89
      witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj