POLKOP

URSUS C 360 reaktywacja

Polecane posty

c330ursus    2

aha no i można by jeszcze zrobić bak pod kabiną tak jak w zetorach żeby tych bań ropy nie trzeba było na maskę wciągać :D ale dla mnie to nie problem, z tym że wygodniej może być :rolleyes: no i można by oczywiście wspomaganie kierownicy założyć ale ktoś już chyba o tym pisał :D


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mnie w tych traktorach najbardziej denerwuje umiejscowienie drążka od zmiany begów mogli by to przerobić choć tak jak w c330 a żeby nie huczało czy wyło to raczej wątpił bym że coś by się dało zrobić te ciągnik już tak ma jeśli by miał być nowy z tym samym silnikiem to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

nie słyszałem żeby ursus ogłosił upadłość.a mi akurat podoba się że biegi włącza się przy kierownicy.chociaż jak włoży się przodek to wiadomo że umiejscowienie wajchy będzie musiało być inne.a jeżeli bez przedniego napędu to proponował bym miękki przód jak w 355.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Nie zbankrutował aczkolwiek do końca roku poznamy prawdę.Są 3 wyjścia 1.Wykupienie Ursusa przez jakąś firmę 2.odbudowa Ursusa siłami Bumaru 3.Najczarniejsza opcja czyli upadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

A jak by Ursus upadł czyli najczarniejsza opcja to już by polskich części do C-330, C-360 i innych modeli nie produkowali??? Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać :D


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

nie no chyba będą produkować.za dużo ursusów po polskich polach jeździ żeby części nie produkowali.przecież New Holland kupił FMŻ i nadal produkuje części do bizonów.

wcale bym się nie zdziwił jakby ursusa kupił zetor.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ja w C-360 zmienił bym aby to zeby było można używać podnośnika bez włączania pompy, a po za tym to chyba nic...

Jak Ty chcesz używać podnośnika bez włączonej pompy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

tak się nie da.ale np mogło by być żeby bez włączonej pompy podnośnik nie opadał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Znaczy źle sie wyrazilem, chodziło mi o to by używać podnośnika bez korzystania z WOM-u ... a jak jest dobre tłoczysko i rozdzielacz to podnośnik nie bedzie opadał nawet pod dużym cięzarem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Była mowa o trybach w tylnym moście od Zetora, takowe znalazłem na allegro, tylko że polska podróbka - http://www.allegro.pl/item503626618_para_k...ra_i_c_360.html - Oryginały kosztują też u tego sprzedawcy 600 zł. netto. Ale czytałem, że trzeba podkładkę dotoczyć (lub dobrać) pod wałek ataku, żeby tryb w tryb dobrze pasował - nie wiem czy to prawda. Po takim zabiegu na 5-tce ma być błoga cisza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

dziś kumpel mi gadał ze new holland kupuje ursusa.a na ile w tym prawdy to nie wiem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0
nie no chyba będą produkować.za dużo ursusów po polskich polach jeździ żeby części nie produkowali.przecież New Holland kupił FMŻ i nadal produkuje części do bizonów.

wcale bym się nie zdziwił jakby ursusa kupił zetor.

 

 

A mi się zdaje że do Bizona już coraz ciężej o części.Co do tematu to coś ruszyło z projektem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Nie wiem chyba u was ale nigdy nie słyszałem żeby brakowało części bo bizonów zawsze były i raczej będą w większości gospodarstw jeszcze wiele lat będzie pracował ten kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No dobra, ale jaki to ma związek z reaktywacja C-360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebu12    1

żeby wyciszyć zwolnice w "60" to trzeba wymienic tryby w zwolnicy zakladając od zetora tylko niewiem od jakiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Juz to bylo tyle razy pisane ze to nie zwolnice wyja tylko przekladnia stozkowa. I to w niej trzeba wymienic kola zebate na takie o zebach skosnych. Jesli jednak i zwolnica jescze troche wyje to trzeba wymienic lozyska ktore sie w niej znajduja.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Tryby w przekładni trzeba wymienić nie na takie o prostych zębach, a bardziej skośnych. 360 ma właśnie prawie proste i wyje. Przykładowy link do zetorowskich kół zębatych z allegro podałem kilka postów wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyhalik3    0

ja bym zostawił tylko silnik a wszystkie inne podzespoły do wymiany


Rodacy, pamiętajcie że ten kto wódki nie pije
jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Silnik PERKINS-a oczywiście. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu1123    3

Panowie

 

Nie wiem czy ten watek jest aktualny, ale widze ze temat nie jest zamkniety, wiec wyraze to co wlasnie na ten temat.

Przerobki typu osobne wlaczanie pompy jest tu nie mozliwe. Przerobka musialaby sie zaczynac od konstruowania nowej skrzyni.

Zeby 60-tka zostala 60-tka to mozliwe jest wg mnie to:

- wspomaganie - koszt 2,5k zl

- nowa kabina + maska - ok 4k zl

- wygluszyc dyfer zakladajac kolo + atak od zetora - nie wiem dokladnie ile, ale podejrzewam ze ok 1k zl

- pompe od zetora - 33l/min juz jest lepiej - ok 250zl

- widzialem przerobki 4x4 - wg mnie przy tych powyzszych kosztach za drogo, poza tym brak napedu po redukcji

- mozna dodac turbo. gosc jeden zalozyl turbine od volvo chyba, dalo to ok 20% mocy wiecej. Widzialem tez u niego wzmocniony podnosnik. Ja bym tego nie zrobil. Po co mi podnosnik ktory podniesie ze 2t. Zaloze cos na tyl, pojade po dziurach i wyjade z podnosnikiem, bo korpus peknie

- wygluszyc kabine jak ma zetor, troche dac wykladziny, skrzyni bedzie mniej slyszec.

Sumujac to wszystko, wyjdzie na to, ze lepiej kupic cos innego. Bo kupujac w miare 60 to koszt ze 12-14k zl. Kupic reszte - wyjdzie ze 20-25 to za te pieniadze kupie zetorka 4x4.

Plusem c360 sa w miare tanie czesci i prostota wykonania.

Poza tym uwazam, ze poczciwe 60 to dobre ciagniki, tyle ze stara konstrukcja.

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Sąsiad kupił do 360 trójke obrotową na małe skiby nie wiem jakiej firmy ale dość lekka do tego skiby chyba 35 i po zrobieniu podnośnika spokojnie podnosił bez żadnych siłowników wspomagających do czasu jak wracał z pola i ciągnik podskoczył na dziurze to pług został razem z połową plecaka na drodze. Uważam że wzmacnianie tego ciągnika przez turbiny, mocniejsze silniki albo lepszy podnośnik nawet przedni napęd to strata pieniędzy i czasu. to bardzo wytrzymała konstrukcja ale na 60KM i maszyny przeznaczone do ciągnika w tej klasie mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu1123    3

I to jest wlasnie to. MOzna poprawic fabryke, ale tu sa pewne ograniczenia. Jedynie co mozna dac to mocniejsza pompe do podnosnika, zmienic talerz na dyfrze i dac inna kabine, wspomaganie itp. Reszta nie jest przystosowana do wiekszych obciazen.A co z tego ze wydamy 15tys na ulepszenie...60-tką pozostanie w dalszym ciagu. Sam mam c-360 i zawahalbym sie zeby ladowac w nia pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj