piciacz

prasy z metalfachu(sokolki)

Polecane posty

kamil18fmr    91
Pytam-bo u mnie nie ma żadnej różnicy w szybkości między JD a Zetorem-właściwie jest-bo szybciej sięgnę do wyłącznika w JD z prawej strony niż do wajchy w Zetorze (z lewej)-a te 5 sekund to wbrew pozorom czasami faktycznie zbyt długo-szczególnie jak coś chrupie ;)

 

 

 

W jakim zetorze? jaką serie masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    91

No u mnie taki sam właśnie mykla z ta prasą. on ma sprzęgło załanczane pneumatycznie a nie hydraullicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

faktycznie trochę długo sam mam hydraulicznie przy zetorze i sipmie to jak mi się wałek na polu ukręcił to trochę długo to trwało zanim się wyłączył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
No u mnie taki sam właśnie mykla z ta prasą. on ma sprzęgło załanczane pneumatycznie a nie hydraullicznie.

To jeździsz cały czas na włączonej sprężarce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    91
To jeździsz cały czas na włączonej sprężarce ?

Chyba się lekko nie zrozumieliśmy.

Mam ursusa 1014 i za zadne skarby nie ryzykuje go podpiąć do prasy

Z prasą myka moj 2 ciagnik zetor 7211 ze wzgledu na szybkie załanczanie wom i dobrana moc. Cały czas pracuje na włączonej sprężarce żeby miał odpowiednie ciśnienie do sprzęgła wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Właśnie się zrozumieliśmy-ja mam w swoim ten siłownik odłączony i wyłączam drugi stopień tą dźwignią z lewej strony-a Zetorek ma moc ok. ale jeszcze lepiej JD w tej belarce chodzi.A ten siłownik jedynie jest wspomagający-sprzęgło WOM masz zwykłe (po prostu suche dwustopniowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

U mnie w 902, prawie natychmiast. Wolniej załacza gdy wał jest skręcony na przegubie, a maks opóźnienia to 3 sekundy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Tydzień temu zamówiliśmy prasę z metalfachu. Jak się ona sprawuje w sianie? Czy z tą słomą jest naprawdę tak źle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Głównie chodzi mi o prasy i owijarki...a najbardziej to o owijarki, a najlepiej juz o samozaładowcze...no ale mile widziane wypowiedzi na temat pras.

Głównie chodzi mi o owijarki samozaładowcze tej firmy bo będe miał przyjemność pracować z tym sprzętem wiec chce trochę poczytać wypowiedzi co sądzicie o produktach marki Metal Fach...wasze opinie i spotrzeżenia.

Wymieniajcie poglądy żebym później wiedział co i jak i nie był zaskoczony czy nie wiedział jak sie zachowuje maszyna podczas pracy. :D

 

http://www.metalfach.com.pl/?jezyk:pl,link:owijarka-z-237 ---- Z tym czymś będę pracował więc najwięcej wypowiedzi oczekuję właśnie na jej temat.Kompletnie maszyny nie znam więc to będzie początek a początki wiadomo są trudne...hehe

 

Ale głównie o firmie i jej produktach także poczytam...(o ile coś napiszecie :) )


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

jak będą foty to wstaw,i jak coś tylko sie o niej dowiesz to pisz, wypowiedzi ogólne o Metal Fachu i ich prasach takze jak mówiłem mile widziane...piszcie. :D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzich    1

Prasy z sokolki nie zrobily na mnie pozytywnego wrazenia, moj wujek ja ma i jest z niej zadowolony ostatnio mu wozilem bele ladowaczem czolowym i stwierdzam ze on je sztukowal , gniotly sie nie samowicie jak scisnalem a do tego jezdzil tak wolno. , wina na pewnonie nie lezala po stonie cignika bo belowal 75 konnym same i mial jesli dobrze zrozumialem ustawione na "4" a "5" to bela najbardziej scisnieta. dla mnie osobiscie to lipa sam moze nie mam lepszej bo mam kilkuletnia warfame ale mocniej zbija bele. Jak z ojcem robili na 1 lonce to on zrobil 3 a ojciec 5. amyslalem ze ojciec wolno jezdzi :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Prasy z sokolki nie zrobily na mnie pozytywnego wrazenia, moj wujek ja ma i jest z niej zadowolony ostatnio mu wozilem bele ladowaczem czolowym i stwierdzam ze on je sztukowal , gniotly sie nie samowicie jak scisnalem a do tego jezdzil tak wolno. , wina na pewnonie nie lezala po stonie cignika bo belowal 75 konnym same i mial jesli dobrze zrozumialem ustawione na "4" a "5" to bela najbardziej scisnieta. dla mnie osobiscie to lipa sam moze nie mam lepszej bo mam kilkuletnia warfame ale mocniej zbija bele. Jak z ojcem robili na 1 lonce to on zrobil 3 a ojciec 5. amyslalem ze ojciec wolno jezdzi :D:)

ile juz tą prasę ma?


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

wczoraj byłem u kolegi załadować kilka bel bo właśnie przywieźli mu prase z metal -fachu. serwisant troszkę się namęczył z jej uruchomieniem bo w kolegi fotonie zgubił sie prąd w zapalniczce :D a prasa wymaga zasilania. w sumie udało nam się zrobić 15 bel z czego 10 z siana. bardzo ładnie powychodziły. na te z sianokiszonki ustawiliśmy stopień zgniotu na maxa i muszę przyznać że bardzo dobrze ta prasa dobija. jak brałem te bele chwytakiem nawet się o centymetr nie ugieły.

foliarkę też ma z metalfachu ale z nią mieliśmy trochę kłopotu.

1 żeby założyć rolkę foli musiał odpinać swoją c330.

2 c 330 nie chciała jej podnieść ani ruszyć ale to pewnie wina pompy.

3 ten mechanizm do napinaniawstępnego folii cały czas samoczynnie próbował się napiąć na maxa więc musiałem przytrzymywać tę nakrętkę ręką. a może ktoś wie jak zrobić żeby ta nakrętka się sama nie zakręcała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTZ90    0

to ja tez moze cos powiem:) moj wujo rok temu kupil prase z metal fachu i w tym roku przy zrobionych 1500 belach urwal sie walek :( co wiecej jego sasiad ktory bral prase tego samego dnia mila ten sam problem tez przy mniej wiecej takeij saej ilosci rrobionych beli.... przyczyna jest to ze zaciera sie lozysko na ktoryms z walkow zwinajacych bele... lozysko kosztuje 11 zl a walek 650!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

ja mam prasę z metalfachu już 5 lat i zrobione kilka tyś. bel - jedyną awarią była krzywka na podbieraczu(na początku rolki prowadzące nie były smarowane),zbija bele super , a jeśli u kogoś nie robi tego dobrze proponuję poczytać instrukcję lub poszukać przyczyny w zbyt luźnej lince napinającej wskażnik dobicia beli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    91

Mam prase, chwytak i owijarke z metal- fachu od 4 lat--> ogolnie caly zestaw do sianokiszonki

 

1 prasa w sianokiszonce sprawuje sie super. Bele jak z kamienia. Co innego sloma :P. po kombajnie prasa idzie porzadnie dopiero wtedy gdy jest lekka rosa i nie ma ostrego slonca :/ Czesto bele slomy zatrzymuja sie w komorze ...wtedy to mnie k.... wica bierze

2 Owijarlka sokol--> Wszystko cacy oprocz licznika bej. To gówno raz chodzi a raz nie, zalezy jaki ma humor.

3 Chwytak chart ---> ZA SLABY MATERIAL>> popekalo mi kilka elementow, a szuna po ktorej jezdzi wózek wugiela się :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol86    0

masz szczescie ze nie kupiles mascara to najgorsza prasa z ktorych znam spalila mi sie w tamtym tygodniu i wczoraj poszla znajomemu jest wadliwa fabrycznie jeszcze jeden kolega ma to polewa woda bo robi sie goracy tylni wałek ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jaki masz(miałes) model mascara????co z nim teraz zrobisz??

 

co do metalfacha to znajomy sobie kupił w tym roku .jak mu siałem kukurydze to juz był po sianokisznce i mówił ze C-360 to jej wogóle nie czuje...teraz jak prasował słomę to poszedłem zobaczyć.sznurkiem nawet łądnie owinięte ale w rdzeń beli włozyłem rekę za łokieć... :) ciekawe co za kiszonka mu wyszła...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

C-360 nie czuje-dobre sobie :)-u mnie zrobiła całe 3 (słownie trzy )bele słomy w całej swojej karierze ,dostała gorączki :) i musiałem Zetorka podczepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Już sprawdziłem. Ze słomą nie jest aż tak źle. A właściwie jest dobrze jeśli umie się prasować tym sprzętem. Ja na początku nie umiałem i parę belek mi stanęło. Teraz trochę nabrałem wprawy i prasuje sie bosko :)

A co do c360 to w słomie dałaby sobie rade gdyby prasę ustawić na najmniejszy ścisk. Tylko że wtedy wyjdą flaki a nie bele :)

Prasowałem ursusem 4514. Co prawda nie miał aż tak strasznie ciężko nawet na najwyższym stopniu zgniotu, ale przy pod koniec ubijania beli to jednak czuło się obciążenie na WOMie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    91
Już sprawdziłem. Ze słomą nie jest aż tak źle. A właściwie jest dobrze jeśli umie się prasować tym sprzętem. Ja na początku nie umiałem i parę belek mi stanęło. Teraz trochę nabrałem wprawy i prasuje sie bosko :)

A co do c360 to w słomie dałaby sobie rade gdyby prasę ustawić na najmniejszy ścisk. Tylko że wtedy wyjdą flaki a nie bele :)

Prasowałem ursusem 4514. Co prawda nie miał aż tak strasznie ciężko nawet na najwyższym stopniu zgniotu, ale przy pod koniec ubijania beli to jednak czuło się obciążenie na WOMie

 

No to zdradz nam metode na zatrzymujace sie bele?

W tym roku nie bylo az tak suchej slomy wiec szlo w miare ok. Ale sprobuj wjechac w samo poludnie w wysuszona jeczmianke....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez atrol123
      Witam
      Mam problem z rozpoczęciem beli słomy.
      Rotor podaje do komory słomę lecz po chwili zaczyna przerzucać materiał ponownie na podbierak . Efekt końcowy jest taki że ścina zabezpieczenia rotora. A w komorze powstaje pół beli (jakby przeciął  bele na pół)tzn słomą znajduje się tylko w przedniej części prasy ( 3 walce na dole aż po wał na którym jest zawias ) Ogólnie kilka razy zdarzyło mi się tak w sianokiszonce ale tu był problem z szerokością wałka. Wykorzystywana była cała szerokość podbieraka pomogło zgrabianie na węższy wałek.  Czyżby musiał grabić w węższe pokosu aby dało się prasować ?
      W czym może być problem ? Próbowałem w suchej próbowałem po deszczu wilgotność a'la sianokiszonka  i nie idzie .
      Czy ten typ tak ma 
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
    • Przez rbit
      Mam problem, że w trakcie robienia beli nóż pomiarowy sam spada z gwintu i po prostu nóż ucinający siatkę też opada. Muszę stawać i ręcznie cofnąć nóż na gwint a i tak loteria czy znowu nie opadnie za chwilę. Co się mogło zepsuć?
    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
    • Przez dawid9721
      witam proszę o podpowiedź co można ustawić oprócz tej linki z regulacją zgniotu żeby belki były bardziej dobite mam na ostatniej dziurze ale belki nie do końca wychodzą dobite
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj