ggrigor

Problem z przednim napedem w 1224

Polecane posty

FINN    1478

a cofałeś jak rozłączyłeś??


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Przy sprzęgle kłowym potrzeba trochę czasu aby rozłączył . Ciśnienie w układzie nie ginie tak od razu i za nim sprężyna pokona opór wytworzony przez mikro pompę trzeba odczekać , jak u mnie 2 - 3 minuty . Radzę ci także przyjrzeć się kołu napędowemu w sprzęgle osi przedniej napędzanej , bo może "nie trzymać" wymiaru ( wystarczy 2 mm dłuższe ) i w tedy to już na pewno napędu nie rozłączysz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a tłok od włączania napędu nie ma mankietów wytartych i jak jest rozgrzany to przepuszcza sobie olej i nie ciągnie bo u wujka był taki problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

U mojego wujka przyjechali takie "mechaniki" co napęd 1214 załączyli na stałe dodając jedna tarczkę...Co jak co napęd ciągnie elegancko ale nie idzie rozłączyć, teraz tylko czekać aż coś delikatnie mówiąć się "zepsuje" ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

w mojej 1224 naped jest na stałe od kiedy ja mamy kupioną z PGR... ;) kiedyś znajomy mechanik wstawił taki specjalny dekielek w przystawke którym dociska się tarczki śruba na klucz 24, jak przepuszcza napęd to trzeba wyjąć przystawkę i dokrecić o jakiś obrót-dwa... a opony z przodu mają juz dobre 15 lat jak nie więcej i jeszcze połowa bieżnika .


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A u ciebie tez wyje jak jedziesz szybciej? Bo u mnie powyżej 15km/h to już słychać.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

wiesz nie mam porównania... bo od kad pamiętam to coś tam wyło, ale nie wyje tak jak, np w 914 jak się nie wyłączy. powiem tak... można smiało słuchac radia podczas jazdy na 4 szosowej...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Sprawdź ciśnienie mikropompy.Już się pewnie skończyła :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruby94    1

witam

mam mały problemw ciągniku c-385 mianowicie mi napęd ciągnie cały czas niewiem jak go wyłączyć.

przydał by mi się jakiś schemat dźwigni do tego ciągnika. albo dokładny opis.

 

Lub opis co jest zepsute - dźwignia pod siedzeniem - na wszystkich 3 pozycjach naped działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Moze rozdzielacz na sprzęgle załączającym sie zaciął sprubój zmienic suwak koszt 80zł lub całą kostkę 140zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Dźwignia pod siedzeniem nie jest od napędu tylko o d mechanicznego sprzęgła WOM-u. Napęd włączasz i wyłączasz pociągając taką małą czarną rączkę między siedzeniem a lewym błotnikiem. Jeżeli jest wyciągnięta to napęd jest włączony jeżeli wciśnięta to rozłączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)
    • Przez moch
      mam pytanie jak zaspawac wzmacniacz momentu żółw zając żeby był na zającu?
    • Przez Hubert21
      Witam mam problem nikedawno kupiłem wtryskiwacze do mojego ursusa założyłem i było wszystko ok ale po jakimś czasie wtryski sie popsuły kupiłem drugie założyłem i sytuacja sie powtorzyła co może być przyczyną psucia wtryskiwaczy
    • Przez jarekvip99
      W lato nie bylo tego problemu natomiast teraz przy temp 15 stopni na dworze i podczas orki na szerokosc 160 cm temp wody idzie na pierwsza kreske ponad 80 stopni nie wiem ile tam jest temp i tak mniej wiecej trzyma. wody nie wyrzuca nigdzie olej czysty itp. gdy ciagnik ma lzej np przy oraniu poprzeczniakow cofaniu itp bo plug zagonowy to temp spada na 80 stopni. termostat jest chlodnica nie najgorsza. niedawno byl zmieniany pasek od napedu wentylatora chlodnicy bo tamten pekl moze ten za slabo naciagniety jest? wczesniej nie bylo takich problemow a teraz jakby mial robic w 30 stopniach to nie wiem czy by wytrzymal. teraz gdybym go zgasil przy takiej temp silnika to nie wiem czy wody by po chwili nie wyrzucil. nigdy nie byl przegrzany. jaka temp wasze podobne ciagniki trzymaja w ciezkiej pracy? z agregatem uprawowo siewnym 2 tygodnie temu tez nie bylo takich problemow. dodam ze przedni naped slabo ciagnie moze przez to tez ma ciezej troche
    • Przez kondzio250499
      Mam dylemat który wybrać . Który ciągnik wybrać . Który jest awaryjny ? Doradźcie mi!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj