tomek01234

Jak podłączyć radio....

Polecane posty

rolnik95    0

Czy ktoś może wie jak podłączyć radio w forteze 8641 ??

Po w wtyczce są 3 kable szary,niebieski i dwa czerwone złączone do jednego

Przypuszczałem ze niebieski to minus a czerwony to plus wiec jak włączyłem radio to zapalał się zapłon może ktoś wie jak to zrobić dokładnie ??


Pozdrowienia dla użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzi ci o wtyczkę w radiu czy w ciągniku? Czerwony to prawie na pewno "plus" (ale "prawie" robi wielką różnicę). Masa powinna być raczej czarna lub brązowa ale nie jest to regułą. Podaj więcej informacji wtedy będziemy mogli ci pomóc.

 

PS

Dlaczego piszesz posta w dwóch różnych tematach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik95    0
Chodzi ci o wtyczkę w radiu czy w ciągniku? Czerwony to prawie na pewno "plus" (ale "prawie" robi wielką różnicę). Masa powinna być raczej czarna lub brązowa ale nie jest to regułą. Podaj więcej informacji wtedy będziemy mogli ci pomóc.

 

PS

Dlaczego piszesz posta w dwóch różnych tematach?

 

Sory ze napisałem w dwóch ale się pomyliłem jestem początkujący :)

 

Chodzi mi o wtyczkę w traktorze. Zakładałem ze czerwony to plus a niebieski to minus zostal jeszcze szary. Niebieskiego podłączyłem jako minusa i jak włączyłem radio to się świeciło ale włączał się jednocześnie zapłon Tak ma być??

A gdy zamieniłem je miejscami tzn. czerwony minus a niebieski plus wywalało bezpiecznik. A próbowałem złączyć niebieski z szarym to się iskrzyło jak by to był plus i minus ale radio wtedy nie działało. :angry:


Pozdrowienia dla użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

radio jak radio, posiada tylko wejście na karty pamięci i radio do ciągnika w sam raz bo nigdy się nie zatnie

 

 

co do podpięcia radia to weź czerwony kabelek podepnij pod akumulator(zastosuj bezpiecznik na przewodzie) tam gdzie jest "+" a niebieski do minusa na akumulatorze jest zaznaczone i powinno działać, wyjście pod głośnik też jest pewnie oznaczone gdzie plus a gdzie minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik95    0
radio jak radio, posiada tylko wejście na karty pamięci i radio do ciągnika w sam raz bo nigdy się nie zatnie

 

 

co do podpięcia radia to weź czerwony kabelek podepnij pod akumulator(zastosuj bezpiecznik na przewodzie) tam gdzie jest "+" a niebieski do minusa na akumulatorze jest zaznaczone i powinno działać, wyjście pod głośnik też jest pewnie oznaczone gdzie plus a gdzie minus

 

ok spróbuje tylko te kable wychodzą w ciągniku :) spróbuje podpiąć je bezpośrednio do akumulatora i zobaczę czy działa :)


Pozdrowienia dla użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76
Sory ze napisałem w dwóch ale się pomyliłem jestem początkujący :)

 

Chodzi mi o wtyczkę w traktorze. Zakładałem ze czerwony to plus a niebieski to minus zostal jeszcze szary. Niebieskiego podłączyłem jako minusa i jak włączyłem radio to się świeciło ale włączał się jednocześnie zapłon Tak ma być??

A gdy zamieniłem je miejscami tzn. czerwony minus a niebieski plus wywalało bezpiecznik. A próbowałem złączyć niebieski z szarym to się iskrzyło jak by to był plus i minus ale radio wtedy nie działało. :angry:

 

:):):) Nie wiem jak to powiedzieć albo jestes odważny albo głupi skorotak zamieniasz te przewody. Sory jesli uraziłem ale twoje postepowanie jest dla mnie zadziwiajace.

 

Weś sobie żarówkę 2 albo 4W i sprawdz jak sie świeci pomiedzy poszczególnymi przewodami i czy nie dzieje sie cos innego dziwnego.

Sprawdz czy napiecie na przewodach jest także przy wyłaczonym zapłonie.

Najlepiej wes jeden styk żarówki podłacz do masy ciągnika i według togo sprawdzaj przewody, gdzie bedzie sie świecić żarówka. Mase do radia wogóle możesz wziąć z masy ciągnika i juz masz pewność co do jednego przewodu.

To co opisujesz to jest złe podłaczenie i nie powinno byc takich anomalji jak z wyłaczajacym sie zapłonem.

Najprawdopodobniej ten czerwony to +, minusa wes z ramy ciagnika i bedzie działać.

Teraz pytanie jakie dokładnie to radio, czy ma podtrzymanie pamięci? Sprawdz czy ginie napięcie na tym czerwonym po wyłaczeniu zapłonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik95    0
:):):) Nie wiem jak to powiedzieć albo jestes odważny albo głupi skorotak zamieniasz te przewody. Sory jesli uraziłem ale twoje postepowanie jest dla mnie zadziwiajace.

 

Weś sobie żarówkę 2 albo 4W i sprawdz jak sie świeci pomiedzy poszczególnymi przewodami i czy nie dzieje sie cos innego dziwnego.

Sprawdz czy napiecie na przewodach jest także przy wyłaczonym zapłonie.

Najlepiej wes jeden styk żarówki podłacz do masy ciągnika i według togo sprawdzaj przewody, gdzie bedzie sie świecić żarówka. Mase do radia wogóle możesz wziąć z masy ciągnika i juz masz pewność co do jednego przewodu.

To co opisujesz to jest złe podłaczenie i nie powinno byc takich anomalji jak z wyłaczajacym sie zapłonem.

Najprawdopodobniej ten czerwony to +, minusa wes z ramy ciagnika i bedzie działać.

Teraz pytanie jakie dokładnie to radio, czy ma podtrzymanie pamięci? Sprawdz czy ginie napięcie na tym czerwonym po wyłaczeniu zapłonu.

 

ok dzięki za pomoc, a radio jest stare tata miał kiedyś w maluchu wiec nie wiem czy ma potrzymanie pamięci


Pozdrowienia dla użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jesli radio jest na głake czyli ustawienie czestotliwosci stacji radiowych wykonuje sie recznie pokrętłem to radio na pewno nie ma podtrzymania.

Pytanie tylko czy zasilanie bedzie cały czas bez wzgledu na kluczyk w stacyjce. Czyli czy bedziesz mógł słuchac radia bez kluczyka na zgaszonym ciagniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik95    0
Jesli radio jest na głake czyli ustawienie czestotliwosci stacji radiowych wykonuje sie recznie pokrętłem to radio na pewno nie ma podtrzymania.

Pytanie tylko czy zasilanie bedzie cały czas bez wzgledu na kluczyk w stacyjce. Czyli czy bedziesz mógł słuchac radia bez kluczyka na zgaszonym ciagniku.

 

radio ma gałkę do ustawiania głośności a ustawianie częstotliwości jest na dwóch szalkach i wyświetla się na cyfrowym wyświetlaczu. :)

Tez się nad tym zasilaniem zastanawiałem :)


Pozdrowienia dla użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

podaj model radia.... jesli ma przyciski do ustawiania czestotliwości to raczej ma podtrzymanie..a masz klawiszenp od 1 do 6???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik95    0
podaj model radia.... jesli ma przyciski do ustawiania czestotliwości to raczej ma podtrzymanie..a masz klawiszenp od 1 do 6???

 

Tak klawisze są a fotkę postaram się zrobić w tym tygodniu :) bo radia nie mam w domu a modelu nie znam :)

 

Nie ma ktoś schematu elektryki w zetorze fortera 8641 ???


Pozdrowienia dla użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem ze wylacza mi sie rdio samo z siebie i wlacza. Tak jakby cos przerywalo prad. Kable ok. W sumie to po odlaczeniu masy radio nadal gralo z podlaczonym tylko plusem. Chyba sciaga z ovudowy czy cos. Dzialalo mi 2 lata bez zarzutu a tu teraz taki psikus mi robi. Gdzie szukac przyczyny?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prawdopodobną przyczyną będą zużyte konensatory elektrolityczne w filtrze zasilania w radiu. A dzieje się to przy ustawionej dużej głośności czy nie ma to znaczenia? Możliwe też, że występują spadki napięcia w instalacji elektrycznej ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia glosnosc. Czasami pyka 10 min czasami minute i sie wylacza i wlacza.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Co do twojej usterki to nie wiem co moze byc przyczyna. Po pierwsze jakie to radyjko jest. Cz ypo wylaczeniu i wlaczeniu nadal pamieta stacje i ustawienia??

Jezeli pamieta to moze byc problem z zasilaniem po tkz. stacyjce. Moze rzeczywiscie nie kontakci. Elektrotechnik podsunal juz pomysl, czyli spadki napiecia w instalacji. Radia maja automatyczne wylaczenie gdy napiecie spadnie ponizej 10V lub 11V Nie pamietam dokladnie. Dzieje sie to np przy rozruchu silnika. Ale spadki moga nastepowac na zlaczu kabli, bezpieczniku. Moze zwarcie robia glosniki?? W samochodzie to mi sie zdarzylo. W chwili zwarcia zabezpieczenie powoduje wylaczenie odbiornika.

 

Jeszez ciekawostka, ale okazuje sie bardzo mozliwa.

Mianowicie w 10 letnim TV Philips od czasu do czasu glupialo MENU. Tzn bez przyczyny o 24 w nocy nawet sie lubil wlaczyc i do zego z pelna glosnoiscia. Kopmbinowalem z roznymi usterkami. Jak sie okazalo mikroprzyciski na przednim panelu uzywane raz na 2-3 lata dostawaly jakiejs glupawki i robily zwarcia. Problem ustal po ich wymianie. Ot poprostu chyba starosc. Na krotko- 2-3 miesiace pomagalo intensywne kilkunastokrotne pstrykanie tymi przyciskami. Wygladalo jakby przez ich poruszanie sos w nich wracalo do normy.

 

Moze u ciebie wlacznik ma takie objawy??

 

Jezeli jest tradycyjny w potencjometrze to musisz jednak zobaczyc czy aby niema zimnych lutow, albo plyta nie ma jakiejs przerwanej sciezki. To tez by podchodzilo pod nieokreslone dzialanie i niesystematyczne. A w traktorze sa duzo wieksze wibracje to i o uszkodzenie mechaniczne obwodow elektrycznyl duzo latwiej. Do tego wilgoc i wszystko si emoze zdazyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego @karola44 masz rację z tym zabezpieczeniem, właśnie o to mi chodziło. Może to być wina instalacji, albo samego radia (wspomniane wyżej elektrolity, które są wrażliwe na zmiany temperatury i wibracje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiec po koleji. Radio to Philips RC-408. Stacje pamieta. Przy odpalaniu radio gasnie i wlacza sie i tak bylo od poczatku i w kazdym samochodzie tak mam. Myslicie ze jak lapie "obcy minus na obudowie " tzn ze jak odlacze kabel od masy i radio gra nadal to moze miec zwiazek z tym? Glosniki to raczej nie. 2 lata bylo ok i raczej nie powinno sie nagle robic zwarcie no bo skad.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To, że minus podłączony jest do obudowy nie ma żadnego znaczenia. Przyczyną są raczej spadki napięcia. Mogą też być przerwy w zasilaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzic te spadki? I jaka moze byc tego przyczyna? Normalnie zglupialem z tym radiem


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najpierw proponuję sprawdzić wszystkie połączenia na zasilaniu i masie (wszystkie kostki i złącza). A te spadki będzie ciężko zmierzyć bo multimetr jest za wolny żeby to pokazać. Przydałby się sprzęt, który mam na zdjęciu w avatarze. Spróbuj podłączyć to radio na próbę oddzielnym przewodem bezpośrednio z akumulatora i wtedy zobaczysz czy będzie się wyłączać czy nie. Pozwoli to wyeliminować ewentualne przerwy w przewodach zasilających, które powstają pod wpływem drgań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę probowal i kombinowal. Dziekuje za pomoc.

------------------------------

No wiec radio po podlaczeniu pod akumulator a takze pod zasilacz 12v dalej ma takie same objawy. Obstawiace kondensatory? Ile taka imprezka moze kosztowac i czy pierwszy lepszy elektronik by mi to zrobil?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te kondensatory nie są drogie. Ich koszt nie będzie większy niż 10 zł. Ale jak dasz do gościa który naprawia radia to wykasuje Ci pewnie 30 zł. Wiem bo sam tak robię. ;) Chyba, że masz znajomego elektronika. Ale niekoniecznie muszą to byc kondensatory. Na początku tak napisałem bo objawy na to wskazują, aczkolwiek może być coś innego czego niestety na odległość stwierdzić nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj