Skocz do zawartości
aldanio

Zetor 7745 problem z hydraulika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Kamil1998    85
Napisano (edytowany)

Zwracam się z prośbą do posiadaczy 7745 z turem. Czy możecie opisać jak macie podłączoną hydraulikę ładowacza. Otóż założyliśmy tura, ale panowie którzy to zrobili podłączyli go jakoś tak trochę nieudolnie, :D że trzeba trzymać dźwignię od kiprowania w kierunku do przodu :) i blokować ją żeby pompa cały czas podawała olej na rozdzielacz ładowacza. Chciałbym się dowiedzieć jak Wy macie podłączone ładowacze, tak żeby ich obsługa nie wymagała trzech rąk :) Za wszelkie podpowiedzi z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam wszystkich Marcin

U mnie w zetorze 7745, tur jest podłączony pod te tylne gniazda. Były dodatkowe (chyba) gniazda auro, więc podłączony jest pod zwykłe(te stare). Trzeba pociągnąć dźwignię od hydrauliki do tyłu, zablokować i chodzi :)

Szczerze, to mi to bardzo nie przeszkadza, że jest podłączony pod te zawory. Przynajmniej można sobie wyłączyć i pompa ma lżej :)

Edytowano przez Kamil1998

Marcelix    52
Napisano (edytowany)

Szanowni koledzy, my mamy podłączonego TURa, ale wszystkie gniazda z tyłu mamy wolne cool.gif Otóż jak kupiliśmy ten ciągnik, to miał on fabrycznie zamontowany przedni TUZ+WOM i do tegoż TUZa był zamontowany w kabinie na prawym błotniku dodatkowy rozdzielacz. Jak wiadomo musiał mieć zasilanie z pompy hydraulicznej tylnego TUZa. Jak zakładaliśmy TURa to zdemontowaliśmy przedni TUZ bo by przeszkadzał turowi i po zdemontowaniu również rozdzielacza, wykorzystaliśmy te zasilanie które do niego dochodziło. Skąd ono jest poprowadzone to nie mam pojęcia, węże wychodza spod kabiny i za bardzo nie można tego dokładnie zobaczyć, ale być może w tym sezonie będziemy remontować skrzynie i będziemy zdejmować kabinę, to zobaczymy co tam Pepiczki zmajstrowały no i oczywiście cyknę parę fotek.

Edytowano przez Marcelix

karolci13    26

A oto mój problem jakiś czas temu wymieniłem pompę i tur oraz podnośnik chodził gites po jakimś czasie coś się stało i już nie było tak fajnie więc założyłem nowy zawór i nic,wiec moje pytanie co może być przyczyną??? dodam że podnośnik nie opada tylko wolno podnosi i siłowniki wspomagające pocą się trochę ale to już widziałem wcześniej!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

Radekk    154

Rozumiem ,że filtry czyste i nie zapchane?, a może z pompą coś jednak nie tak i nie daje ciśnienia jak powinna(wiem że wymieniałeś),dobrze by było zmierzyć ciśnienie na wyjsciu hydraulicznym.

karolci13    26

filtry ok,a ciśnienie sprawdzone i kich no ale co pompa wymienia i już padła wierzyć mi się nie chce!!!

Radekk    154

Dlatego pytam jakie ma ciśnienie na wyjściu jak jest powyżej 150atm to pompa ok. Opisz dokładniej jak wygląda usterka jak podnosi tur i podnośnik teraz?

karolci13    26

Ciśnienie nie pamiętam jakie było ale mechanik mówił że za słabe(i nic więcej nie pisnął :) ), a tur chodzi ale np pełen krokodyl już sprawia mu problemy i trzeba obroty trzymać to samo z tuz-pług (3 obrót)na początku podnosi dobrze ale jak się olej rozgrzeje to a wolnych obrotach nie ma szans o obracaniu nie wspomne!!!

Arek    113

Trzeba odkręcić dekiel z pompą i sprawdzić zawór przy pompie (koszt nowego 50zł) jak zawór jest ok to pompa siadła, tanie zamienniki szybko siadają i nie warto ich kupować.

Arek    113

To jedyną opcja chyba zostaje tylko uszkodzony oring na łączeniu obudowy podnośnika z korpusem tylnego mostu.

karolci13    26

A czym się dowiem bo nie rozumiem o co tobie chodzi,po prostu nie wiem gdzie ten oring? szukałem w katalogu i nic nie znalazłem.

Arek    113

Jak czegoś nie rozumiesz to po co używasz wykrzyknika a raczej trzech wykrzykników?

Katalog strona 292, element nr. 69. Ale bardziej stawiałbym na problem z pompą, zaworem przy pompie lub filterkiem przy pompie, może jest zapchany?

karolci13    26

Tak dodałem ale nie miałem nic złego na myśli,mój błąd sory.

No tak ale znowu 4-stówy wydać żeby się przekonać czy to rzeczywiście pompa? zobaczymy trzeba to przemyśleć i dzięki wielkie za pomoc.

Edytowano przez karolci13

jacus    100

u mnie wymienilem mn. te 2 oringi i na razie pomoglo, a teraz nie sprawdze w orce wiec nie wiem co bedzie jak sie olej nagrzeje.

karolci13    26

A ja w końcu rozebrałem podnośnik i co się okazało że po tych oringach na rurce nie ma śladu przy okazji nowy zestaw na siłownik i oringi w rozdzielaczu, teraz chodzi że aż miło

Marcelix    52

Panowie może ktoś podrzucić schemat konstrukcji rozdzielacza, jakieś foto lub w pdf. byłbym bardzo wdzięczny. Mamy katalog, ale jakiś niedorobiony.

Mój mail: marcin8-1976@o2.pl oczywiście chodzi o rozdzielacz Zetora 7745

Edytowano przez Marcelix

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Vincero
      Witam
      Nie wiem czy w dobrym miejscu dodaje temat ale mam problem z wspomaganiem w moim Zetorze 7211
      Otóż od pewnego czasu zapalam ciągnik a koła samoczynnie same się zakręcają w lewo .. po chwili działa wspomaganie odkręcę i działa wszystko lecz za jakiś czas znowu nie mogę w prawo ciężko idzie kierownica ..
      z tym problemem zajrzałem do filtra ewidentnie do wymiany olej brudny i lekkie drobinki metali widzę pływają , dodam jeszcze że było go stanowczo za mało ... mam zamiar wlać nowy olej dokładnie Boxol 26 czytałem że może być lecz nie wiem jak z całego układu pozbyć się starego oleju ... ?
      Jak ktoś miał podobne problemy i wie jak szybko i skutecznie naprawić ten problem proszę o pomoc .
      A może jakiś inny wlać ? jaki używacie ?
    • Przez Majes897
      Witam. Dziś podczas orki po dłuższej pracy podnośnik zaczął mieć problemy z unoszeniem. Na koniec, gdy już robiłem poprzyczniak ledwie co już poradził pług 3 skibowy ( likwidacja ugoru na górach, żeby później nie było dlaczego tylko 3 skiby ). Zauważyłem również że jak już na koniec chciałem podnieść to tak jak by podnośnik próbował unieść ( tak jak by unosił lekko i opuszczał ). Olej jest, stan się zgadza. Co może być tego powodem ? Dodam że pompa była wymieniana rok temu.

Z góry dziękuję, pozdrawiam.
    • Przez radek1996
      Witam, jestem posiadaczem takiego zetora mam problem z turem (tur 3 sekcje)wolno podnosi  wymienilem pompe na niby wydajniejsza (42l/min) zawór podkrecilem ale to i tak nic nie daje róznica miedzy ta pompą a starą jest niewielka i nurtuje mnie ciagle to ze gdy nie obsługuje tura a jest wlaczona pompa to ona wyje  do tego stopnia ze jest to odczuwalne tak jakby traktor dusilo dodam ze tur jest wpiety w wyjscie hydrauliczne . Filterek i magnez obok pompy czyszcze co dwa tyg okolo, filtr hydrauliki wymieniony . Dodam ze gdy podpiąłem weze do innego traktora wydajnosc okolo 50 l tur zeby was  nie sklamac bardzo szybko dzialal nawet chyba za szybko. 

Czy da sie wpiac tak tura zeby nie byl pod wyjsciami hydraulicznymi ??

Czy ma ktos z was moze w takim traktorze pompe na wom ? jak to działa

• Przez Mares
      Witam. Obecnie mam podłączonego tura pod tylne wyjścia hydrauliki i jak chce używać innej maszyny to trzeba wypinać węże od tura i w te miejsce podpinać maszynę. Chce mieć z tyłu 4 szybkozłącza gdzie pod dwa będzie wpięty tur a pozostałe dwa gniazda będą do maszyn. I mam pytanie, zawór odcinający tura musi być na zasilaniu i na powrocie czy tylko na zasilaniu wystarczy ? Poniżej zamieszczam rysunek z tym o co mi chodzi.
      PS. Czy lepiej dać zawory 3 drożne ?

• Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?

Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?