Zaloguj się, aby obserwować  
Pablo87

Prasa John Deere 550 czy New holland 644?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pablo87    0

Zastanawiam sie nad zakupem prasy zmiennokomorowej i nie wiem która lepiej sie sprawuje w pracy John Deere 550 czy new holland 644? Jesli ktoś ma wiedzę na ten temat to prosze piszcie. Przy okazji mama na oku prase New Holland 644 z 2000 r. z rotorem, owijana siatka i sznurkiem za 24 tyś. Czy waszym zdaniem nie jest za tania jak na ten rocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Moge powiedzieć , że to prawie normalna cena za new holland-a , i dużo zalerzy czym chcesz ciągnąć tą praske , bo jak masz małego konia , to polecam JD . I jakie bele chcesz robić , bo jak do 130 wysokości , to dużo mniejszym zapotrzebowaniem mocy można pokrencić JD 545 . A co do new hollanda , to w te żniwa , patrzałem , jak 100km ciągnik stenkał w słomie z New hollandem 658 , i robił bale 120x120 . Ogółem , to za 20 tyś możesz wyrwać JD 550 z siatką , szerokim popdbierakiem , itp. . Więc sprecyzuj czym zamierzasz to ciągnąć , i jakie baloty chcesz robić ;) . Jak to bąde wiedział , to będzie można rozmawiać o marce , choć przypominam , że new holland stawia wielkie opory ciągnikowi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Do new holland'a to trza te 100km podczepić. Ale powiedz jaki masz ciagnik? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo87    0

ciagniki to mam 4: ale zastanawiam sie nad uzyciem C-360, bo mam tez JD 70 km. Czytałem na AF że prasa New Hollanda 644 spokojnie idzie w C-360.W chwili obecnej mam metlik w głowie ponieważ nie którzy mówia że pasówki sa do bani, inni że łańcuchowe i nie wiem co myśleć. A przechodzac do sedna myśle nad balami max. 150 ale i myśle nad Krone- stałokomorowa, ciagnik to juz napisałem, owijanie siatka i sznurek. Co byście powiedzieli mi o prasach JD np. 550, 580 póżniej New holland 644 i w koncu o Krone chyba KR 130. Która najmniej awaryjna, najszybszy dostęp do częci, itp.

 

Sorry że tak tą wypowiedz pomieszałem ale mówię mam mętlik w głowie.

Pomożcie nowicjuszowi.Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Polecam NEW HOLLANDKE mam podobną model 640 i śmiga z pronarem 82SA i jej nie czuje


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

każdą prasą można zadusić prawie każdy ciągnik, wszystko zależy od ustawienia ciśnienia. Prasa JD może tak samo wyciskać ostatnie poty z ciągnika jak opisany wyżej NH jak będzie miała ustawione max. ciśnienie. Znam gości co zadusili Fenda 120KM małą deutz fahr-ką GP 2,30, a było to tak: ściągneli prase z Francji i odrazu chcieli wypróbować z tym że nie wiedzieli że pilot jest nie do końca sprawny i tak prasował i prasował i czekał aż lampka sie nie zaświeci, a lampka nic. Wyszedł w końcu zobaczyć co sie dzieje a ciągnik zdechł w prasie było tak nabiglowane słomy że jeszcze chwila i komore by rozwaliło. To taki mały przykładzik co może zrobić prasa z ciągnikiem. Osobiście poleciłbym Ci prase NH moim zdaniem bardziej zaawansowana technicznie i tańsza w serwisowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

ja na twoim miejscu wział bym new hollanda 644, ona jest mniejsza od 658 bo robi balot 150cm max, i z tego co słyszałem ze new holland zbija balot jak kamień. Tylko jest jeden minus części sa dość drogie, ale bardziej dostępne niż w JD. W NH masz komputer z wyświetlaczem i opcji od chu.. i więcej a w JD masz jakiś sterownik z dwoma zegarami i to wszystko. NH to prasa pasowo walcowa posiada ona z przodu trzy lub cztery walce, napewno ma też centralne smarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

czy aby na pewno nie ma w JD komputerka ? a o takiej prasie pasowo-walcowej to pierwsze słyszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

to widocznie mało wiesz o prasach jak pierwsze słyszysz, a JD 550 napewno nie ma komputera tylko sterownik którymi sterują łączniki krańcowe w prasie :D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

dokładnie, modele 540,545,550 miały sterowniki. modele 570,580,590- komputerki, bądź to z pokrętłami (rzadko), bądź z wyświetlaczem (częściej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

aha to spoko jakoś tak mi sie pomyliło z 550 ze właśnie ma kompa a jednak nie ma mój błąd :D a własnie o pasowo-walcowej pierwsze słysze ;) jakoś nie kojarzę takiej a i sory bo znajomy ma 570 i ma taki komputerek to myślałem że i ta ma a mam pytanie czy 572 ma komputerek w standardzie czy w opcji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Raczej w opcji, ale nie pytałem się nigdy , być może w standardzie , bo chyba nie będą robić wiochy , i nie będą montować tych cheblów co są na prasie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie najlepszym wyborem bedzie NH,sam posiadam ta prese tylko ze nowsza, BR740A i bele mac 150(szczerze to wieksze sa nie potrzebne) i naprawde zadnych problemow z nia nie mam,tylko raz przyjechali z serwisu wyregulowac ja. I jak ktorys kolega pisal ze robi bele jak kamien!

A po za tym osobiscie nie widzialem zbyt duzo pras JD a NH a i owszem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Wszystko ładnie pięknie , ale pochwalcie się jakie zaptrzebowanie mocy posiada ta prasa , i czym ją ciągacie ?? To że prasa NH robi bele jak kamień , to może i racja , ale ja jak skrence JD na 250 bar , to również bela będzie zbita jak kamień . A głównym atutem pras JD jest małe zapotrzebowanie na moc ciągnika ,bo poczciwy MF 255 dobrze dobije bele , nie zmiernie od jej wielkości , a ciekawe co by było jak bym zapioł MF 255 do takiego new hollanda , nawet by z miejsca nie ruszył , a jak by ruszył , to po dziwsięciu belach wał by się urwał , albo tłok bokiem wyszedł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

tu taj akurat się z tobą nie zgodze ze NH ma takie duże zapotrzebowanie na moc moja 640 ma mini 60 KM i gadałem z kimś że C-360 robił w słomie i tez szła jak dzida


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak z serwisu do mnie przyjechali to powiedzieli ze conajmniej 100km musi byc,ale mam TM140(144km) i on to ciaga caly czas,nie ma przy tym zbytniego wysilku,ale zestawik super wyglada,wrzucilem na galerie z tyd temu ale nie ma do tej pory zdjec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego szymon zgadzam się z tobą w 100% , ale JD ma minimalne zapotrzebowanie mocy na wałku 45km , więc i tak mniej , a mówie tu o 550 , i o belach wielkości 180x120 :)A tego posta nie wyssałem z palca , bo miałem okazje zobaczyć jak 1014 dostawała ostro w d..e przy NH 650 , więc tak pięknie nie jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

ale ja swoją robię i jeszcze ani razu mi Pronar dymka nie puścił czy to w sianokiszonce czy słomie


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Może i racja , ale musiałem użyć jakiegoś argumentu , wiadomo , że jak skrence do końca , to MF będzie stenkał , ale coś kosztem czegoś , jak bym zapioł 82sa , to bela była by lepiej zbita niż po new hollandzie , a jestem tego pewien , ponieważ komora prasy JD składa się tylko i wyłącznie z pasów , a w new hollandzie są wałki , które nie zdają egzaminu w prasach pasowych . Takei jest moje zdanie , bo nie wyobrażam sobie takiego połączenia , bo przy tworzeniu rdzenia przecież może powstać jajo , które w końcu przestanie się krencić , szczerze , to musiał bym zobaczyć jak to pracuje , aby nie żucać słów na wiatr , szczerze , to tylko raz widziałem w pracy new hollanda , a była ona z 50 metrów odemnie , i nie było czasu gadać z operatorem , bo żniwa w końcu były , ale ja w podobnym zbożu jeździłem szybciej słabszym ciągnikiem , więc coś w tym jest , bo jak zgasiłem ciągnik , to było słychać jak 1014 wyje z bulu , aż żal było słuchać . Znajdź mi belarke , która ma przy takim samym zagęszczeniu beli mniejszą moc na wałku , jak znajdziesz , to postawie ci skrzynke wódki , i sprzedaje swoją od razu i ją kupuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

endrju zawsze można kupić jd 545 i już zapotrzebowanie będzie trochę mniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Wiem , i się na taką czaje :) , tylko że tą co miałem na oku już nie ma na allegro :) , ale do wiosny jakieś nowe przyjadą napewno do polski :) , i tym się pocieszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

jaka masz na myśli?

 

bardzo lekko chodzą Rivierre Casalis, Gallignani, Massey Ferguson i Rivierre Grenland, C-330 daje rade wiem bo mój wuja ciągnie Rivierre Casalis RC115, 30-stką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj