Zaloguj się, aby obserwować  
piotr3Q

kontrolka 8045

Polecane posty

piotr3Q    0

przy malych obrotach swieci mi sie kontrolka nad ktora jest narysowany ZOLW od czego ona jest i dlaczego swieci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontrolna od wzacniacza. Bodajze informuje o zbyt malym cisnieniu w ukladzie aby przelaczyc na zajaca jesli ciagnik jest akurat na zolwiu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr3Q    0

ale akurat dzwignia jest ustwiona na zajaca. a tak btw to co z tym zrobic jak jest za male cisnienie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to jest niezalezne od tego czy masz na zolwiu czy na zajacu. Jesli powyzej bodajze 1200 obr jak sie swieci to prawidlowo bo to od tego jest zeby pokazywalo ze masz za male obroty=za male cisnienie. Takze moim zdaniem jest ok.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

a mi z kolei ta kontrolka gaśnie zaraz po odpaleniu ciągnika, nie świeci nawet jeśli ciągnik jest na małych obrotach. O czym to może świadczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

to napewno nie jest kontrolka ładowania ponieważ sprawdzałem gdzie idą przewody i idą do takiego czujniczka nad pól-biegami. tylko niewiem czy to dobrze żę ona nieświeci na małych obrotach-- a chyba powinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w którym konkretnie miejscu jest ten czujnik? U mnie kontrolka nie działa a przydaloby sie zeby działała. I iloma kabelkami jest podłączony czujnik zaniku ciśnienia? Bo u mnie są 3 styki i wisi 1 przewod niepodłączony i nie wiem gdzie go podłączyć żeby działało jak należy


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

W moim 12111 świeci się kontrolka gdy włącze zapłon, a po odpaleniu gaśnie... I jak włączam żółwia to nic się nie dzieje, natomiast gdy przełączam na zająca to raz mignie... I u mnie chyba też nie świeci na małych obrotach...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

nie ma sie czym martwic kazde podane przez was objawy sa prawidłowym funkcjonowaniem układu .Poprostu jak macie zapalona lampke to nie mozecie uzywac zmacniaza-poniewaz zbyt małe cisnienie nie dociska tarczek załaczajacych wzm. i moze spowodowac ich zniszczenie

-- apropo obrotów w instukcji obsługi jest podane min. obroty przy których powinno zał sie wzm.


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

chyba powyzej 1300 obr/min ale pewien nie jestem wiec radze zajrzec do instrukcji obsługi


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Nie zgodzę sie z @Robertemsuw. Wzmacniacza można używać tylko powyżej 1500 obr/min jeśli chcemu żeby długo nam służył i był niezawodny.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji obsługi : "W czasie pracy ciągnikiem przy prędkości obrotowej silnika niższej niż 1200 obr/min zabronione jest używanie przekładni wzmacniacza 1:1 (dźwignia do przodu).


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

1:1 co to oznacza??? Położenie zając czy 1 bieg polowy??? To używanie wzmacniacza jest zabronione na każdym biegu poniżej 1200 obr/min???


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że poniżej 1200 nie może być używany wzmacniacz czyli może być tylko zółw.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

a jak jest z napędem u 16145. na początku ciągnie a jak sie olej zagrzeje to lipa. mikropompa może siedzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

w ciągnikach produkowanych na rynki zachodnie (ewentualnie skandynawskie) ,dawano na konsolę naklejki informujące między innymi o min. obrotach silnika dla prawidłowej pracy wzmacniacza <<<<< taka mała ,moja , dygresja :P


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

ja powiem ze uzywam wzmacniacza i nic sie nie psuje ponizej 1200obr\min w zetorze 8111 tylko bede musiał wyregulowac przepływ oleju w nim bo na zołwiu zaczyna wyć a na zajca jak dam to idzie ale słaby

moze ktos napisze jak to wyregulowac bo wiem ze opaskami pokrecic

a co do 16145 to nie mozliwe ze nie ciagnie jak sie zagrzeje ja mam 12145 i jak jade to tylko dymek widac pod obciazeniem jak włacze zajca szarpnie i idzie jak burza

a z kontrolka to w kazdym sprawnym ma sie swiecic do 1200obr\min potem gasnie

a czy to ze zołw sie osłabi moze byc spowodowane tym ze ruszam z zajaca czesto tylko prosze o opinie uzytkowników tego sprzetu a nie domusłow bo od domysłów to moge traktor zepsuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do 16145 to nie mozliwe ze nie ciagnie jak sie zagrzeje ja mam 12145 i jak jade to tylko dymek widac pod obciazeniem jak włacze zajca szarpnie i idzie jak burza

 

Chyba kolega wie czy ciągnie czy nie.

 

a z kontrolka to w kazdym sprawnym ma sie swiecic do 1200obr\min potem gasnie

 

Jak pompa słaba to może gasnąć przy wyższych obrotach a układ też będzie sprawny. Ważne jest aby było odpowiednie ciśnienie.

 

 

@tomi382

 

Napęd tak samo ciągnie za zółwiu i zającu. Działanie napędu nie ma nic wspólnego z położeniem dzwigni wzmacniacza.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Z tym że przedni napęd działa tylko jak wrzuci się zająca to ciekawe bo odpowiada za to ta sama pompka o ile się nie mylę - kwestia kto grzebał przy rozdzielaczu :P

Wczoraj widziałem gościa z 1614 który mówił że u niego przedni napęd włącza się dzwignią żółw/zając.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Massey26
      Jaka może być przyczyna że nie rozłącza mi pompy w massey ferguson 6180. I dzieje się to dopiero przeważnie jak ciągnik się rozgrzeje. 
      Rozdzielacz ehr po regeneracji. Różne ustawienia czujnika położenia ramion były próbowane. Może ktoś pomoże?
      Ciągnik massey ferguson 6180
    • Przez Decx
      Witam wszystkich. Mam dziwna sytuację. Pacjent Zetor 12011, wszystko działało prawidłowo, a tu nagle podczas pracy w polu na amperomierzu pojawiają mi się chyba zbyt wysoki amperarz. Zwykle na amperomierzu na niskich obrotach wskazówka lekko się wychylała, a na wysokich obrotach wskazówka dochodziła tak do 15A- 20A (amperomierz jest nowy i wyskalowany do 50A). Teraz na wolnych obrotach wskazówka dalej lekko się wychyla, ale gdy tylko dodam gazu, wskazówka amperomierza idzie prawie do 50A i tak się cały czas utrzymuje dopóki nie odpuszczę gazu. Jedyne co zrobiłem to porządnie naciągnąłem pasek. Kilka miesięcy temu wymieniony został regulator napięcia na nowy identyczny.
      Pytanie pozostaje czy grzebać przy tym czy zostawić i jeździć. Czy można jeździć cały dzień w polu z tak wysokim amperarzem? Może na mocno naciągnąłem pasek🤣. 
      Proszę o radę. Pozdrawiam.
    • Przez bartoszsola
      Witam! Zamieszczam oryginalne skany instalacji do Zetorów jak wyżej    Może komuś się przyda  `



    • Gość
      Przez Gość
      witam, jak podłączyć 2 wskaźniki paliwa pod jeden wskaźnik? to rozwiązanie oryginalne. Są tu 2 przekaźniki które odpowiadają za przełączenie wskazania z pierwszego czujnika na drugi. Problem w tym, że ktoś kiedyś pchał rączki w instalacje przez co ciężko jest mi dojść co do czego. Po podłączeniu na którko 1 i 2 oba działają prawidłowo kwestia w tym jak to wpiąć w przekaźniki żeby pracowało tak jak powinno? w załączniki prowizoryczny schemat

    • Przez Przemek1265
      Witam, mam problem z ładowaniem akumulatora w ciągniku John Deere 6400. Ciągnik był u elektryka i postawił diagnozę na regulator napięcia i go wymienił i sprawdzał ładowanie i było, lecz kontrolka od ładowania cały czas się świeci i akumulator nie jest ładowany i na dodatek stopiło mi w skrzynce z bezpiecznikami ,,bezpiecznik" fachowo to się dioda nazywa. Od czego może ona być? Co może być przyczyną? W czym szukać winy? Dodaję również zdjęcie alternatora i schemat skrzynki bezpieczników z zaznaczonym bezpiecznikiem, który został spalony. Wyczytałem również, w alternatorze jest wtyczka W i jedni piszą, że musi być podłączona, a inni że nie. Jak ma być podłączona to w którym miejscu do instalacji ją podłączyć?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj