rastafarmer

Opony do MTZ-ta, jakie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adrian1978    9

Oponki założone. Muszę przyznać że w butach mitasa fajnie to wygląda :) Walnę chyba jakąś fotke do galerii. Pierwszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

kumpel ma mitasy w pronarku ladne szerokie wysoki bierznik i powiem ze ja belarusem na belshinach w błocie nie mam szans z pronarem

...mitaski dobre oponki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, czy opony przednie 320/70r20 które są niższe o 2-3cm od 11,2 r20 będą dobrze się zgrywać tyłem który jest na 15,5 r38?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

@Junkers Ja na twoim miejscu bym dobił powietrza, bo co z tego że masz mało powietrza i nie "rozpruwa" opon, jak weźmiesz jakiś ciężar na tura i je katujesz... Ja w swoim stożku, w 11,2 mam chyba ze 2,5 bara...


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Z góry przepraszam jak to pytanie już gdzieś tu padło. Czytałem sobie i wnioskuje że do mtz na orginalną felge bez problemu wchodzą opony o rozmiarze 18,4 R38 460/85 a moje pytanie jest takie czy opony 520/70 R38 np. http://allegro.pl/opony-opona-rolnicza-520-70r38-18-4r38-firestone-i3667401356.html wejdą na tą felge a kolejne pytanie mi się rodzi bo tam w linku jest oznaczenie opony 18,4 R38 520/70 R38 (a przynajmniej sprzedający tak ją podpisał) to tak coś mi sie nie zgadza bo jeśli 18,4 to szerokość i 520 to szerokość tylko wyrażana w innych jednostkach to coś tu nie tak 18,4 cala to nie 52 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@piotr820 to bardzo duzo nabiles z przodu, ja dopompowalem do 1.8 z przodu ale ze to sa radialne to i tak zawsze troche beda sie uginac.

Czyzby instrukcja Pronaru klamala i to bardzo duzo??

 

@Braian strone albo dwie wczesniej podalem zestawienie opon diagonalnych i radialnych tam sie wszystkiego dowiesz.

18.4 R 38 to 460/85 R 38 i nie inaczej.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

oj to będę musiał zdiąć tylnią opone bo coś mnie powietrze uchodzi a dopiero ciagnik ma 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo123    2

Witam . :D Włączę się co do tematu w kwesti wyboru opon. Przede wszystkim to budżet jakim dysponujemy, ile będziemy urzytkować sprzęt. Według mnie najlepszym rozwiązaniem są opony radialne, obojętnie do jakiego ciągnika MTz, c-330 czy c-360. Chodzi głównie o duży uciąg i zmniejszenie zurzywania się na asfalcie, pomijam oczywiście komfort prowadzenia. A co do Taurusa to użytkuję je od 2 lat w t-25 a teraz i w większym ciągniku 4x4. Opinia nie kupił bym innych, cena nie wygórowana a jakość b.dobra. Cięki bierznik dobrze trzyma sie ziemi, i asfalt nie jest mu wrogiem. nic nie pęka jak nówka, wzmocnione czoło bieznika, nic się w nią nie wbija np.tarki itp. Co do innych producentów to użytkowałem mitasa ale jakby szybciej się zurzywał, kleber czy michelin to wyższa pułka.... :lol: ale ja zostaje przy taurusach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Opinie na temat diagonalnych są podzielone. Grupa osób ma i chwali lub ma i nie chwali a inna grupa nie ma i nie chwali.

Opony na pewno są twardsze i żeby się tak rozłożyły jak diagonalne trzeba większego nacisku.

Osobiście wydaje mi się że zakładając większe diagonalne możesz na tym zyskać a nie stracić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ale ważne też jest ciśnienie w oponach, schodząc do 1-1,2 bara można dużo zaoszczędzić co do wyboru radialne- diagonalne ja bym brał radialki, ale jak Ty masz wybór i rad. i diag. to weź szerszą zawsze to mniejsze ugniatanie gleby i lepiej przekazana moc na koła, mniejszy poślizg czyli same oszczędności :)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

cześć towarzysze mam zapytanie

 

mianowicie czy w mtz82 koła z przodu 11,2 R20 będą się zgrywały z tyłem 13,6 R38?


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Będą. Ogólnie przód powinien pokonywać większą drogę niż tył o 1-5%. A czemu takie maluchy?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Do 13.6/38 w/g instrukcji pasują 8.50/20. Takie opony były montowane w MTZ-50/550. 11,2 bedą troche za duże i szybko szlag trafi opony z przodu. Zrobisz, jak zechcesz. W każdym razie jazda na "półautomacie" odpada, bo przód będzie się załączał na szosie.

A maluchy pewnie do opryskiwacza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nic im nie będzie. Normalnie przedni napęd jak napisałem ma pokonywać większą drogę niż tylne koła a w ruskim jest na odwrót. tylko po to żeby działało automatyczne załączanie przodku.

Pomijam fakt że oryginalna felga najczęściej spotykana 38 cali ma 15 cali szerokości. na nią nie założy opony 13,6. Jeśli chce taką oponę założyć i zachować średnicę to najmniej 40 cali felga.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Ja kupiłem jesienia diagonalne 15,5/38 Voltyre F2-D po 1500 za sztukę. Innych blisko i tanio nie było, w Grene Voltyre redialki mieli po 1890 - troche drogo. W lesie sprawują sie OK, w polu nie sprawdzałem jeszcze, zobaczę wiosną. Nie są tak płaskie jak radialne i trochę śmiesznie się układają w balon, no ale tak ma być. Bardziej się obawiam o trwałośc mechaniczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

w planie jest zakup mtz82 i potrzebne będą opony do ziemniaków, kopanie, sadzenie, formowanie redlin, i właśnie na allegro zobaczyłem 13,6 r38 i chciałem się zapytać czy będę się zgrywało, jeżeli tak to super, bo 9,5 to troche za mało a takie koła też są tylko że na 42 cale


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtf23    2

gregorius jak chcesz mam opony przednie w ładnym stanie 8,3 albo 8,2 R20 już dokładnie nie pamiętam ale napewno 8 cali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

nie nie potrzebne mi, i za wąskie :) jeszcze ciągnika nie kupiłem a się martwię na zapas :)

11,2 są wystarczające, a takie zazwyczaj w mtz są założone z przodu :)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Podłączę się pod temat

szukam kompletu kół tylnych 38'' i sprzęgów do bliźniaków , jak ktoś ma na zbyciu to proszę na pw.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj