ggrigor

Problem z przednim napedem w 1224

Polecane posty

ggrigor    0

Ostatnio zaobserwowalem problem z zalaczaniem sie przedniego napedu. Naped ogolnie dziala ale po dluzszej pracy nie zawsze sie zalacza. Zaobserwowalem to wyciagajac sasiada, ciagnik wczesniej wyoral 2ha z wlaczonym napedem. Kiedy chcialem go wyciagnac i puscilem sprzeglo pracowal tylko sam tyl. Dopiero to kilkukrotnym wcisnieciu i puszczeniu sprzegla zalaczyl sie przod.

Co moze byc tego przyczyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zużyta pompa lub zużyty tłoczek lub tarczki. Jaki masz przebieg? zając dziła poprawnei czy po rozgrzaniu też działa trochę z opóźnieniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Czasmi naped jkby nie lapie. Wzamacniacz dziala dobrze. Przebieg nie wiem jaki ale u mni eprzednie oponki troche lysawe wiec juz troche przod sie pokrecil.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

u mnie tez jest ten problem. przy obciazonym przodzie naped zachowuje sie tak jak by tam jakies tryby przeskakiwaly(nie chce zalapac) i tylko poszarpuje, co innego podczas pracy bez tura na lekkim przodzie to ciagnie elegancko. moze u mnie juz sa te tarczki zuzyte no ale pompy tez nie wykluczam. szkoda ze do wymiany pompki trzeba rozpolowic ciagnik bo tak to juz bym mial wymienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mam taki sam przypadek tylko u mnie to jest wzmacniacz do roboty, ogólnie działa dobrze ale nieraz podczas pracy zapali się lampka od ciśnienia oleju wzmacniacza. Ale na pierwszy plan bym wymienił uszczelnienie sprzęgło przedniego napędu i siłownika wzmacniacza. Robota niewielka a mi na ok. 3 lata pomogło.

 

67d3d82236e2910bm.jpg


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ggrigor    0
Zużyta pompa lub zużyty tłoczek lub tarczki. Jaki masz przebieg? zając dziła poprawnei czy po rozgrzaniu też działa trochę z opóźnieniem ?

Zajac dziala bez problemu jedynie przy wlaczaniu wzmacniacza na zolw nie ciagnie pod obciazeniem. Sprubuje wyregulowac tasme wzmacniacza moze to cos pomoze na problemy z zolwiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

ja zamiast tarczek mam założone spsrzęgło zembate i niema problemu z napendem ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Sprzęgło zębate od napędu było kiedyś opisane w top agrar polska, był to Twój artykuł (Wynalazki rolników)?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kto ma w swoim usrsusie te nowe sprzęgło kłowe?? Lepsze od tych płytek, przedni napęd takze kręci do tyłu??


Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja nie mam ale zapewne działa to tak samo jak w mniejszych zetorach czyli działa tak samo do przodu i do tyłu z tą wadą, że czasami trzeba się zatrzymać aby się wyłączyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Ponoć bywają problemy z tymi tarczkami przy rozłączaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Problem przy rozłączeniu z tarczkami ?????????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Ale pewnie lepiej ciagnie bo sie zazębia, a tercze tylko o siebie ocieraja ;)

 

Jak wszystko jest sprawne to z tarczkami nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

może odbiegnę nieco od tematu ale potrzebuję schemat przedniego mostu konkretnie zwolnicy jak by ktoś posiadał a mógł by wrzucić był bym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

ja posiadam zetora 10045 i raczej rozwiązanie z napędem jest takie samo jak w 1224 .mam pytanie do kolegi sadka czy mógłbyś zrobić fotkę tej kontrolki bo u mnie świeci sie jakaś ze znaczkiem żółwia...... a nie wiem co oznacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Ja mam w swojej 12 kłowe sprzęgło przedniego napędu.Napęd gdy jest załączony to ciągnie do tyłu i do przodu,ale w tej chwili pojawił mi sie problem z rozłączeniem tego napędu szczególnie po pracy w polu,co gorsza często sam się załącza podczas jazdy po drodze >czy ktoś z was miał taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

nie chce zakładać nowego tematu więc podepnę się tu ale do rzeczy potrzebuję dopasować przednie koła do tylnich w moim 1002 który oryginalnie był 1004 i mam wszystkie koła w skrzyni założone i nie chciałbym jej rozbierać na kole które wychodzi na granat jest 48 ząbków z tym że oryginalnie z tyłu były koła 34 cale a teraz mam 18.4/38 i nie wiem jakie mam założyć koła na przód że by nie rozbierać ciągnika jeśli ktoś jest w stanie pomóc to bardzo proszę o rady mile widziane jakieś dane z instrukcji dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewer10    0

Witam!

Mam problem z przednim napędem w ursusie 1222, tzn napęd nie działa na niskich obrotach a przy wyższych szarpie jakby jakieś zębatki przeskakiwały, podobna sytuacja jest z wałkiem wom. Jeśli chodzi o napęd to sprzęgło tarczkowe mam nowe, pompa jest nowa, ciągnik nie posiada wzmacniacza momentu był zaślepiony i nie wiem czy tu czasem jest problem, przypuszczam, że nity zaślepiające kanały przepuszczają olej.

co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1    0

Nie wiem o jakiej pompie mówisz ale na 99% to jest wina mikro pompki bo to ona łończy ze sobą wom i napęd. Też tak miałem i napęd szarpał. Wymieniłem mikro i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie zawsze sama wymiana pompki pomaga, często pojawiają się nieszczelności u układzie o olej traci ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)
    • Przez moch
      mam pytanie jak zaspawac wzmacniacz momentu żółw zając żeby był na zającu?
    • Przez Hubert21
      Witam mam problem nikedawno kupiłem wtryskiwacze do mojego ursusa założyłem i było wszystko ok ale po jakimś czasie wtryski sie popsuły kupiłem drugie założyłem i sytuacja sie powtorzyła co może być przyczyną psucia wtryskiwaczy
    • Przez jarekvip99
      W lato nie bylo tego problemu natomiast teraz przy temp 15 stopni na dworze i podczas orki na szerokosc 160 cm temp wody idzie na pierwsza kreske ponad 80 stopni nie wiem ile tam jest temp i tak mniej wiecej trzyma. wody nie wyrzuca nigdzie olej czysty itp. gdy ciagnik ma lzej np przy oraniu poprzeczniakow cofaniu itp bo plug zagonowy to temp spada na 80 stopni. termostat jest chlodnica nie najgorsza. niedawno byl zmieniany pasek od napedu wentylatora chlodnicy bo tamten pekl moze ten za slabo naciagniety jest? wczesniej nie bylo takich problemow a teraz jakby mial robic w 30 stopniach to nie wiem czy by wytrzymal. teraz gdybym go zgasil przy takiej temp silnika to nie wiem czy wody by po chwili nie wyrzucil. nigdy nie byl przegrzany. jaka temp wasze podobne ciagniki trzymaja w ciezkiej pracy? z agregatem uprawowo siewnym 2 tygodnie temu tez nie bylo takich problemow. dodam ze przedni naped slabo ciagnie moze przez to tez ma ciezej troche
    • Przez kondzio250499
      Mam dylemat który wybrać . Który ciągnik wybrać . Który jest awaryjny ? Doradźcie mi!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj