Skocz do zawartości
piciacz

prasy z metalfachu(sokolki)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasy

Potwierdzam to co kolega powyżej dodał z tym wciąganiem materiału do środka bebna podbieraka. Najczęsciej wciaga po bokach, ja ten problem rozwiązałem w ten sposób ze przy brzegowych palcach na podbieraku powyłamywałem po jednym rzędzie tych sprężyn i musze przyznac ze pomogło. Co do rozsuwania sie belek słomy - przy podajniku sznurka są po obu stronach ograniczniki, do słomy trzeba je przekręcić maxymalnie do środka na ostatną albo przedostatnią dziure i też pomaga. Ogólnie prasa robi dobre bele, dobry zgniot, tylko jest wykonana z gównianych materiałów i ciągłe cos robi wysiadkę. Ja dziś składam podbierak (zejdzie sie cały dzien pewnie) i kupiłem nowe łancuchy napedzające podbierak, nagarniacz i ślimaki, teraz nie powinien żaden sie urwać bo wziąłem najgrubsze juz jakie były, co najwyżej teraz moze śruba sie ściać na wałku albo na sprzegle na prasie, no ale okaze sie w trakcie roboty

adrian992    13

Bodzio dobrze powiedział ta prasa to gów** ja jak bym mógł to bym ją sprzedał po pierwszym sezonie ale brałem ją na SPO i muszę poczekać jeszcze 3 lata żeby się tego pozbyć i kupić coś zachodniego :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dalas3345
      Witam wszytskich
      Czy ktoś z użytkowników tej prasy ma problem z zapychająćą sie masą pod blachą przy gładkim walcu?
      Cały mankament leży w gumie i płaskowniku na 6 śrób jest on widoczny po otwarciu klapy w środku tuż pod gładkim walcem. zobaczyłem że jest tam duża szczelina dosunołem gume do samego walca i suchej słomy juz mało o wciąga pod tą blache. ale sianokiszonka wiadomo wilgotniejsza jest tto wciśnie sie tam tyle masy ze pozniej z godzine trzeba to wyciągac nozem i haczykiem  czy ktoś temu jakos zaradził? co zrobić zeby nie wciągało tam masy?
    • Przez ceston
      Witam dzisiaj na polu prasa zaczela skrzypiec tam gdzie konczy sie przedluzka przekladni. piszczy gdy bel jest coraz wiekszy. Wiem ze jest tam lozysko tylko teraz niewiem jakie czy 6201 czy 6210 moze ktos wymienial to pamieta. Sprawdzilbym sam ale dzis juz nie zdaze a jutro jade do miasta z rana to bym wzial zeby dwa razy nie jezdzic. Prasa z562
    • Przez rbit
      Wiem, że temat był wałkowany X razy i odpowiecie kupuj używkę zachodnią, ale mimo wszystko chciałbym spróbować w programie który za miesiąc rusza - Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 czyli prasa musi być nowa. Sprzęt pracowałby z Belarusem 820 i tak do 200 bel rocznie tj. 150 kiszonki i 50 siana.Teren trochę górzysty. Moje typy to: Sipma PS 1211 FARMA PLUS,
      Metal -Fach Z562 walcowa bez rotora i noży lub Feraboli Entry 120.  Nie wiem czy Feraboli ma blokadę mechaniczną komory?Jeśli nie przejdę w programie to wtedy w rachubę wchodzi używka zachodnia tylko gdzie takiej szukać, ale na razie podpowiedzcie co do tych typów bo czasu mało a w głowie mętlik ?

• Przez bartekm66
      witam
      mam oto taki problem
      otóż w zeszłym roku kupiłem w/w prasę , prasowała bez zarzutu aż do teraz
      kiedy podnosze podbierak on opada co powoduje z kolei puszczanie zamków komory i odwrotnie jak podniosę komorę to ona opada a za to samoczynnie podnosi sie podbieracz , mam rozdzielacz sterowany za pomocą elektroniczną ,
      regulowałem też dławik na przewodzie ale to nic nie dało
      czy ktoś miał podobny problem
      jaka może byc tego przyczyna
      pozdrawiam
    • Przez MarcinCiesz
      Witam koledzy i proszę o waszą pomoc. Chodzi o tą prasę mianowicie jak beluję siano czy słomę jest ok ale jak sianokiszonkę to się trawa wciąga pod ten gładki walec i tam zapycha że po kilkunastu belach nóż nie odcina siatki a wyrywanie tej trawy to masakra. Proszę o wasze sugestie czy wam też tak się robi czy jak sobie z tym poradzić. Załączam foto.