Robin

Rozrzutnik obornika

Polecane posty

Robin    0

mam problem z wybraniem rorzutnika. wybieram miedzy tytanem 10 lub 10plus , cynkometem 8t i worfama 6t. i nie wiem którego wybrac . bo słyszałem ze tytany maja wolny posów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

a jaki masz traktor, ile km?? bo nie chodzi o to że by traktor był wielki a rozrzutnik malutki i odwrotnie

 

ja pomyślałbym nad cynkometem


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

tez tak słyszałem ze rozrzutniki z brzegu wolno sie wypróżniają ale o to trzeba sie pytac użytkowników tych sprzętów


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Przecież tam jest posuw hydrauliczny więc powinna być regulacja.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

mam tytana 8 plus i prędkość posuwu zależy głównie od wydatku pompy hydraulicznej, przy pompie o wydatku powyżej 60l/min opróznienie całej skrzyni zajmuje naprawdę nie dużo czasu, moim zdaniem jakość wykonania tytana jest najlepsza z tych trzech co podałeś , najgorzej wykonany jest warfama ale i ma najniższą cenę. polecam tytana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robin    0

no bo bardziej zastanawiam sie nad tytanem 10 puls . wykonanie jest najlepsze i cena tez jest wysoka . ale jak wolno sie opróznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kuzyn kosił nam kuku to wozili Tytanem i Warfamą.Tytan strasznie sie wolno opróżnia,kuzyn ma go przerabiać. Żeby szybciej wywalał.Sąsiad też ma Tytana i powiem szczerze że wykonanie jest dość niezłe.Inny sąsiad ma Cynkometa i kilka razy w tym roku coś spawali przy nim walili młotem itp. po tym mogę powiedzieć że jest słabo wykonany.Dziwi mnie to że Warfamę 6ton porównujecie do Tytana bo to całkiem inna bajka.Z takim Tytanem "dopakowanym" może mieć MTZcik ciężko.Bo Cynkomet czy Warfamę nawet z nadstawkami 1m to 65km i 4x4 daje radę spokojnie.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja posiadam Tytana 10 i nie wiem co chcecie od tego opróżniania . Masz posów hydrauliczny i gdy wezmiesz na max to taśma idzie naprawdę szybko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

usun jednego posta i jesli moge to odpowiem za @wojtka jest to jd 5720 :lol:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

u mnie tytan 8 chodzi z zetorem 7245 ale powiem że ten traktor jest trochę za słaby do tego rozrzutnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U kuzyna Tytan chodzi z JD 6220(90km)a u sąsiada Farmer 105km.A Warfama jeździła z nadstawkami oryginalnymi 45cm i dorobionymi 1m chyba z NH TD95D (Jego szwagra),A Cynkomet sąsiada chodzi z Zetkiem 6340.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

sorki ze nei w tremacie ale może mi ktoś objaśnić na czym polega ten chydrauliczny posów taśmy, czy to cały czas pompa goni olej żeby posówać taśmę, czy to nei przyczynia sie do szybkiego zużywania sie pompy olejowej w ciągniku?

czy warto kupić używany rozrzutnik z posówem chydraulicznym czy tylko na takim rozrzutniku będe sobie dyfił olej?

czy bardzo takie rozwiązanie obciąża chydraulikę ciągnika i co się dzieje jak "złapie lisztwę" lub przy podobnej awarii czy taki system jest bardzoej bezawaryjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Hydrauliczny posuw jest lepszy bo nie szarpie jak na tym kole zębatym tylko wszystko płynnie i się przez to nie rozciągają łańcuchy.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ferdek oleju nie zasyfisz jak przepluczesz intalację bo olej to przeważnie wycieka .Hydrauliczny posów ma jeszczę tę zaletę że można bezstopniowo regulować prędkość w każdej chwili pracy,a pompa na pewno się zużyje jak się ją użyje ,ale bez przesady nie tak szybko ,zresztą po coś jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Panowie a waszym zdaniem który rozrzutnik jest lepszy pronar czy z uni? Zastanawiam sie nad zakupem tekiego około 10ton ładownos, do Valtry T131, a moze macie jakies inne pomysły? Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Ja bym brał tytana ze względu na jakość wykonia maszyny :):):)


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ja akurat mam stary po remoncie ale wszyscy co urzytkują rozrzutniki z Brzegu od nowości to mówią że to naprawdę dobry sprzęt od czasu do czasu napiąć łańcuch i dbać żeby umyć po pracy i przynajmniej olejem przepalonym łańcuchy przesmarować więc powiem także moi znajomi polecają tę markę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Ja mam Tytana 10 (8t) z hydraulicznym posuwem już 2 lata i jak na razie nic w nim nie robiłem i się też nie zapowiada żaden remont. Chodził z nim rok MTZ 82 i spokojnie dawał radę, teraz ciągam go McCormickiem cx75 (74km) i także śmiga z nim jak głupi :). Rocznie wywożę nim około 100-150 rozrzutników obornika i chodzi jak ta lala. Naprawdę Ci go polecam :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

http://www.intercastor.pl/oferta/produkty/...y-rolnicze.html

nie znajdziesz lepszego w tej cenie o takiej ładowności, sprawdzona konstrukcja, w zestawie komplet nadstawek, dostępna wersja ocynkowana.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Wiem że nowe to nowe ale strasznie drogę nie lepiej kupić używany rozrzutnik wyremontować go ???

Ja nigdy w życiu nie dał bym 50tys za coś co mogę mieć za 25tys


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Ale jak weźmie go na fundusze unijne to też będzie miał za 25tys i nowy !!! :):):):)


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj