kamis

Piec do warsztatu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Assasin    502

Kurcze dobry pomysł.Też właśnie mam tego troszkę zgromadzonego.Dzięki za poddanie pomysłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

mam w garażu piec na przepracowany olej z takim palnikiem swojego wykonania. Tyle że spaliny idą przez wymiennik to znaczy przez chyba 10 rur 3,4 cala. je z zewnątrz opływa powietrze którego obieg wymusza wentylator. Poza tym spaliny idą przez fawiry. 10 minut od odpalenia i ciepłu. Wydajne jak diabli. I można powietrze puścić w inne pomieszczenie lub skierować w dowolny kąt garażu. Nie gromadzi się pod sufitem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

mam w garażu piec na przepracowany olej z takim palnikiem swojego wykonania. Tyle że spaliny idą przez wymiennik to znaczy przez chyba 10 rur 3,4 cala. je z zewnątrz opływa powietrze którego obieg wymusza wentylator. Poza tym spaliny idą przez fawiry. 10 minut od odpalenia i ciepłu. Wydajne jak diabli. I można powietrze puścić w inne pomieszczenie lub skierować w dowolny kąt garażu. Nie gromadzi się pod sufitem.

 

Masz jakieś zdjecia tego wykonania?

Kris1976 napisz coś więcej o samym palniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja mam zrobiony z blachy 5mm na górze z jednego boku wychodzi rurka. Na piecu stoi wiadro z kranem z którego kapie lub leci olej do rurki która wchodzi w piec i kawałek drzewa i się pali a co do takiego z nadmuchem to za głośno chodzi. Mogę dodać foty


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Chciałbym dowiedzieć się coś na temat piecy nadmuchowych na drewno/węgiel.Posiada ktoś na forum taki ? Jak z wydajnością, na co zwrócić uwagę przy budowie takiego pieca, czy może wybrać jakąś inną metodę ogrzewania. Potrzebuję piec do ogrzewania tuneli, mam obecnie piece wykonane z rur o średnicy pow. 60cm i grubości ścianki min. 1 cm. W miarę to grzeje ale wydajność mogła by być trochę większa i lepsze rozprowadzenie ciepła po tunelu. Przymierzam sie właśnie do budowy takiego pieca i chciałbym się dowiedzieć cos na ten temat. Czy 10 cm kanał wystarczy w środku ? Jak bardzo wydajna dmuchawa jest potrzebna do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj