Gość Luke16

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Witam!

 

Mamy z ojcem dylemat.... Jak wiecie mam zetorka 7211 i c330... ale kupiliśmy prasę JD 550 i niestety zetor nie daje za bardzo rady.... Mamy w tym momencie odłożone ok 20 tyś zł na koncie... I mamy dwa wyjścia dokładać kupić jakiś ciągnik ok. 100KM albo sprzedać zarówno 7211 jak i c330 i kupić dajmy to renault 103.54 i zetora 5211 + do niego tura...Co byście radzili??? Mi się wydaje że trzy ciągniki na taki areał ziemi to trochę za dużo chociaż u nas na wiosze mają 7ha i mają po trzy ciągniki i to zawsze jeden 100KM ... Co byście radzili

 

<--- 300 post :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he tyle zamieszania z podowu prasy, nie lepiej sprzedać tąjd 550 a kupić jakąś inną belarkę o mniejszym zapotrzebowaniu mocy?

bo wymieniać wszystkie ciagniki kupować coś innego to bardzo ryzykowne, bo wiesz co masz pewnei w bardzo dobrym stanie więc chyba niewarto teraz pchać się w coś innego, chyba że sprzedaj wszystkie ciągniki dołuż te 20 patyków weź nawozówkę i weź coś nowego z 80-90km duzo nei dołożysz a bedziesz miał ciągnik oszczedny do lżejszych prac i mocny do prasy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

ferdek ma racje po co zaraz sprzedawać wszystkie ciągniki ze wzgledu na prase a nie wiesz na jakie cudo trafisz co do nowego ciagnika to nie jest zły pomysł nowy to zawsze nowy ale z jeden ciągnik byś musiał zostawić bo jednym nie da się wszystkiego obrobić, albo rzeczywiście zmień prase na mniejsze zapotrzebowanie mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a dlaczego jednym sie nie obrobi? sam mógłbym wszystko jednym obrobić, zwłąszcza na 15 ha myśle że nie będzie z tym problemu, a stary ciągnik tzn c 330 używam tylko do siania nowozów i do lasu, gdyby nie las to wogóle nei potrzebował bym innych ciągników :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ciągnik to sprzedaj jeden ,zawsze to masz pewność co do drugiego ,a który to sam musisz zdecydować bo jak zetora sprzedaż to jego obowiązki przejmie większy-nowy ,ale musisz wtedy mu kupić tura =koło 10 tyś lub jeśli kupisz ciągnik podobnej szerokośći to ten co masz będzie dobry po przerobieniu mocowań A jak sprzedasz 330 to zetor da rady w jej robocie (chodzi mnie o gabaryty np.rządki ziemniaków no ale są jeszcze cieńsze koła ,a zamienić 7211 na 5211 kiedyś możesz e są jeszcze cieńsze koła ,a zamienić 7211 na 5211 kiedyś możesz .A może 3 ciągnik ale bez przodka są o wiele tańsze tylko czy nie za dużo gratów na podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ferdek nowego nie chcę nie opłaci mi się na taki areał a po co się zadłużać jak niewiadomo ile polska gospodarka jeszcze wytrzyma... Prasy też nie będę sprzedawał bo jest w super stanie i beleczki są miodzio :lol: nie to co z classów i krone.... druga sprawa też mam las.... dużym nie pojadę.... A może dokupić jeszcze jakiegoś zetorka 8011??? Tani i do prasy chyba wystarczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

jednym nie załadujesz obornika cyklopem no chyba że masz tura ale co chwile przepinac to bez sensu, sianokosy, żniwa, cięcie kukurydzy zawsze jest lepiej jak są dwa ciagniki a niezeli 1 tylko podstawa to to żeby miał nimi kto jeździć bo znam przypadki co koleś jest sam a ma ze 4 ciągniki faktem jest to że zatrudnia traktorzystów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w sumie jeśli nie potrzebujesz 4x4 to taki 912 lub odpowiednik zetora byłby spoko, albo jakiś mtz,

ps. no ale jakbys dobrze orzenił zetorka i dołożył te 20 tyś to byłby może belarus :lol: - zawsze to nowe i 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

NOWYM MÓWIĘ STANOWCZE NIE!!!! Wolałbym już to reanult.... Tylko tak... od razu by był kłopot z koszeniem łąk.... c330 nie pojadę a ten za duży.... di koszenia najlepszy z 50KM i bez przodka.... i co tu robić.... Jeden z przodkiem przydałby się ale nie wiem czy warto aż tak inwestować w to gospodarstwo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

koledzy nie chcę nowego i tyle!!!! Tym bardziej belarusa!!! Co do tura i 7211 jeżeli używam go do wożenia balotow to przedni napęd jest zbyteczny.... Teraz skojarzyłem jeszcze jeden fakt.... mianowicie przy robieniu kiszonki z kuku przydaje się trzeci ciągnik... bo jeden wozi, jeden kosi a jeden ubija... ale czy warto zagracać podwórko jeszcze jednym ciągnikiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Mam taki sam sprzet jak ty tylko ze u mnie belarka nie potrzebna... wiem jedno ze Zetor to Zetor a Ciapek to Ciapek i raczej bym tego

nie sprzedał... Bo nigdy nie wiesz na co trafisz a zawsze to sprawdzony sprzet na podworku... jezeli nie chcesz zmieniac belarki to do tych 20k PLN dolóz jeszcze 15k PLN i poszukaj jakiegos Ursusa 901 badz Zetora o mocy 80-100km ... bo zas Renault kupywac... fakt ladne sa masywne ale z mojej strony przekonania brak do tego sprzetu... wrazie problemu kto to naprawi a jezeli chodzi o to co zaproponowalem to sa sprawdzone maszyny i nikt nie powie ze one zawodza jak o nie dbasz ... sam mam podobny delemat bo tez chcial bym cos z przodkiem ale zamierzam zainwestowac moze w Zetora 7745 troszke mocniejszy i z przodkiem... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja się nie boję renauly mój najlepszy kolega kupił sobie z 3 lata temu 155.54 i nic przy nim nie robił.... no wymienił jedynie jakiś simering za 30zł od przedniego napędu.... i obrabia nią 100ha.... Powiedział że nigdy na podworku nie chce znać ursusa i zetora.... Znajomy robił w renault skrzynie biegów i okazało się że łatwiej ją zrobić niż w trzydziestce... a wszystkie trybiki można dotoczyć u dobrego ślusarza... Każdy pisze zetor, ursus.... trochę ryzyka nie zaszkodzi.... :lol: Ja też powiedziałem że zetora nie chcę.... słabe są i tyle.... 7tyś mth i generalka silnika gdzie zachodiaki wytrzymują po 20 tyś mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a niemyslales nad jakims case np 856xl ?Ja posiadam 956xl i jestem bardzo zadowolony ponad 10tys mtg i chodzi super :lol:

i mysle ze na twoim miejscu sprzedalbym 7211 i zakupil 856xl z turem :D

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B46873

a tu bez tura

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B71207

i troche nowszy

http://www.allegro.pl/item473394569_ciagni...y_case_856.html


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

case nie chcę bo im się elektryka sypie.... wiem bo inny kolega miał i się pozbyl szybko.... Z zachodnich tylko:

- DF

- Renault

- Fendt

- JD

 

Inne mogą nie istnieć dla mnie... No i zastanawiam się jeszcze nad Zetorem 8211/8111/8011 i Ursusem C385 lub 902/912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19
a niemyslales nad jakims case np 856xl ?Ja posiadam 956xl i jestem bardzo zadowolony ponad 10tys mtg i chodzi super :lol:

i mysle ze na twoim miejscu sprzedalbym 7211 i zakupil 856xl z turem :D

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B46873

a tu bez tura

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B71207

i troche nowszy

http://www.allegro.pl/item473394569_ciagni...y_case_856.html

 

ja kiedyś mialem takiego case'a, ale z mich doswiadczeń to nie polecam (tak wogóle to dobre ciagniki), bo po 3 miesiącach musiałem go sprzedac (dobrze, ze ktoś go kupił), pponieważ wszysto zaczeło sie psuć, a jak mi mechanik wystawił rachunek to myślałem, że zawału dostane, ale go odpicowałem i sprzedałem (zysku na nim to tylko 2 tyś miałem) :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Luke16 jaki ma twój tur udźwig ile kg mniej wiecej sory że wyjchałem z tematu ale mój tur ma 500 kg udźwigu i przy wilgotnych belach staje i nie podnosi trzeba mu pomagać i zastanawiam sie czy nie zmienić siłowniki na wiekszy udźwig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
case nie chcę bo im się elektryka sypie.... wiem bo inny kolega miał i się pozbyl szybko.... Z zachodnich tylko:

- DF

- Renault

- Fendt

- JD

 

Inne mogą nie istnieć dla mnie... No i zastanawiam się jeszcze nad Zetorem 8211/8111/8011 i Ursusem C385 lub 902/912

Elektryka? Ale co, światła? :D Zauważ że seria o której pisał @Chota to prosty mechaniczny ciągnik, jedynie w ostatnich modelach włączanie przedniego napędu jest elektro-hydrauliczne, reszta jest nawet prostsza jak w Ursusie bo ma zwykłe półbiegi a nie wzmacniacz :D

 

Człowiekiem wielkiej wiary jestes jeśli myslisz że wymienione przez Ciebie ciągniki sie nie będą sypać :lol: Nie jeden już kupił niezniszczalnego Fendta czy JD, którym niemiecki rolnik jezdził tylko w niedziele do kościoła, i mógł posmakować ile kosztuje remont silnika, łożyska i satelity do zwolnicy czy regeneracja pompy hydraulicznej... No ale wiara w marke czyni cuda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

drzewis ja na tym turze podnosiłem 1300kg podniósł ale kierownicą nie dało się skręcić bo drążek się pokrzywił.... ale z belkami zero kłopotów.... no i belki z pasówki czyli niektóre 700kg a nawet i ponad.... mirasek nie mówię że case są niedobre a wyżej wymienione marki są super bo trzeba mieć farta by kupić dobry ciągnik... który się zaraz nie sypnie.... Dla mnie Case i same są to podobne marki... i tak jak fiat albo jeździ albo stoi.... Chociaż odpukać jeżdżę właśnie fiatem bravo i jak na razie zero awarii... Zależy jaki egzemplarz się kupi i tyle.... Dlaczego ursusy i zetory są w cenie?? Bo naprawisz ten ciągnik dwoma kluczami, młotkiem i przecinakiem... z zachodniakami już tak łatwo nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Nie oslabiajcie mnie w tym case co podal linki @Chota to jest zero elektroniki wogóle w seriach XL jej dużo niema wszystko jest mechaniczne lub hydrauliczne :lol: Wiem bo mam 2 ciągniki Case :D


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Zgadzam się z @Luke 16 jeśli chodzi o naprawy to jedynie Ursus i Zetor bo tanio ci wyjdzie.A co z tą ,,wiarą " w marke to coś w tym jest, bo mnie interesują tylko Ursusy :lol:


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu sprzedał bym 330, taki mały ciągnik, to i tak nie ma co robić. A zetorem i jakimś cięższym możesz zawsze więcej i lepiej zrobić. Nie wiem ile twoja 330 jest warta ale gdybyś ja sprzedał i dołożył 20 tysięcy. To już byś mógł znaleźć Case, albo Renault. A i zależy za ile lat byś go sprzedał. Czy byś go zostawił dla siebie.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

nom sam nie wiem ile by była warta moja trzydziestka na pewno malowanie ją nie minie.... Kurcze zetor trochę za dużo chla ... ale jeżeli sprzedać by trzydziestkę i dołożyć kaskę to też by był nie głupi pomysł.... ciągnik planuję już zostawić sobie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

No akurat c-330 ja bym nie sprzedawal. Wiaderko ON i caly dzien moze na lace robic,albo jakies inne prace. Czesci tanie i taka prosta,jak konstrukcja cepa. Nawet z turem na podworzu duzo porobi. Moj wuja mial taka sytuacje,ze chcial kupic nowy ciagnik,a ktoregos ze swoich sprzedac. Mial do wyboru c-330,c-360,zetor 7211 i MTZ 82 TS. Sprzedal zetora,bo dostal duzo kasy i mowil,ze nie duzo silniejszy od c-360,a paliwa to pali wiecej niz MTZ. A mial klienta na c330 i to za 20 tys,tylko ze z ladowaczem czolowym to nie sprzedal,bo stwierdzil ze ten ciagnik najwiecej godzin robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj