rastafarmer

Opony do MTZ-ta, jakie?

Polecane posty

robi57362    2345

też bym nie zaufał ale jak ktoś ma blisko to mógłby sprawdzić bo naprawdę tanio


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reifen    0

 

A to akurat ja sprzedaję :)

Jest taka opcja

 

Gwarancja 5 lat od daty produkcji jest jak najbardziej ale "na wady fabryczne" typu rozwarstwienie itd. Przy czym co roku gwarancja obejmuje o 20% mniejszą wartość 80-60-40-20- i zero po pięciu latach. Jakoś tak

 

Według info na necie firma od marca 2016r , zero komentarzy na allegro. 

 

To prawda :( po pierwsze prawie nikt przez Allegro nie kupuje, raczej dzwonią i telefonicznie załatwiają temat, po drugie ciężko jest namówić kogoś żeby napisał opinię. Oddzwaniamy, prosimy :) zero efektu na razie

nie wiem co z tym robić

Edytowano przez Reifen

---------------------------------------------------

sprzedaję opony rolnicze AUTO-SET_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam 18.4R30 na tyle i 11.2R20 na przodzie i polecam, super się na nich śmiga po polu :) napęd się zgrywa, Jedynie wydaje mi sie, że jest trochę wolniejszy od tych z felgami 38cali. Chyba licznik na nich też przekłamuje, bo jak leciałem 28km/h to mnie 60tka doganiała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Panowie podejdzie do mtz na przod opona 320/70/20, niby ma to byc troche szerszy zamiennik opony 11.2/20. Dodam, że z tyłu mam 18.4/30.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Może być problem na tych felgach największe zakladają 16,9R38 a do nich z przodu trzeba już najmniej 13,6r20 lub odpowiednik o średnicy 1070 mm.

tak z ciekawości po co ci te 5 kilometrów na godzinę jazdy więcej? Niezauważalne.

Między 16,9 a 15,5 na 9  biegu jest niecałe 2 kilometry różnicy. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

To teraz z innej bajki mam pytanie. Chcę założyć wąskie koła w Mtz 82(nowy nabytem) do oprysków. Z tyłu były by 11.2 r42 ale porównując do 15,5 r38 sa wyższe. co założyć na przód żeby pasowały? mysłałem nad 9,5 r24? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Widziałem ruska 80-tke oponach 20,8/38 - 520/70/38 

 

 

 

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

To ja przebiję, widziałem 82 z kołami od Kirowca i Bizona. Oba w sportowej kabinie, ale to była bomba  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To ja przebiję, widziałem 82 z kołami od Kirowca i Bizona. Oba w sportowej kabinie, ale to była bomba  :lol:

Dobrze się czujesz czy tylko posty nabijasz ?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja też coś podobnego na OLX widziałem, bardziej Bizon, albo większe, bo w błotniki ledwo wchodziły, sportowa kabina jasne, jakiś błotniak pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bizon z050 ma 18.4R30 i więc taka sama jak były montowane w mtz 82 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Dobrze się czujesz czy tylko posty nabijasz ?

Jak najbardziej, pilnuj siebie.

 

Oba widziałem na żywo i nie były to błotniaki. Normalnie chodza w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To zastosowanie maja raczej ograniczone. Ani to do opryskiwacza, ani do rotacyjnej, ani do pługa. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Chodzi w agregacie aktywnym i nawozy wiosna. Opryskiwacz zależy od belki bo przy belce kolo 30m jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

zastanawiam się nad oponami na przodek 12,5 r20 zamiast 11,2 (tył 15,5r38) ,średnica 12.5 to 1040 mm  11.2 to  984 mm  , różnica po obwodzie 160 mm,

mam fajne używane dlatego kombinuję  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Post do usunięcia z racji bredni.

Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nic mu nie będzie. W ruskim przód i tak pokonuje za małą drogę względem tyłu po to by automatyczny napęd działał. Prawidłowo przód ma pokonywać drogę równą lub 5 % większą niż tył.,


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

średnice OPON różnią się 5,5% (katalogowo) mierzyłem średnice na ciągniku i ładowarce fortchritt różnica max 2cm (średnica poniżej 1000mm) ,oponki z unimoga ,w przyszłym tygodniu założę i będzie wszystko jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antos800    0

360/70/24 mialem z przodu tyl 18.4/34 i przod wymienilem na wyzsze i szersze 380/70/24 i powiem wam ze lepiej naped chodzi jak na oryginalnym zestawieniu

Witam wszystkich użytkowników agrofoto .Jestem na tym forum pierwszy raz . Zainteresował mnie ten post, ponieważ w niedługim czasie czeka mnie wymiana opon w belarusie 820  .Obecnie mam założone przód 360/70-24 i tył 18,4-34 . belshiny są bardzo elastyczne , kołysze ciągnikiem, nie wiem czy to z powodu zużycia czy tak maja . czy opony z innych firm maja podobnie właściwości . A może ktoś użytkuje ciągnik na oponach diagonalnych w podobnym rozmiarze i mógłby się podzielić opinia .  Mile widziane wszystkie podpowiedzi i rady . Jeżeli coś źle wpisałem to sorki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

oglądałem dziś opony 12,5r20 continental mpt 80 ,balon dosyć duży po obwodzie miały 3,150m (11,2r20 -3,09m  nowe a moje 10% -2,85m) ,według napisów na ponie felga 11" ja mam chyba 9" pełna  8 śrub , sam nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Miałem belshiny wzór f-11 18,4r34 i prze mocne opony. To są te mocniejsze z szerszym klockiem. Teraz mam od kilku miesięcy taurusy

https://zapodaj.net/efce2db118b00.jpg.html

Klocek rzadki, cienki, wysoki dobrze wbija się w ziemię, dobrze oczyszcza się opona z błota, na drodze amortyzuje wstrząsy lepiej niż stara belshina przy ciśnieniu 1,2 bara i o to chyba chodzi. 

 

Pawlik lepiej gdybyś podał średnicę.  Sugerując się średnicą rosavy 13,6R20 1060 mm  i wyliczając obwód to ma ona 3328 mm.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj