marcin z małopolski

Dach w Zetorze.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam bardzo głupi problem, poprostu nie wiem jak zdjąc dach z mojego Zetora, chodzi o te zawiasy z tyłu, wyglaa to jak by na stałe było przymocowane. Zdejmował ktoś już taki dach, jak sobie z nim poradziłeś????.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ja u siebie nie zdejmowałem a jedynie podnosiłem, żeby przy radiu pogrzebać. Odkręciłem te śruby z przodu kabiny i podniosłem z jednej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale u ciebie sa moze inne mocowania dachu cz takie same jak w standardowej kabinie?????????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

nawet nie wiedziałem ze masz takiego zetorka myslalem ze tylko 7745:)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie nie zdejmowałem a jedynie podnosiłem, żeby przy radiu pogrzebać. Odkręciłem te śruby z przodu kabiny i podniosłem z jednej strony.

 

No ja też zakładałem radio to tam odkręciłem i jakos sie dało ale całkiem tego dachu w prosty sposób zdjąc chyba sie nie da.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpiol    0

wszystko się da :lol: jak zmieniałem obicie, naprawiałem szyber dach i montowałem radio to musiałem zdjąć cały dach... musiałem po prostu poodginać te zawiasy które są z tyłu :D nie wiem czy masz tak samo to zrobione ale na pewno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha no właśnie tak myślałem żeby te zawiasy podgiąć, dzięki za odpowiedzi. Jeszcze mam jedno pytanie, w jaki sposób naprawialiście te tapicerke na dachu???? Odawaliście do jakiegoś zakładu czy na własną ręke????


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpiol    0

po co do zakładu?? sam to zrobisz... ja kupiłem skaj na allegro i heya :D mocowanie tego skaju jest banalnie proste, dociska się go uszczelką i po problemie :lol: zaraz zrobię zdjęcie i zobaczysz że dobrze wyszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majjdann    95

Ja lekko odgiołem te zawiasy i zdjąłem i zawiozłem do tapicera i zrobił porządnie tak jak chciałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yaro1976    13

Ta kabina tzw. szeroka nie ma żadnych zawias. Jeżeli to jest dach z reflektorami z tyłu i przodu to po wyjęciu reflektorów z tyłu są widoczne nakrętki 8mm do odkręcenia natomiast z przodu po otwarciu tej przedniej ściany również z reflektorami również są niewidoczne w dolnej części nakrętki 8mm do odkręcenia. I cały dach się podnosi do góry. Robiłem ten dach od podstaw tzn wyklejałem nową gąbką i dałem cały nowy materiał jak znajdę chwile zrobię fotkę. :) Mówię o kabinie BK6011 zwanej szeroką lub kwadratową z szerokim dachem z reflektorami z tyłu i przodu. Kabina której w dawnych czasach nie było widać w naszym kraju. Natomiast tzw. krajowe zetory 70.. 72.. 50 miały kabiny i mają BK7011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tyle że ta tzw.szeroka w rzeczywistości ma reflektory z przodu-z tyłu natomiast nie !To wąska ma reflektory również z tyłu na dachu .

Druga sprawa-piszesz że owa "szeroka" była rzadko spotykana w naszym kraju-ja zaryzykowałbym stwierdzenie że było dokładnie na odwrót-to "wąska" była taką efemerydą raczej-w mojej okolicy był (bo teraz jest więcej-import) tylko jeden ciągnik z tą kabiną reszta miała szerokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yaro1976    13

Biegłym nie jestem akurat w tej dziedzienie :) Ale z tego co wiem są dwa rodzaje kabin BK6011 i UBK7011. ta pierwsza własnie zwana szeroką ponieważ w przedniej części jest kilka centymetrów szersza od tej wymienionej przeze mnie jako druga, która to z kolei jest zwężana w przedniej części. Ale moim celem nie było wymądrzanie się tylko chciałem pomóc w zdjęciu dachu który właśnie mama ja i kompleksowo go remontowałem. A wracając do przeszłości to jak zaczęły mi się podobać zetory ponad trzydzieści lat temu będąc dzieckiem nie do zobaczenia były kabiny BK6011 czyli - kwadratowe. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No tak tylko że szeroka jest z tyłu na zawiasach-też nie chcę się wymądrzać ale akurat mam Zetora 7211 z tą właśnie kabiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mała zetoroska kabina miała ogrzewanie tylnej szyby i wycieraczkę odwrotnie założoną do tego uchylały się szyby boczne od dołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yaro1976    13

W takim razie moja zwie się wąska, nie mniej jednak posiada ona reflektory z tyłu i przodu, posiada właśnie ogrzewaną tylną szybę i jak wspomniałem wcześniej dach jest przymocowany czterema nakrętkami 8mm. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter161    3

Mam problem z dachem dziś chciałem otworzyć dach gdy odkręciłem 5 śrub dach trzymał się jakby był czymś przyklejony. Dodam, że dach od nowości nie był otwierany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Szarpnij ciut mocniej-może uszczelka się przykleiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nic się nie urwie-ale na wszelki wypadek sprawdź jeszcze zawiasy (może zardzewiały ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1988    1

ja mam nietypową kabinę "BK 6211 S" rok 1988 i jak odkręcę śruby z przodu to dach mogę otworzyć do tyłu bo jest na zawiasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Koxunio
      Witam, mam Zetora 7711 bez obciążników i moje pytanie czy obciążniki przód i tył z Zetora 7011 będą pasować czy sobie tym głowy nie zawracać? Z góry dziękuję 
    • Przez mf3125
      Witam 6 miesięcy temu kupiłem hiszpana 6245 (z takim śmiesznym daszkiem). Chciałbym założyć do niego kabinę, może już też ktoś zakładał i w jakiej firmie i za jaką cenę??
    • Przez adrrrian
      Czy ktoś orientuje się z jakiego rodzaju tworzywa zrobione są chlapacze (przedłużenia błotników) do Zetota? Bądź ktoś spawał te elementy, gdyż nie mają one żadnych oznaczeń...
    • Przez Wojciech1305
      Witam. Malował ktoś może swojego Zetora 7211 farba autorenolak i doradziłby jaki kolor wybrać ?
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      niestety wczoraj podczas cofania do garażu, zniszczyłem szyberdach. Mam niski garaż i nie zamknąłem daszka i uległ zniszczeniu… Jeśli ktoś mam na sprzedaż to chętnie odkupię.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj