Robin

Rozrzutnik obornika

Polecane posty

drzewis98    8

zastanawiamy się nad kupnem rozrzutnika o ładowności 5 lub 7 ton do Farmtraca (74 KM) w gre wchodzą rozrzutniki używane bo nowe to za drogie, mamy przy mały 3,5 tonowy rozrzutniki na który zawsze za dużo naładuje obornika i łańcuch nonstop się rozciąga ojciec na mnie krzyczy ale jak by troche powoził to też by stracił cierpliwość i moje pytanie kieruje do was: Czy warto kupywać rozrzutnik francuski bo nie jedno krotnie byliśmy u handlarzy gdzie stały i były godne uwagi ponieważ jakość wykonania lepsza no i przede wszystkim widać żę mało używane bądź rozsądnie eksploatowane, zazwyczaj trafiają sie 6-7 tonowe na jednej osi za niewygórowaną cene, czy kupić polski rozrzutnik 6 tonowy na tandemie do remontu, wiadomo ze do polskiego bedzie łatwiej z częściami(łożyska pozostawiają wiele do życzenia) chodzi mi o wasze opinie. Sorki że wtrąciłem swój wątek ale chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

używam tytan z 2002 roku bardzo dobry sprzęt posów hydrauliczny jak wezniesz na max to zasówa jak głupi, siejemy nim też wapno bo mamy przystawkę talerzową do niego i na 18 m sieje spokojnie , pracuje z nim mx 135 albo JCB 2140, 200-300 rozrzutnikow idzie na rok nim i tylko przekładnie do wałków zrobione i łożysko w kole a tak to chodzi bardzo dobrze , polecam


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0
zastanawiamy się nad kupnem rozrzutnika o ładowności 5 lub 7 ton do Farmtraca (74 KM) w gre wchodzą rozrzutniki używane bo nowe to za drogie, mamy przy mały 3,5 tonowy rozrzutniki na który zawsze za dużo naładuje obornika i łańcuch nonstop się rozciąga ojciec na mnie krzyczy ale jak by troche powoził to też by stracił cierpliwość i moje pytanie kieruje do was: Czy warto kupywać rozrzutnik francuski bo nie jedno krotnie byliśmy u handlarzy gdzie stały i były godne uwagi ponieważ jakość wykonania lepsza no i przede wszystkim widać żę mało używane bądź rozsądnie eksploatowane, zazwyczaj trafiają sie 6-7 tonowe na jednej osi za niewygórowaną cene, czy kupić polski rozrzutnik 6 tonowy na tandemie do remontu, wiadomo ze do polskiego bedzie łatwiej z częściami(łożyska pozostawiają wiele do życzenia) chodzi mi o wasze opinie. Sorki że wtrąciłem swój wątek ale chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu pozdr.

 

 

Kolego myślę że bez wania może brać ten francuski rozrzutnik mają bardzo dużą i wytrzymałą rame oraz burty kuzyn ma francuska przyczepę i bardzo sobie chwali


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Chyba sie zdecyduje na tytana na tandemie tylko jeszcze mam jeden problem, myslałem że z 4 pionowymi wałkami będzie chodził lzej a tu mi jeden gość mówi że ma dwa pionowe i taleze na dole i ten chodzi lżej ma tam jeszcze jakies noże czy coś. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

tak szymon ma rację. Rozrzutnik to prosta maszyna łańcychy są takie same belki sobie dorobisz, jakość blach znakomita, łożyska kupisz w każdym większym sklepie uszczelnienia też choć wątpię w problemy z nimi, a przekładnia to nie kosiarka aby była jakoś strasznie skatowana. Takie jednoosiowe na jednej dużej osi prowadzi się cudownie.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

też to własnie słyszałem że dobrze się prowadzi, mozna naprawde nabyć w dobrej cenie i raczej kupimy francuski a nie polski rozrzutnik dzieki za posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

korsarz, tak są na tych pionowych wałkach takie niby noże,u nas jest chyba 4 takie pionowe wałki i bez talerzy robię gnój hmm czy lżej idzie na 2 czy jak ciężko powiedzieć Case mx 135 bez najmniejszych problemów sobie radzi nawet jak jest mokro ,dodam że rozrzutnik jest na tandemie


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Hejka.A czy ktoś ma może roztrząsaczach obornika firmy Joskin?? Też zastanawiam się nad kupnem takiego sprzętu i będę wybierał miedzy Joskinem a Tytanem 10, bo ma to chodzić z Arionem 105 KM. O Roztrząsaczach obornika firmy Joskin bardzo mało słychać, podobno robią świetne beczkowozy więc i może rozrzutniki obornika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj