adamj24

agregat siewny IDEA 3m Unii

Polecane posty

adamj24    8

Planuję kupno Idei 3 metrowej, proszę o spostrzeżenia użytkowników za i przeciw itd. Wiem że nie jest to vadertsdt ani horsch ale cena też o połowę mniejsza, będzie pracował na 100 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wziałbyś kupił jakis normalny siewnik za te pieniadze a nie takie nie wiadomo co z firmy ze lepiej nie mowic, pare dni temu była dyskusja o quicku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

o połowe?

policz jeszcze serwis, który w zachodnich firmach JEST


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

Popieram yacenty

 

od ideei trzymaj się zdaleka...posiadałem jeden sezon ideę 3 metrową i było to totalne dno...awari oraz wszystkich niedociągnięc tego sprzętu nie bendę tu wypisywał bo miejsca by zabrakło......

 

kup sobie jakiś pożadny siewnik np. Horsch 3 metrowy jest ok. 50%droższy ale jakośc jest o wiele lepsza,

osobiście teraz posiadam Vaderstad-ta rapida 400S i jestem z niego zadowolony....też chciałem oszczędzac i przekonałem się na własnej skórze tak więc przemyśl pożądnie tą inwestycję ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Chętnie bym kupił jakiś zachodni tak samo chętnie bym kosił clessem zamiast fortschnittem, orał valtrą zamiast fortschittem itd niestety ni znam magicznych 6 liczb, a wracając do tematu planuję kupno siwnika do uprawy uproszczonej z agregate biernym, siewnik przeznaczony tylko na 100 ha, nie będzie robił w usługach, więc ekonomia odgrywa dużą rolę, co przy dzisiejszych cenach zbóż już zakup idei jest dużym wydatkiem finansowym. . Myślałem że Unia poprawiła swoje niedociągnięcia przez te 2 lata jak robią idee, więc chciałem poznać opinie użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

To już lepiej zainteresuj się Quickiem, podobno jak się nie psuje to ładnie sie.... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
Chętnie bym kupił jakiś zachodni tak samo chętnie bym kosił clessem zamiast fortschnittem, orał valtrą zamiast fortschittem itd niestety ni znam magicznych 6 liczb, a wracając do tematu planuję kupno siwnika do uprawy uproszczonej z agregate biernym, siewnik przeznaczony tylko na 100 ha, nie będzie robił w usługach, więc ekonomia odgrywa dużą rolę, co przy dzisiejszych cenach zbóż już zakup idei jest dużym wydatkiem finansowym. . Myślałem że Unia poprawiła swoje niedociągnięcia przez te 2 lata jak robią idee, więc chciałem poznać opinie użytkowników.

 

to kup sobie uzywke, ja na 30ha nie kupuje zadnych nowych maszyn i jakos zyje, a nowej maszyny z UG juz na pewno nie kupie. Wiem, mocno słowo ze "na pewno" ale mnie można wydymać tylko raz, na więcej sobie nie pozwole.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Ja planuje zakup qicka w talerzowej wersji. z quickiem na poczatku tez były chece z ta idea pewnei tez tak jest. 2 rok spotykam rolników na agroschow którzy posiadaj quicka i mówia ze sa pewnie niedociagniecja np smarowanie łozysk talerzy 2 rzedu. ale poza tym nie narzekaja chwala go za dobrze wykonana prace. osobiscie chciałem kupic Vogla terra disc konstrukcja zawieszana tak jak quika tylko ze quick kosztuje netto 50 tys a tamten 90! nie znam ceny idei ale za horscha czy MSC kverneland czy cokolwiek innego trzeba dac comajmniej 170 tys netto. mam 100ha i zakup siewnika za 170 tys moim zdaniem nie jest uzasadniony ekonomicznie. Vogla predzej ale quicke jak mnie wkurzy to sprzedam po 5 latach i kupie inny osobiscie tez nie jestem do konca przekonany do niego ale ojciec nalegał. gdybym miał 200ha napewno kupił bym ciagany zachodni. Jednak ekonomia bierze dzis góre. co do Idei to zastanawia mnnie dyszel ciekawe czy wytrzyma?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

popieram przedmówców, nie kupuj unii grudziadz !!!! co prawda nie mam quicka ani ideii ale mam od nich uprawowo-siewny ares + polonez :lol:

sto razy lepiej zrobisz kupując jakąś zachodnią używkę gdzie myśl technologiczna i jakość wykonania jest na dużo wyższym poziomie niż w polskim sprzęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

dzieki ale uzywke z zachodu na talerzach w db stanie trzeba tez 100 wyłozyc! jeseli widzis z cos na allegro np vaderstad za 65 to przewaznie jest to w systemie Agrilla czyli brona zebowa z przodu. a kreciąłka typu Maschio amazone itp juz podziekuje według mnie kupe energi psu w d... musze wziac nowy bo moja amazonka juz ledwo dycha brona maschio tez juz miała remont. potrzebuje nowy sprzęt. czesci zamienne do siewników zachodnich takich talerzowych sa bardzo drogie wiec nie sadze zeby dobra odpowiedzia na maszyny z UG. mam juz od nich 3 maszyny ta bedzie 4 mysle ze 5 lat wytrzyma moze jak dokupie ziemi to pomysle wtedy o ciaganym moze cirrus albo rapid


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Zgadzam się zlukiem2782 co do zachodnich używek, mam ciągnik zachodni, siewnik nordstena, opryskiwacz berthuda i inne duperele zachodnie kupione używane, kilkunastoletnie więc wyeksploatowane na maksa, części horendalnie drogie, przy awarii najczęściej kończy się na wizycie u ślusarza i dorabianiu uszkodzonych części a to do tanich też nie należy. Co by nie mówić nasze są o 2/3 tańsze i bardziej dostępne. Myślę, że nowy siewnik bez większych awarii a co za tym idzie wkładu finansowego pochodzi spokojnie z 15 lat. A idea to kopia vaderstadta bynajmniej tak wygląda. Widziałem też maszyny Unii u dilera w niemczech więc czy są takie kiepskie niewiem dlatego poznałbym opinie użytkowników ideii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wszystko wlasnie zalezy od tego jaka uzywke kupisz - ile letnia i w jakim stanie.

wiadoma sprawa czesci sa drozsze ale jak juz cos sie wymieni to sluży dłużej, ja kupiłem 9 letni traktor, 9 letni zestaw uprawowo siewny i jak na moje potrzeby to smiga to super.

Co prawda za 9 letni zestaw uprawowo siewny dałem wiecej niz za najtanszy polski NOWY - to chyba tez o czyms swiadczy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja w swojej zagrodzie mam z zachodnich uzywanych ładowarke, agregat upr-siew, ciagnik sprzet jest wysłuzony mniej lub wiecej w kazdym jak by chcał to cos by znalazł do poprawy. ale wracajac do tematu agreatu upr-siewnego talerzowego to taki rapid 3 m wytrzymałosc jego talerzy ocenia sie na 2000ha duzo przy 200 rocznie jest 10 lat! ale kupic takiego za 80 i odrazu wymienic talerze i juz mamy conajmniej 10tys talerz chyba 350zł kosztuje pozniej moze inne czesci zaczynaja siadac bo maja prawo po tylu latach eksploatacji. Nowy polski nie grzeszy bezawaryjnoscia nie jest idealna kopia zachdniego jedynie koncepcja zosatał zachowana. jednak odpadaja koszty wymiany elementów roboczych a w okresie gwarancyjnym innych czesci.

Prawda jest ze nasz rodzimy sprzet jakoscia nigdy chyba nie dogoni zachodnich z tym sie zgodze. UG poszła za bardzo w stronee poszeżania ofert zamiast poprawic jakosc materiałów czy udoskonalic dotychczasowy produkt


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

I po ponad 10latach napisze ktoś swoje spostrzeżenia? Zastanawiam się dość mocno nad tym zestawem. Ciągnik 150-160 koni Ursus Zetor będzie sobie radził z 3 metrami?


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj