Gość Luke16

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem

Polecane posty

arivek6991    0
Z tym że za różnice ceny można zrobić remont nawet najgorszego padła i jeszcze zostanie, a trzeba przyznać że technicznie nowe ciągniki grupy "budget" nie dorastają do pięt kilkunastoletniemu JD czy MF... jaki Farmtrack czy Belarus ma 32 biegi w każdą strone, 4 biegi pod obciążeniem, klime, EHR, 77 dB w kabinie, itp.? ;)

 

To jest kwestia indywidualnych preferencji i nastawienia kupującego. Wiadomo że każdy 20-letni ciągnik mogą nękać awarie mniejsze lub większe i nie każdemu to "ryzyko" pasuje. Tak czy inaczej na używke nie wydaje sie "ostatnich" pieniędzy :D

 

 

Dzień dobry! Przyszedłeś tu wnieść coś do dyskusji czy oceniać innych? Czuje że nie zabawisz tu długo...

nie wiedzialem ze masz moda chota o tobie duzo gada w szkole!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@arivek

Nie wiem kim jesteś, nie wiem co Chota gada o minie w szkole bo tą szkołe skończyłem 7 lat temu, ale radze trzymać sie tematu bo będą problemy. Chcesz pogadać ze mną - zapraszam na PW

 

 

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Chyba jednak będziemy zbierać dalej kasę i kupimy trzeci ciągnik... Sam nie wiem po co na tyle ha ale myślę że się troszkę przyda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

może moja propozycja wniesie cos do tematu. proponował bym sprzedaż zetorka i kupić zetora 9111. moc ma zwinny też jest i prase też by pociągnoł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja sądzę , że wtedy byłaby "za duża dziura miedzy 9111 a ciapkiem" ,ale to juz raczej tak na marginesie , bo @Luke16 już chyba zdecydował ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

zetor 7211 i c330 zostaje najprawdopodobniej zakupię albo 8111 albo 9111 chociaż 4x4 by się przydał.... no ale niestety.... koszta są już znaczne wówczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Stwierdziłem że nie ma co inwestować w tą gospodarkę i kupuję zetora 8011 albo 8111 i musi wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale rozważ kupno 4x4. A jak zetora to może 8245 lub 9245. Ciągniki tych serii maja o wiele bardziej komfortową kabinę niż np. 8011.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

I muszę wydać ok. 40 tyś zł... Tylko po co?? jak tak dalej pójdzie a cena mleka dalej będzie spadać to po co aż tak inwestować jak wystarczy mi dajmy to 8111 za 20 tyś zł a później i tak będzie stał i tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0

Zgadzam się nie ma co ustawiać 10 ciągników na podwórku tylko poto żeby sąsiedzi widzieli.

Nie sprzedaj swoich ciągników bo wiesz jakie są a kupiony to zawsze loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Aby był mocny i sprawny ten zetor 8xxx , przecież i tak będzie robił malo w twoim gospodarstwie... a i 4x4 moim zdaniem nie potrzebne,no chyba,ze będziesz powiększał areal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

a mam pewien pomysł sprzedać c330 i kupić c362 + do niej tur (jeżeli dało by się zamontować) do tego sprzedać zetora dajmy to dostaję za niego z turem ok. 35 tyś zł.... kupić 8145 i myślę że by to wystarczyło.... Najchętniej kupiłbym oba do remontu gdyż zrobić te ciągniczki to nie problem a wówczas bym miał 2 stu procentowe ciągnik którymi nie obawiałbym się wyjechać w polę ;) Bo trzy ciągniki to nie wiem gdzie bym schował.... jak już jest mało miejsca.... Zastanawiam się jeszcze czy sprzedać prasę kostkującą czy nie.... Bo chętnie bym parę maszyn dokupił... mianowicie lepszy pług, agregat, kosiarkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

I by pasowało z takim turem ;) A jak wogóle mój pomysł się wam podoba???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

teraz tylko troszkę "trzydziestkę" poprawić odmalować oszklić i sprzedać, oponki nówki, silnik z dwa lata temu po remoncie ;)... Chyba raczej pasowało by ją pomalować bo no nie za dobrze wygląda http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-330-image100261.html ... Pomysł myślę że najgorszy nie jest a zrobić remont w tych "naszych" ciągnikach to nie problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil97    0

Fendta tego mniejszego co ma Kizo chyba 318 czy jakos tak mi sie podoba bardzo i jest silny ladny masywny;]


-U-R-S-U-S- me love<3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tylko widzisz nikt nie wie jak to jest ze starymi maszynami.... mianowicie fendt wszystko ładnie pięknie tylko jak się posypie będzie lipa z częściami.... :) A takiego zetorka czy ursusa sam zrobię.... przysłowiowym młotkiem i przecinakiem..... Czyli co warto taki manewr zrobić??? Czyli:

c330 na c362 + tur

i

zetor 7211 + tur na 8145???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

7745 za słaby jak coś to 7745 turbo ale ciężko go dostać za małe pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Odnowię trochę temat i proszę nie gańcie mnie za to teraz... Mianowice z ojcem dogadaliśmy wszystko i kupujemy zamiast c330 c362 + tura i zamiast zetora renault 9034 lub 103.54 ... Mam pytanie mianowicie ciągników teraz tych obecnych.... Odpicowywać je??? Mianowice malować???? głównie tyczy się to c330 sprzedać ją taniej czy wymalować i pchnąć za więcej??? Druga sprawa to ile mógłbym dostać za c330 rocznik 1974 , nówki opony przód tył, wszystko sprawne, silnik dwa lata od remontu, pali na dotyk, obciążniki wszystko jest, muszę ją tylko zarejestrować.... Co do zetora 7211 + tur quicke 2000 ... Pierwszy właściciel, rocznik 1989, komplet obciążników, 6500mth oryginalnie od nowości, pierwszy lakier, radio, głośniki, wszystko sprawne, zarejestrowany ubezpieczony TUR: Trzysekcyjny, po generealnym remoncie (wymienione wsyzstkie nawet bolce), łatwy demontaż i montaż, duży udźwig... Ile byście je wycenili???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy opłaca ci się picować 330, dużo osób woli samemu po kupieniu pomalować. Bo tak normalnie widać wszystkie wady. I czy coś gdzieś cieknie.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj