rastafarmer

Opony do MTZ-ta, jakie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość MafiaBelarus82   
Gość MafiaBelarus82
Napisano (edytowany)

Na tył czy na przód bo na przód znalazłem belashine za 1100 nową na allegro

 

 

 

Ja w drugim Mtz 82, którego sprzedałem były załorzone od stara i trzeba było dotaczać piaste żeby załorzyć

A napend wtedy sie zgra

Edytowano przez MafiaBelarus82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja do faceta dzwoniłem i taką cenę mi zaproponował. na allegro były inne. Próbuj się targować.

Jak piastę? Ja o samej oponie myślałem nie o kompletnym kole.

Jeśli odpowiadasz do mnie zaraz pod moim postem to nie musisz cytować tego co napisałem. Wykasuj cytat bo ci mod uwagę zwróci.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MafiaBelarus82   
Gość MafiaBelarus82

Ok ale ja tak o napisałem bo miałem starowskie koła

A tak ogulnie to dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gores    0

Ja też mam w przodku starowskie oponki i z 480-70 z tyłu pięknie się zgrywają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej do tura zakładać przeciwwagę około 800kg. Wtedy oryginalne opony są wystarczające i nawet nie ma potrzeby załączać napędu - sam tył wystarcza.

Edytowano przez ekologicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

No tak ale po co taki ciężar na tym bądz co bądz delikatnym ciągniku?,nie dosyć że tur ma swoją wagę i to co w łyżce czy na widłach ,to jeszcze 800 kg z tyłu ,no nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie. Kolega najwyraźniej nie do końca poznał zalety przedniego napędu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

To może być ponad dwie tony na ciągniku ogólnie a to raczej trochę dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Kolega @ekologicznie bardzo dobrze mowi,od siebie jeszcze dodam ze przeciwwaga powinna byc tak dobrana ze przedni naped powinien byc prawie zbyteczny. Wbrew pozorom te 800kg to nie duzo bo jest na samych ramionach tzn. ciezar jest blisko ciagnika, niektorzy zapinaja plugi 4 w obrocie i nic sie nie dzieje.

Tylna os to w wiekszosci ciagnikow glowna os napedowa a niezakladajac przeciwwagi glowna osia staje sie przednia os co nie jest zdrowe dziadek.gif

Jak w tamtym roku wozilem piach na budowie to mialem 1T na tyle i wcale nie wydawalo sie zeby to bylo duzo, taki byl to taki zalozylem, ale zeczywiscie z napedem czy bez nie bylo prawie roznicy. Obecnie jezdze bez przeciwwagi ale ramka zeby przednie ociazniki powiesic na tyle (450kg za malo) juz sie robi 0dirol.gif

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Za chiny ludowe. To ugrzęźnij tylnym kołem z takim ciężarem, albo spróbuj skręcić bez ciężaru na turze.

Skoro to takie proste to czemu tury na ciągniki bez napędu zakładają tylko ci co już faktycznie nie mają wyjścia? Dla czego 99,9% koparek mimo takiego ciężaru na tylnych kołach ma przedni napęd?

Balast na tylny tuz jest wyjściem ale tylko dla tych którzy nie maja innego wyjścia jak tur na tylnonapedowcu ale nie jest to żaden szał i wygoda.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

Przeciwaga na tyle ciągnika jest niezbędna przy pracy turem,szczególnie kiedy podnosimy nim duże ciężary.Przeciwwaga równoważy nam cięzar podnoszonego ładunku.W testach ładowaczy czołowych opisanych w Top Agrar,ładowacze z przeciwagą były dodatkowo punktowane.Ja mam tura z Sipmy na MTZ82 już od 14 lat i gdyby nie przeciwaga to awarie przodu tego ciągnika byłyby o wiele częstsze niż są dotychczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

No coś w tym racji jest ze przeciwwaga odciąza przód ale zwiększa ciężar całego ciągnika a to wcale takie dobre dla niego nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

Moim i nie tylko,zdaniem lepsze jest równomierne zwiekszenie całej masy ciagnika niz ciągłe przeciązanie przodu ciągnika, które często kończy się "podrywaniem" tyłu traktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam mtz i złożyłem na tył koła na oryginalne felgi 20.8-38 a z przodu mam 11.2-20 i napęd się nie zgrywa jakie opony musiał bym założyć jak to obliczyć

czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Jak masz z Tyłu takie ogromne to z przodu naprawdę by musiały być ogromniaste :D 16.9 tył a przód 13.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

18,4r34 chyba najlepszy rozmiar na tył do ruska. Ale żeby z nimi fajnie współpracował przedni napęd to przednie muszą mieć najmniej 107 cm średnicy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

ja miałem z przodu przez 2 lata 11,2. Nic się nie rozleciało ale kiepsko ciągnik skręcał na napędzie. Ogólnie tył ważny a przednie szybciej się zużywają i w przyszłości założysz takie jak trzeba. Osobiście jeśli miał bym wybór kół do tyłu mtz-ta to zdecydowanie 18,4r34


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myharry    4

to u Mnie może byłoby lepiej bo posiadam 12,4 to zawsze troszkę większe od 11,2. Aktualnie posiadam z tyłu 15.5 R 38 i ciągnik wygląda jakby stale jechał po górę :)

Edytowano przez myharry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@seweryn skoro juz ma felgi 38" to moze niech aby dokupi opony 18,4 R38??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myharry    4

Ciekawe czy na fabryczne felgi weszłyby opony 18.4 R 38 a czy nie były by za wąskie? Po drugie 18.4 na R 38 ma raczej jeszcze większy obwód niż te na R 34 czyli byłyby jeszcze większe problemy z prawidłowym zgraniem napędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wejść wejdą ale są ogromne. na feldze 34 ma średnicę 1640 a na 38 1735.

Jeśli do koła 18,4r34 trzeba z przodu oponę o średnicy minimum 107 mm to jaka będzie przy 18,4R38?

Lepiej było by w przyszłości założyć 16,9R38 na tył na felgę którą ma z tyłu i na przód 13,6R20 bo nie trzeba felgi zmieniać jak do 360/70R20.

Ewentualnie na tył odpowiednik 16,9r38 tylko szerszy 480/70r38.

W każdym razie i tak nie będą się zgrywały z przodem 12,4. Po prostu kiedyś się przodek zużyje to kupić już większy rozmiar.

Edytowano przez seweryn20
  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj