News
gracjanrojek

Porównanie przepustowości kombajnów Claas

Polecane posty

Witam serdecznie!

Spotkałem się z bardzo wieloma opiniami użytkowników (i nie tylko) kombajnów Claas, którzy porównywali do siebie różne modele i twierdzili, że ten lub tamten jest wydajniejszy...

Chciałbym podejść do sprawy profesjonalnie i porównać ze sobą przepustowości kombajnów:

- Dominator 108 i Mega 204,

- Tucano 440 i Lexion 530.

Za przepustowość rozumiem ilość przerobionej masy w kg/s lub t/h przy nie przekraczniu określonych strat i czystości ziarna. Mało która firma podaje obecnie tego typu dane, choć z mojego punktu widzenia są to kluczowe parametry za pomocą których można dokonać porównania poszczególnych modeli. Wdzięczny byłbym za podanie konkretnych danych co do przepustowości (jeśli wogóle takie istnieją).

Bardzo proszę o wypowiedzenie sie w tej kwestii.

brzozak2    237

przepustowsc tucano 440 okreslilbym na poziomie ok. 15 t/h ;)

to nie jest tak ze sobie strzelilem, tylko w tym roku pracowalem z mega 350, 204 i medionem 340, wiec sobie troche porownywalismy :D

zastanawiam sie taki temat jest potrzebny? moze zmienimy go na bardziej ogolny o przepustowsci wszystkich modelow claasa i wtedy moze bedzie mial sens

wiec za wczasu dopisze ze max przepustowosc mediona 310 to 12 t/h

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

no właśnie ja mam Mediona 310 i faktycznie jak liczyłem to przepustowość dochodzi do 12 t/h. Co do tematu to jak chcesz to możesz zmienić na ogólny o przepustowości..

Wiadomość z agroFakt.pl

brzozak2    237

w ten sposob ma wieksza szanse powodzenia ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

cirus    2

Gracjan nie przejmuj się dzieci lobią czytać bajki:) wszyscy się cieszą ze coś się dzieje posty lecą moderator ma co robić. Jak w komunie...;)

uważajcie żeby wam koło nie odpadło

brzozak2    237

cos ci nie pasuja, jak nie bedziesz chcial sam odejsc to cie wywale z AF, mozesz tez skonczyc ta dziecinade, ale widze ze ci to odpowiada, poza tym jakos nie widze zebys w tym temacie wypowiadal sie o przepustowosci kombajnow

cirus    2

Nie wypowiadam się na ten temat bo nie posiadam takowych danych i to jest chyba lepsze niż przypuszczenia i domysły.

uważajcie żeby wam koło nie odpadło

brzozak2    237

@cirus lepsze by bylo gdybys sie odnosil do tematu, a jesli nie masz nic do powiedzenia to milczal, a nie na sile staralas sie mi dokopac :/

ja juz w jednym temacie sobie odpuscilem, jesli ty tego nie zrobisz to nie bedzie fajnie

farmer120ha    2

Wie ktoś jaką przepóstowość,wydajność ma Claas Mercator 75...??Chodzi mi o sprawdzone dane (ha/h,t/h,itp.).Nie jakieś przypuszczenia :D :D .

Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

rataj    3

claas 98sl ok 9-10t/h.

Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

mangusta    0

ponawiam prosbe kolegi jak ktos moze podajcie rzetelne osiagi jakie mega 208 zrobi w zbozach o wydajnosci 3-4,5t/h zastanawiam sie czy wybrac ten sprzet zeby zastapil 2 bizony zo-56 i jak z ich awaryjnoscia? mega208 co ma wykrecone 3000motogodzin posluzy jeszcze cos?

Piotras    2

Jaką wydajnośc osiągnie Claas Mega 208 / 360 lub Lexion 440 ?

Lexion 440 wiadomo zależy or areału i zboża w granicach 16 -20 ton

siwy07    2

Co do megi 208 moim zdaniem 16t/h to jest już max dla niej żeby nie gubiła, to jeszcze zależy od zboża i warunków. Przy normalnej jeździe to 14ton.

richtik    0

claas avero 240 od zboża  6 do 8t/h rzepak 4-5t/h w kukurydzy 14t/h potwierdzone wieloma hektarami

Pawel2606    29
Powie mi ktoś tutaj jaka jest wydajność lexiona 520/530 . I jaka jest różnica wydajności względem 540/550 6 klawiszowe. ? Przeszukałem cały internet i nie znalazłem informacji na ten temat

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez NewVario
      Witam wszystkich, proszę Was o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu : (od 3 sezonów zrywa mi często w trakcie żniw klina na podajniku ziarnowym ( do zbiornika) u samej góry

Zaznaczyłem czerwonymi kropkami koła zębate na których zrywa mi te kliny, teraz moje pytanie jest następujące, co jest wadliwe ? Wydaje mi się , że jadę wolno i nie ma nie wiadomo jak dużo masy do przetransportowania (przerobienia ) heder 3,9m i nawet na pełnym przyspieszaczu na 1 nie jeżdżę. A wydaje mi się, że ten kombajn powinien mieć większe możliwości. 

Proszę bardzo o pomoc bo już się tak 3 sezon z tym męczę. Swoją drogą czy u Was w Dominatorach 85 też trzeba chłodnicę w trakcie dnia z plew oczyszczać bo łapie czerwona temperaturę ? Chłodnica była sprawdzana na drożność i czyszczona (dwa razy wyjmowałem w trakcie żniw bo się okazało, że mechaniker źle złożył, a drugi raz, awaria klina na pompie wody).

• Przez Maju3060
      Witam. Chcielibyśmy zasiać trochę kukurydzy na ziarno lecz pytanie czy da radę skosic zwykłyn hederem, na YouTube jest filmik gdzie koszą tak lecz pytanie czy sprzęt bardzo na tym odczuje, czy w ogóle da radę to kosić. Może ktoś tak próbował i wypowie się? Areał to ok 2ha.
    • Przez Zbyszek0567
      Witam, kupiłem w tym roku claasa senatora, silnik perkinsa 6-cylindrowy i całe żniwa normalnie skończyłem. Problem jest taki, że gdy chciałem go schować na zimę, odpaliłem go normalnie i zostawiłem na wolnych obrotach żeby odpiąć heder i nagle sam z siebie zgasł. Sprawdziłem rozrusznik, akumulator i nadal nie może odpalić. Założyłem drugi rozrusznik i silnik nie może okręcić. Tak jakby się gdzieś zablokował. Gdzie szukać problemu?
    • Przez Niko621
      Witam mam problem z podnoszeniem motowidel z claasie 86 a mianowicie  prawa strona szybciej podnosi i opuszcza od lewej. W lewym siłowniki wymienione uszczelniacze i zaworki i bez zmian. Jestem swierzym użytkownikiem tak że proszę o wyrozumiałość. 
    • Przez ma123
      Witam mam problem z regulacją klepiska nie da się go podnieś wyżej niż 4 dziurkę na skali od góry i tu pytanie czemu to tak cieżko chodzi i czy we wszystkich kombajnach to tak chodzi czy tylko w moim jest tak dodatkowo ktoś kiedys jeszcze dzwignię urwał i jest spawana 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj