POLKOP

URSUS C 360 reaktywacja

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja bym proponawał inaczej. Mianowicie silnik około 65 KM i napęd hydrostatyczny na 4 koła tak jak w ładowarkach teleskopowych. To dopiero by było coś. A nazwa to AF 360 HYDRO DRIVE. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

na Bednary 2009 to by się trzeba ostro do roboty wziąć.i jak bardziej proponował bym kolor czerwony.a resztą tak jak Elektrotechnik napisał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i jeszcze przedni WOM i TUZ z EHR w standardzie. Oczywiście prawa do nazwy AF-360 ma koleżanka @banan575 ale myślę, że za niewielką opłatą udostępni. :):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Milanreal a ile koni ma perkins 4cylindrowy

68

a Ty piszesz że tak jak proponuje elektrotechnik

65

z kim ja gadam

a hydrostatic za bardzo podniusł by cene ciagnika

Mówi się o tanim ciągniku w miare przypominającym c 360


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

elektrotechnik pisał że silnik około 65km.rozumiesz co znaczy około?bo na to wychodzi że nie.dla mnie 68 mieści się w tym.

 

Nie cytujemy poprzedniego posta


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

pomysł może i fajny, choć ja mam uraz do tych ciagników, mój sie ciągle psuje ;) ale znajomy ma i chodzi mu zajebiaszczo ma plastikowa kabine i maske naglaka, szerokie oponki z przodu, wspomaganie, niskoprofilowe z tyłu, 420/70 r 28, tura z krokodylem, tłumnik przerobiony od zetora i jest cichszy, sam poprawiał skrzynie i zwolnice i tak nie wyje, ciagnik dla majsterkowiczów, efekt pozytywny, jak ktoś ma czas może sie pobawić, kiedyś w top agrar opisywali c-360 turbo co ciagała 3 obracalna, można ten artykuł przejrzec i zastosowac tamte rozwiązania, generalnie c-360 doczekała sie w końcu następcy, którym jest ursus 4024 o mocy chyba 54 km i z przednim napędem ale jest dosc drogi, może lepiej było by kupowac używane ursusy c-360 i dopiero je przerabiac dużo tańszym kosztem

 

a właściwie o to o co ta kłótnia ? chodzi o silnik ursusa 4512? wcześniejsze wersje miały 65 km a póżniejsze podniesione do 68 km wiec obydwoje macie racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi nie chodziło o konkretny model silnika tylko żeby nowy AF-360 miał około 65 KM. Ale @piotrek4x4 już wszystko wyjaśnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierszak    0

ja uważam również że to nie wypali. konstrukcja jest już zbyt stara. poprzednia epoka.

 

widziałem kiedyś na targach coś co nazywało sie FORD, kosztowało około 50tys.zł i miało silnik, skrzynie, most od c330. ludzie to ogladali z zaciekawieniem ale nie widzialem zeby ktoś to kupowal (przynajmniej u mnie w gminie nikt takiego nie ma, chociaż ostatnio pojawilo sie sporo nowych ciagników). daltego lepiej zaniechac tego pomyslu.

 

Ale możnaby zacząc projektowac i sprzedawac ZESTAWY DO PRZEBUDOWY C360, np:

- zestaw do montażu wspomagania kierownicy,

- zestaw do montażu świec płomieniowych,

- zestaw do wzmocnienia hydrauliki podośnika,

- zestaw do przedniego napedu, itp.

 

weź na przykład kolesia który zaprojektował zestaw nowa maska+kabina do c360. z tego co wiem to zainteresowanie jest duże, bo jak wiadomo z c360 blacha gnije bardzo szybko.

 

np. zestaw do wspomagania skłądałby się z orbitrolu, siłownika, pompy, przewodów. cena powiedzmy 2,5tys, 3tys z montażem. wszystko dopasowane do siebie. przyjeżdżasz do klienta, montujesz (zajmuje ci to 3 godziny), zarabiasz 3 tys, z czego 1tys twój zysk netto.

ja osobiście chętnie bym coś takiego kupił bo sam nie mam czasu żeby próbowac poszukac takich elementów i dopasowac ich do siebie, troche za malo znam sie na mechanice. i znam sporo ludzi ktorzy byliby zainteresowani kupnem takiego zestawu, szczegolnie ci, ktorzy maja zalożone TURy na 360.

 

jest bardzo dużo ludzi których nie stac na nowy ciagnik ale których stac byłoby na taką modyfokację c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to jeszcze musiałbyś dorzucić:

-zestaw tylnego mostu (żeby nie wył)

-zestaw do skrzyni biegów (żeby była synchronizowana)

-zestaw do silnika (zeby mniej palił)

-zestaw TURBO (żeby miał więcej mocy)

-zestaw EHR do podnośnika

-zwstaw przedniego TUZ (oczywiście z EHR)

-i zestaw klimatyzacji (żeby przyjemniej pracowało się latem)

Kiedy zamontujesz wszystkie te zestawy szybko okaże się, że powstał nowy ciągnik, o który właśnie chodzi. ;):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Z całym szacunkiem @sierszczak ale do dziś klepane ursusy 3512 swoja konstrukcję zapoczątkowały od MFów z lat 70 !!!

poprostu miały więcej szczęścia i być może zostały uznane za lepsze konstrukcje od naszych 360 (moim zdaniem niesłusznie) , co zrobić takie czasy były ;) z resztą weżmy np. oba modele (360 i 3512) w roku dajmy na to 1985 były podobne w budowie , jednak polskiego ursusa wycofano z produkcji a 3512 w ciagu tych dwudziestu kilku lat dostal podłogę,porzadna kabinę i wspomaganie?!

Dla mnie 360 z modernizacjami typu cichy tylny most,wspomaganie ,komfortowa kabina i poprawionymi parametrami technicznymi zostawiłaby daleko w tyle ówczesne ursusy 3512 .

 

ale to tylko moje zdanie , a użytkowac nową 360 to by był dla mnie zaszczyt :) i życzę WAM powodzenia w budowie AF 360 , choć rozum mówi że reaktywacja tego zasłuzonego ciągnika jest nie możliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

@pawlus224 jakby dać komfortową kabinę z biegami po prawej stronie do 3512 to by był już tak jakby traktor spełniający w zupełności nasze wymagania (oczywiście jeśli cena by pozostałą taka sama lub mniejsza) i on by był o wiele lepszy od 360 z takimi ulepszeniami jakie wypisałeś. Nie zwróciłeś uwagi jeszcze na takie głupoty jak długość obu sprzętów. 3512 jest krótszy, a co za tym idzie jest zwinniejszy. 3512 jest ekonomiczniejszy w lekkich pracach (w ciężkich prawie zbliżone), no i inne głupoty które ułatwiają pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

pawlus piszesz że do 3512 dołożone porządną kabinę i wspomaganie.... a ja ci coś pokażę mianowicie http://www.allegro.pl/item485904591_ciagni...rdzo_dobry.html Jest to dosłownie ursus 3512 z roku 1980 z kabinką komfortową, miejscem na radio, wspomaganiem... a rocznik 1980.... moje skromne zdanie że Polacy byli zacofani gdy inne kraje z byle takiego ciągnika jak 3512 zrobili bardzo fajny ciągnik już tak dawno.... a Polacy nie dawno o tym pomyśleli... jeżeli miałbym kupować c360 wybrałbym http://www.allegro.pl/item483798840_ciagnik_ursus_c_362.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

smutna prawda jest taka że ursus po upadku komuny wręcz całkowicie zaprzestał produkcji własnych ciągników.mieli umowę z masseyem i zetorem to na ich podzespołach tworzyli ciągniki.i dlatego zaprzestano produkcji 360 a ursusa 3512 nadal produkują.i zawsze dziadek mi opowiadał że massey zniszczył ursusa.ponieważ massey w momencie podpisania umowy z ursusem delikatnie mówiąc był w słabej sytuacji a po umowie zaczął rozkwit.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Co wy chcecie od c-360. Mam aktualnie c-355 (mój ojciec od 72 roku) obrabiała kilka-lub kilkanaście lat calą wioskę i nie tylko a wy piszecie ,że jest awaryjna?! Teraz na parę ha ludzie kupują ponad 100 KM! Pierwszy remont główny był na 25"urodzinki",ale tylko szlif wału i wymiana pierścieni,tłoki i tuleje zostały stare ,bo nie było wielkich znaków zużycia.Do dzisiaj służy i nie zamieniłbym jej na żadne 3512 czy 9..Jeżeli miałby być tak żywotny jak stary to jestem za.Dodałbym tylko wspomaganie i 4x4 ,od nazwy c-360 nie spodziewalbym się super nowoczesnego ciągnika ,bo takich już jest dużo a i cena byłaby nie bardzo przystępna.Wersja podstawowa taniutka+dodatki i stary wygląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dobrze panowie , ale mi chodzi o to ,że polacy produkują mf255/3512 do dziś i one mało się zmieniły na lepsze, w porównaniu do egzemplarzy produkowanych poczatkowo w polsce . I ze 360 od 255 (produkowanymi przez ursusa) parametrami technicznymi , mocą czy "komfortem" były do siebie bardzo zbliżone , a pomimo tego do dalszej produkcji przeznaczono MFa :)MOIM zdaniem jak już wyżej pisałem 360 po podobnych modernizacjach byłby ciagnikiem lepszym od obecnego 3512 . mam nadzieję ,że wyrazilem się jasno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Popieram przedmówcę. C-360 jak dla mnie byłby lepszy od np. 3512 pod warunkiem cichego mostu, kabinki nad skrzynią np. jak w c-362, wspomaganiem i ciut mocniejszym silnikiem. Wg mnie uciąg ma większy od 3512 z powodu lepszego rozłożenia mas i przełożeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

ciekaw jestem ilu z was ma w domu obydwa te traktory tj. 3512 i c-360, ze wyciągacie tak śmiałe wnioski jak to ze ursus c-360 ma lepsze przełożenie niż 3512 i lepsze rozłożenie masy, ja ody dwa te ciągniki mam w domu i wiem jak się nimi robi i 3512 ma łatwiej rozpędzić 2 czterotonowe przyczepu zboża pomimo mniejszej mocy i niezostawia za soba takiej chmury z tłumnika, c-360 ma za dużą przerwe pomiędzy 4 a 5 biegiem i przy dużym obciążeniu nie daje sobie rady, a odnośnie rozłożenia masy 3512 kidyś podniosłem 600 kg talerzówkę 2,7m bo przestawiałem maszyny bo c-360 pomimo tego ze mój ojciec siedział na masce nie dawał rady (przód w górze) a przy 3512 tylko opony przysiadły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a ile lat ma 3512?60 od lat nie produkują więc nie się co dziwić że wydaje się słabsza.części sa zużyte dużo bardziej niz w 3512 więc to logiczne że 3512 lepiej sobie radzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@piotrek4x4

Ja posiadam ursusa 3512 z 1994roku i ursusa c-360 3p z 1987roku, i gdybym miał wybierać między nowym 3p a nowym 3512 (zakładajac że oba technicznie nie różniły by się od tych które mam,tj. bez wspomagań,komfortowych kabin itp. obecnie produkowanych "bajerów") bez wachania wybrałbym 3p :) ale to tylko moja opinia i zdaję sobie sprawę,że 360 od 3603p się rózni,ale nieznacznie co raczej nie wpłynełoby na mój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Moim zdaniem takie odnowienie produkcji 60-siątki miało by sens i realne działanie jak by to fabryka ursusa wzieła się za to. Wątpię żeby potencjalni nabywcy sie znaleźli na rzemieślniczo wykonany ciągnik. Pomysł jak najbardziej jest dobry tylko bez kapitału i zaplecza technicznego to CHYBA jest nierealne.

Ja sam jestem pasjonatem tego ursusa i jeżeli takie rozwiązania znalazły by się w 60-siątce to bez wachania kupiłbym ten ciągnik pod warunkiem że fabryka ursusa zrobi w tej sprawie krok i ogłosi powrót tego modelu.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ursus na 99,9% nie odnowi produkcji c-360.bo niby po co maja odnawiać jak produkują 3512.no i nie wiem jak na to by massey zareagował.raczej by się na to nie zgodził.a 360 była wytworem ursusa a do 3512 to wszystkie części massey daje.

 

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez Matey

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

A co ma massey do tego co ursus chciałby produkować? Przecież massey tylko chciał żeby produkowali ich 235, 255 itd (czyli dzisiejsze 2812 i 3512), a co miałby ursus produkować swojego to już nie ich sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a mi się zdaje że ursus ma jakąś niekorzystna umowę z masseyem.bo niby dlaczego ciągniki 2812 i 3512 to złożony jest z części masseya.w tych ciągnikach nie ma żadnej ingerencji ursusa.i to dla mnie podejrzane.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj