Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Peron

Jak spuścić wodę z silnika w DOMINATORZE 96?

Polecane posty

Peron    18

Wie ktoś, gdzie się spuszcza płyn chłodniczy z bloku w silniku Mercedesa, 6 cylindrów, rzędowy, turbodoładowany, w CLAAS Dominator 96???

Bo musze spuścić, a nie moge nigdzie znaleźć korka spustowego.

Wiadomość z agroFakt.pl

majranjd    8

raczej z kazdego bloku trzeba spuscic wode... szczegolnie z 6... bo nie cała zlecie z płaszcza przy cylindrach... ja miałem korek wkrecany z boku bloku...

Peron    18

Opatrzyłem tam dzisiaj i nic nie moge znaleźć. Z jednej strony to jest mnogo śrubek, ale nie wyglądają mi na to, że można nimi spuścić wodę. W lato musiałem zalać wodą, bo miałem awarię na polu, a teraz nie wiem, jak spuścić. W polskich sprzętach to zawsze kraniki były. A tu klapa:(

Peron    18

No już spuściłem. Wodę oczywiście z bloku:) Jest taka śruba na klucz 17 z prawej strony za filtrem oleju (patrząc z góry), na samym skraju bloku praktycznie (od strony zespołu pasów).

Peron    18

A czy oprócz kranka i chłodnicy trzeba spuszczać jeszcze z czegoś? Nie ma tam przypadkiem jakiego wymiennik ciepła albo czegoś w tym rodzaju?

majranjd    8

Jasli masz ogrzewanie sprawdz czy z tego obowdu zeszło... raczej nigdzie wiecej wody(cieczy) byc nie powinno

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować