marcin87

Unia Grudziadz Quick 4m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3871

jak masz konkretnego konia to bierz nabuduwke ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ptaktycznie tylko unia takiecoś oferuje byłem zobaczyć sulky u korbanków na bronie aktywnej pneumatyczny siewnik komputer 100tyś netto jeszcze pogadam zgościem od pottingera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a chcesz koniecznie pneumatyka?

przed zakupem swojego zestawu przygladalem sie zestawowi brodnica + fiona, wygladalo to dosc zacnie i kosztowało jakies rozsadne pieniazki, moze takie cos?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

patrzyłem na ten zestaw podobają mi się siewniki Fiony ale jeszcze sprawa potingera prawdopodobnie brona z wałem pacer i siewnik mechaniczny nabudowany redlice stopkowe ale kółeczkami kopiującymi 16000euroa to jest ciekawa propozycja zobaczymy.A propo ciekawe co jest wart ich siewnik Cami wprawdzie to nowość i jeszcze go nigdzie nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jak ktoś ma długie pola i mocny ciągnik to bym polecał chorsha pronto ,to na prawde porządny siewnik.i nadaje sie do uproszczonej uprawy jak i tradycyjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ale nie kosztuje 60 czy 70tys PLN ale cos kolo 60tys E a to chyba inna bajka co nie? szczegolnie jak sie ma dziesiat hektarów a nie set ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No za Horscha Pronto 3 DC trzeba dac ok 170 tys. (albo 160 tys nie pamietam) ;).


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

pronto odpada chociaż teraz mam 92 ha to powierzchni pól wacha się od 25- 1,2 ha i tylko nie liczne są prostokontne o gotówce nie wspomne to jest praktycznie 3x więcej niż mogę wydać i mój ciągnik też chyba do takiego zestawu co pełny waże około7 ton mógłby się okazać za słaby mam dużo czasu przyjdzie zima możę będzie zastój porobią promocje (albo nie bo rolnicy zaczynają realizować PROW) zobaczymy na wiosne zosyało mi tylko 6 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

Witam. Odkurzam temat :)

Czy do Aresa TL idzie założyć siewnik nabudowany?? Czy jedyną opcją zamontowania siewnika jest hydropack???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@boruch to zależy co tam chcesz założyć,bo pewnie po małych przeróbkach dobrałby jakiś używany siewnik nabudowany.

 

Ares TL w Focus'ie ma zupełnie inną ramę, niż ta w Quick'u, czy standardowym Aresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Po 2 dniach pracy w składnicy masyzn w serwisie moge powiedzieć że to po prostu dziadostwo z unii. Nowe Siewniki po pol roku wpieprza rdza, pługi robia się różowe, masowo wszystko wraca na gwarancji do serwisu. Jak Polonez szedł do klienta to malowali wszystkie redlice bo tak wyblakły. Tłoczyska siłowników zardzewiały :) Potem przyjechał inny i cos tam w skrzyni bezstopniowej sie posypało. Nie wiem co i jak bo przy farmtracu byłem więc szczegółów nie znam. Zoabczymy jak kumplowi tytan sie sprawował będzie ale do lakieru zastrzeżenia mamy już. Od spodu pochlapany tylko, rdza wyłazi, rozrzutnik ma 2 miesiące :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

Witam. Obecnie posiadam zestaw uprawowo-siewny aktywny 3m FAMAROL, który przepracował u mnie 15 lat. Siewnik jest jeszcze w dobrym stanie natomiast brona wirnikowa jest juz dosyć zużyta. W tym roku mam zamiar nabyć ARESa TL i zespolić go właśnie z tym siewnikiem, natomiast przyszłościowo myśląc mam zamiar siać ciągnikiem o mocy 100KM a nie jak dotychczas Zetorem 16245. Przykładowo na ciągnik 100 konny zestaw ARES TL + siewnik na hydropaku raczej miał by za ciężko. Natomiast gdyby zrobić kombinację z nadbudowanym siewnikiem http://allegro.pl/amazone-ad-302-stan-idealny-i1220278845.html to te 100 koni powinno sobie dać rade i nie trzeba by było jakoś specjalnie dociążać przodu.

Swoje pytanie kieruje do posiadaczy ARESa TL, czy ktoś podejmował próby zespolenia z siewnikiem nabudowanym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

moim zdaniem dla chcącego nic trudnego :huh:

wszystko da sie zrobić, na spokojnie :D tu żelazo dospawać tam i bedzie :blink: z mocowaniem to bedziesz musiał coś dorabiać chyba bo na tych fotach to niby nie widziałem żeby coś było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj