POLKOP

URSUS C 360 reaktywacja

Polecane posty

banan575    104
Widzę, że dyskusja rozgorzała na dobre. Może kilku inżynierów- projektantów z ursusa zaoferuje pomoc w skonstruowaniu ciągnika oczywiście nieodpłatnie. :D:) Następnie zrobimy zrzutę wśród agrofotowiczów (każdy da po 100 zł) i zbudujemy prototyp. Przeprowadzimy niezbędne badania i testy uzyskamy homologacje (silnik będzie spełniał normę EURO 5 żeby nie trzeba go było modernizować po 2014 roku). ;) A stąd najkrótsza droga prowadzi do produkcji seryjnej. :):):)

na tylu co nas jest tu na AF to by wystarczalo po 10zl


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

jak bym miał w googlach szukać to bym sobie darował- napisałem to co napisałem na podstawie własnych przemyśleń, tego czego dowiedziałem się bywając na tym forum, przeglądając neta, tego czego dowiedziałem się od kadry naukowej na zajęciach podczas studiów i tego co przeczytałem by napisać rys historyczny rozwoju ciągników rolniczych, co musiałem zrobić by powstał taki rozdział w mojej pracy magisterskiej- a są tam przedmioty związane z konstrukcją i budową pojazdów i maszyn rolniczych i kadra, która prowadziła różne działania mające na celu usprawnić, zmodyfikować, nadać kierunek rozwoju tego co się u nas produkowało- jednak ich praca często szła na marne gdyż nie było potrzeby czegoś poprawiać- PGR czy nieliczni szczęśliwcy brali wszystko co się pojawiło na placu przyfabrycznym

napisałem co napisałem, bo temat i poruszone tu kwestie mnie zainteresowały, przeczytałem temat od dechy do dechy i stwierdziłem, ze mogę się wypowiedzieć, bo taki jest sens istnienia wszelkiego rodzaju forów- wymiana wiedzy, poglądów, rozmowa

wierz lub nie, ale jestem zbyt leniwy aby przeczytać temat i siedzieć na googlach aby zabłysnąć przed forumowiczami- a nie wiem czy wiesz, ale siedzenie na necie i szukanie konkretnych informacji jest dość czasochłonne- ja się o tym przekonałem szukając informacji które mnie ciekawiły, czy były mi potrzebne do nauki

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Pomazyć kazdy może

Ale to nie jest do końca tak strasznie głupi pomysł?????


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
na tylu co nas jest tu na AF to by wystarczalo po 10zl

Aha zapomniałem napisać, że każdy z userów AF miałby udział w zyskach ze sprzedaży ciągnika i te włożone 100 zł zwróciło by się bardzo szybko. I jeszcze na masce umiesciło by sie znaczek AF. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie haha. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30
hehe ales blysnol kazdy umie w goglach poszukac i to przekazac. powiedz cos od siebie.
na tylu co nas jest tu na AF to by wystarczalo po 10zl

Dziewczyno, no Ty raczej tymi wypowiedziami to nie błysnęłaś. Widać, że @t-tas ma pojęcie o tym co napisał, a jakby miał szukać w googlach to byśmy sobie jeszcze trochę poczekali na taki post.

Aż chciałbym przeczytać ten rozdział z tej pracy magisterskiej i się więcej dowiedzieć co kadra naukowa mówiła o produkcji traktorów z tamtych lat. Mam nadzieję, że użytkownik @t-tas napisze do mnie na PW, bądź w którymś temacie o tym.

@Davidastra, sądzę że to jednak głupi pomysł, bo co człowiek bez większego kapitału może zdziałać w branży traktorów rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

dla ciebie może i głupi.powiedziałeś że głupi i koniec więc nie powtarzaj co chwile swojego zdania jak każdy wie jakie masz.w Polsce jest wolność słowa i każdy może sobie myśleć i gadać co chce.ja jestem za tym pomysłem i co mnie cieszy nie jestem sam.krytykować jest łatwo ale samemu coś zrobić to już gorzej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

Tyle, że krytykowany powinien przyjąć krytykę na klatę i wywnioskować jakich błędów nie popełniać w przyszłości. Jaki jest sens samego chwalenia czegoś jeśli to naprawdę jest do kitu. No fakt trochę dużo piszę że to beznadziejny pomysł, no ale co zrobić skoro faktycznie taki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no to jeżeli tak uważasz to dziękujemy.i zamiast tak tu reklamować farmtrcka to przenieś się do odpowiedniego forum.bo te forum jak nazwa wskazuje jest o nowej wersji 360 a nie że jest podobny typ ciągnika.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

O ludzie... Jaka znów reklama? Przecież tu są wymienione wszystkie ciągniki o mocy 48KM, więc jaką tu masz konkretną reklamę farmtraca? Chyba, że ci taką reklamą śmierdzi mój avatar, to go zmienię specjalnie dla ciebie na przednią siatkę 330. I zaznaczam, że kompletnie nic nie mam do 330 i 360, ale pomysł reaktywacji. Też mi się nie chce wierzyć, że masz 19 lat, a piszesz takie dziecinne posty, że naprawdę wierzysz w tą całą reaktywację. No sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no jak chcesz może i dla ciebie jestem dziecinny.to twoja opinia i masz do tego prawo.może skończmy już tą beznadziejną rozmowę bo w tym forum nie o to chodzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Dziewczyno, no Ty raczej tymi wypowiedziami to nie błysnęłaś. Widać, że @t-tas ma pojęcie o tym co napisał, a jakby miał szukać w googlach to byśmy sobie jeszcze trochę poczekali na taki post.

Kolego @kluch369 my z @banan575 sobie poprostu jaja robimy a ty bierzesz wszystko zbyt poważnie. Wiem, że to jest poważny temat ale jaja muszą być inaczej byłoby nudno. ;):D:D Poczucia humoru nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

Mam poczucie humoru, ale jeśli faktycznie jest z czego się pośmiać.

A teraz powrót do tematu. Niech inni użytkownicy AF wyrażą swoje zdanie, co sądzą o tym pomyśle jaki jest w temacie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

to ja pierwsza. milo bylo by zobaczyc ursusa AF-360 w nowym wydaniu. auta wypuszczaja (fiat500, garbusa) to czego niemozna traktora reaktywowac.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie i niech to będzie nawet ciągnik z silnikiem DEUTZ, skrzynią ZF, mostem CARRARO i kabiną NAGLAK. Ale najważniejszy byłby napis na masce C-360. Wtedy dużo ludzi (czytaj nabywców) miała by satysfakcję, że jeździ "sześćdzieśątką" siłą napędową polskiego rolnictwa. Niektórzy piszą, że wtedy nie była by to ta sama 60 ale ciągnika, który jest nie można zmodernizować bo (nie oszukujmy się) jest to przestarzała konstrukcja. Przecież GOLF V nie jest poprawioną wersją GOLF-a I, to całkiem inne auto ale jest to już legendarna marka i dlatego się sprzedaje. Tak samo było by z C-360. Liczy się symbol. @banan575 z tym URSUS AF 360 to super wymyśliłaś, naprawdę mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

właśnie o to chodzi najbardziej o ten emblemat

bo jak można zrobić nowego ursusa 360 na starych podzespołach

moja mama ma pande z 92r. i jak by postawił ją koło pandy z 2006r. to bym za chiny nie powiedział że to "siostry"

dlatego jeśli chcesz aby to miało zbyt to ten traktor musi spełniać standardy(chociaż w opcji) zachodnich ciagników

 

fajnie by było gdyby nazywał sie URSUS AF-360

tylko ze ursus made in stodoła zażyczyłby sobie tyle za prawa do tej nazwy i znaczka że ho-ho


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

AF=AgroFoto albo

AF=Amatorska Fabryka

AF-360 i wszystko jasne


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobra nazwę już mamy. Teraz trzeba tylko skombinować kasę i zbudować prototyp. Mamy na to niecały rok bo premiera odbędzie się na AGRO SHOW Bednary 2009. A później to już pójdzie z górki. Zamówienia będą płynąć szeroką rzeką. :D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a propos odnawianych starych maszyn.widział ktoś nową wersję malucha??któregoś dnia znalazłem w necie.jaki wypasiony.tylko jeszcze z silnikiem kombinują żeby zmniejszyć spalanie poniżej 5l/100 km.tak więc można jak się chce.a nazwę Ursus AF-360 bardzo fajna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

ja widzialam fiata-126p po reaktywacji. fabryka jest gdzies w krosnie. a przerabiali ze starego na nowy. i byl to kabriolet z tworzywa sztucznego.

Oddawales starego malucha i odbierales nowego podobnego do garbusa. koszt to 4tys.zl blacharka i bzdety i 4tys zl robocizna + maluch do przerobki.

Nawet pisali o tym w gazecie.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

w Krośnie?ja słyszałem o fabryce w Tychach.a to że podobny do garbusa to się zgodzę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Ja to czytalam w naszej gazecie regionalnej i pisalo ze w krosnie a moze w tychach. ale to byl nowy maluszek zrobiony ze starego i dziewczynom on sie bardzo podobal. Sama bym sobie takiego zamowila i bym jezdzila w wakacje.

Tak malucha produkowali w Tychach a przerobke w Krosnie albo kolo Krosna


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proponuję wrócić do tematu AF-360. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Bednary 2009 ??????? ;)

AF c 360

Szczęścia?????

Dobry pomysł z nazwą

a co do części można pokombinować

most , skrzynia zwolnioce i przodek Zetor 7745

do tego silnik perkins 4 cyl

turbo

wspomaganie

kabina dodać klimę

pozmieniać blacharkę

kolor żólty oczywiście

i kosmetyki troche


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj