Zaloguj się, aby obserwować  
damien

MF 3065 -Jaki agregat uprawowy ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damien    0

niewiem jaki agregat uprawowy do niego kupic mysle ze szerokosc 3.20 nowy..dwa wałki strunowe cztery rzedy zebów...

co o tym sadzicie czy da rade..ma 85km..;-) bez tura z obciaznikami...

czy moze jakis wiekszy...hydrauliczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Taki agregat ciągam bez problemu MTZ 82, ale z większym to już mu chyba byłoby ciężej. U mnie ziemie lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damien    0
Taki agregat ciągam bez problemu MTZ 82, ale z większym to już mu chyba byłoby ciężej. U mnie ziemie lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6
niewiem jaki agregat uprawowy do niego kupic mysle ze szerokosc 3.20 nowy..dwa wałki strunowe cztery rzedy zebów...

co o tym sadzicie czy da rade..ma 85km..;-) bez tura z obciaznikami...

czy moze jakis wiekszy...hydrauliczny?

mysle ze da rade ja mam forschnitt 5,2 i nie wykorzystana moc teraz kupiłem KOMBI 5,6m mam nadzieje ze da rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Mój kuzyn Mtz 82 ciąga Afgrofactory 3,20 więcy i ty pownieneś pomylec nad czymś o tej szerokosći


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja ciągałem ten agregat 3,20 moim 3080 to nawet go nie czół a teraz zakupiłem do niego 4,5 metra


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Ten Mf3065 Turbo powienien ok 3,5 - 4 m ciągać na trzech rzędach zębów u nas jeden 3.9 ciągał rusakiem (mtz82)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damien    0
Ten Mf3065 Turbo powienien ok 3,5 - 4 m ciągać na trzech rzędach zębów u nas jeden 3.9 ciągał rusakiem (mtz82)

 

 

jednak to prawda kupilem agregat 3,9-4m i swietnie daje sobie rade tylko jak lekko się zapycha to ma cieżej ale tak to pola ubywa:) opony tylnie ma ok 20% i wcale to nie przeszkadza przyczepność ma dobra i w agregacie nawet nie przekręci.

jednak jako traktor 85KM to z turbina ok 93KM to ta turbina to sporo daje mocy gdyby nie ona to by sobie tak nie radził;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
... jako traktor 85KM to z turbina ok 93KM to ta turbina to sporo daje mocy gdyby nie ona to by sobie tak nie radził;)

 

Skad ty wziołes te 93 konie?? Ciagnik ma 85 KM i ani jedego wiecej wiec nie wiem skad wziołes te dodatkowe konie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damien    0
Skad ty wziołes te 93 konie?? Ciagnik ma 85 KM i ani jedego wiecej wiec nie wiem skad wziołes te dodatkowe konie.

 

przecież turbina dodaje 10% mocy.czyli około 8KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
przecież turbina dodaje 10% mocy.czyli około 8KM

Czyli producent podaje moc bez turbiny a człowiek ma sobie policzyc te 10% czy jak bo nie rozumiem twojego rozumowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

bo tak to jest ciągnik 85 koni wolnossące to agregat 3.2 bo większego nie da rady a jak 85 koni turbodoładowane to 4 metry sobie spokojnie poradzi, widzę że te turbo o jakaś świetna rzecz normalnie jak dodatkowy silnik odrzutowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

To bardzo proste. Konie mechaniczne są wiatropylne, a jak wiadomo turbosprężarka dmucha powietrze robiąc większy wiatr w dolocie co powoduje sprawniejsze rozmnażanie się koni mechanicznych w silniku, dlatego jest ich więcej. Producent wylicza wiatropylność koni z ustalonego współczynnika przepływu powietrza, dlatego podaje mniej mocy niż jest w rzeczywistości. Nie zgodze sie tylko z tym że turbosprężarka dodaje 10% mocy, ja słyszałem że 8,5% i ani ułamka więcej.

 

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj