Skocz do zawartości
Luke16

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pablo21    26

103.54 fajnie ale za dobre to chyba ponad 40 tys trzeba dac.

http://www.allegro.pl/item512235670_renault_103_54.html

http://www.allegro.pl/item507236735_ciagni...3_km_4_cyl.html

A 90.34 to jest najwiekszy model z mniejszej serii i gdzies chodziły słuchy ze skrzynia nie wytrzymuje ale ja nic dokładnie nie wiem pewnien nie jestem tylko powtarzam. Ale 103.54 jak najbardziej warte zainteresowania już sie nie boisz o części.?

A po mojemu blachy w C-330 mozna polalowac tylko nie olejna.

kobra89    66

widziecie wy tu o uzywkach gadacie a mi n a Prow nowy ciagnik bedize kosztowal 50 000 zl. po zworotach. i jaki jest sens kupowac starego.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Wiadomość z agroFakt.pl

robertbara    57
widziecie wy tu o uzywkach gadacie a mi n a Prow nowy ciagnik bedize kosztowal 50 000 zl. po zworotach. i jaki jest sens kupowac starego.

Za gotówkę weźmiesz, jeśli nie to policz koszt kredytu pomostowego :)

Luke16    220

ojciec postanowił nie sprzedawać ciągników.... ale postanowił sprzedać bądź zamienić prasę na mniejszą mianowicie na jd 545 lub 570 na full wypasie... czyli moja 550 pójdzie na sprzedaż.... kurcze a taki perfekcyjny stan że ciężko będzie pewnie drugą taką znaleźć ;) ile za nią mogę wziąć???

luki93    1

Moim zdaniem 25 tys. zł powiłeś dostać spokojnie.

Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

bartus16    8
ojciec postanowił nie sprzedawać ciągników.... ale postanowił sprzedać bądź zamienić prasę na mniejszą mianowicie na jd 545 lub 570 na full wypasie... czyli moja 550 pójdzie na sprzedaż.... kurcze a taki perfekcyjny stan że ciężko będzie pewnie drugą taką znaleźć ;) ile za nią mogę wziąć???
a czego chcesz ja sprzedać co zetorek nie daje rady ??????

Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

pablo21    26

Tak @Luke16 chciał kupic wiekszy ciągnik(bo 7211 nie daje rady) do tej prasy ale jednak nie kupuje wiekszego ciągnika tylko sprzedaje prase i kupuje mniejsza.

nimar1999    0
Moim zdaniem 25 tys. zł powiłeś dostać spokojnie.

nie przesadzaj z tą ceną jak na dzień dzisiejszy, z tego co widze na allegro to ceny szaleją ale prawda jest taka, że rzadko który sprzedaje swój sprzęt ale, że ty jesteś rolnikiem to troche lepiej, bo inaczej patrzy na to kupujący. Chodzi mi o to że maszyna jest sprawdzona. Najwyższe ceny są oczywiście przed sezonem i moim zdaniem najlepsza pora na sprzedaż maszyn

Luke16    220

i stwierdziliśmy z ojcem że nic nie będziemy kombinować i dokładać do tego gospodarstwa bo po co puki chodzi to niech chodzi a później najwyżej się wszystko posprzedaje... bo nie opłaca się to już wszystko...

pawlus224    1539

co ci powiem to ci powiem - nie od dzisiaj się rolnictwo nie opłaca ... :P

i to jest chyba najlepsze wyjście puki co :P

Luke16    220

EDIT

Ten temat prosiłbym o zamknięcie i skasowanie :) i sorki że namieszałem

Edytowano przez Luke16

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piotrass
      Witam ma do wyboru dwa ciagniki , ciagnik bedzie pracowal przy turze w wekszosci czasu. Nh mam  okazje kupic za 185 netto a Jd za 220tys, warto doplacac 35 tys?
    • Przez Farmer4255
      Zamierzam niedługo kupić używany ciągnik. Troche czytałem na temat tych ciągników i rozmawiałem z właścicielami, ale chciałbym żebyście i wy mi doradzili. Jakie macie zdania na temat Case MX 120 czy Fendt Favorit 512 lub ich serii. 
    • Przez pawelkarczewski
      Witam Wszystkich, Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat ciągników do 100KM, planuje zakup ciągnika lecz zupełnie nie wiem jaką markę wybrać w tym przedziale mocy, jedyne jaka marka mnie nie interesuje to Fendt I JD, reszta może być. I tak wstępnie myślę nad Steyr lub Valtra. Mogę liczyć na waszą pomoc i konkretne informacje poparte praktyką i doświadczeniem?
      Dodam tylko że cena to drugorzędna sprawa
    • Przez xdx
      co sadzicie o ciągniku solis 60 
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.