Polecane posty

pablo21    29
Pablo21 zaczynasz być arogancki wobec Mej osoby,przystopuj.

I czytaj ze zrozumieniem to nie był mój mf tylko znajomego,Ja nigdy nie posiadałem MF-a dlatego w ogóle nie chce zaczynać z Tobą rozmowy na ten temat !

Wracając do nieszczęsnej skrzyni wiem tyle ze trzeba było wymienić synchronizatory na poszczególnych biegach bo sie posypały i do tego trochę też było trzeba wymienić rozdzielacz tylnego TUZ-a ponieważ coś było w nim nie tak ! (nie wiem dokładnie bo nie miałem okazji dzisiaj rozmawiać z byłym właścicielem i nie jestem w stanie napisać dokładniejszych szczegółów)

Bez przesady jaki arogancki @tomasek wszystko wyjaśnił juz to nie było w żadnym razie do Ciebie na drugi raz czytaj troszkę dokładniej.

 

Bodzio zebys sie kiedys nie zdziwił jak po kilku/kilkunastu latach czyli po takim przebiegu jak tamten MF twój nowy Zetorek zacznie sie psuc i ceny czesci nie beda wcale takie niskie bo juz masz chyba skrzynie nowszą nie? Ciekawe czy wtedy też zaczniejsz oczerniac Zetora tak jak teraz MF-a

Serwis za przyjazd pare tysiecy ;) Dobre

Z tego co wiem to jest już w polsce troche ludzi zajmujących się naprawa MF-ów i nie jest to super drogi serwis oryginalny.

Za głupi czujnik czy trybik tez nie płaci sie kilku tys zł tylko dużo mniej.

Ja nie wiem jak możesz rozpowadać ze częsci do zachodnich ciągników do MF-ów szczególnie sa takie drogie. Dobra sa wieksze niż do Ursusów ale przeciez to tak jak z zachodnimi samochodami też częsci dośc drogie z porównaniu z Polonezem może ale ile psuje sie ten a ile ten?

Powiedz może ze jeździsz Polskim samochodem co?

 

Moim zdaniem za kilka ładnych lat w Polsce bedzie jeździc juz dużo wiecej zachodnich ciągników(tak jak teraz samochodów) a Ursusy beda powoli odchodzić w przeszłóśc bo wkońcu ludzie zobaczą co dobre a ceny częsci pujda jeszcze w dół.

 

@Tomasek częsci do MF-a są jedymi z najtanszych zachodnich.(do postu pod spodem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
Przy MFie jakiś głupi trybik czy czujnik poleci i za naprawe płaci się krocie, czy nawet coś sie przestawi w komputerze i serwis za sam przyjazd weźmie pare tysięcy :) A Zetora lub Ursusa za parę tysięcy to można kapitalny remont zrobić :)

@tomasek Jak byś chciał wiedzieć to policja już mnie raz zatrzymała jak jechałem samochodem, a raz jak jechałem ciągnikiem, a na podwórku nie łapią :P A rowerem od dwóch lat nie jeździsz pewnie dla tego bo ci mamusia nie pozwala żebyś sobie krzywdy nie zrobił ;)

ps. Ja niewychwalam Zetora tylko mówie jakie są fakty i moje spostrzeżenia :)

hahaha i co moze cie posciła tak??? Po pierwsze od 17 roku zycia zarabiam sam na siebie, w chwili obecniej mam dwa samochody o wartosci 30tys zł na które sam zarobiłem, sa miesiace ze zarabiam jedna trzecia wartosci tych samochodów. jesli masz pisac ze mój starzy sa biedni i dlatego musze pracowac to sie mylisz, pracuje bo chce,, po drugie chwalisz sie zetorem poruwnujac go do uzywanego mf. A i według pracownika korbanków to za 7 tysiecy moga zrobic w mf 3065 całkowity remont skrzyni i dadza ci gwarancje. i mf ma moze drogie czesci ale napewno nie najdrozsze bo najdrozsze ma jcb fendt jd i mf na 3 miejscu według mnie. i tak wogule to porównaj sobie swojego uzywanego mf i twojego zetora z nowym jd o mocy 85-95koni i mf wypadnie napewno lepiej od twojego wspaniałego zetorka chociaz jest uzywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągniki które mają po 20 lat i obrócone liczniki muszą się psuć mniej albo więcej i psują się jak każda stara zużyta rzecz i to samo będzie z Zetorem za tyle lat a może nawet gorzej zwróćcie uwagę w jakich standardach i wyposażeniu były produkowane te ciągniki porównajcie chociażby kabinę w Zetorze Forteera do serii MF 61XX 81XX jak ostatnio siedziałem w Zetorku to nawet regulacji kierownicy nie znalazłem o to traktor produkowany w 2009 roku a MF 1987 to chyba spora różnica albo skrzynie w MF dynashift a zetor w najwyższym wyposażeniu oferuje 2 stopniowy wzmacniacz te ciągniki dzieli kupa czasu ale technologia w tamtych czasach była naprawdę na wysokim poziomie.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

@pablo21 Ten mój zanajomy co ma tego MFa 120KM to akurat mu coś w komputerze w skrzyni nawaliło czy coś i serwis jak przyjechał, dosłownie w 20minut zrobili i wzieli 15tyś. Ten drugi znajomy co miał 3060 jakieś trybiki mu poszły i zapłacił coś chyba 7tyś.

@tomasek Akurat mnie puścili bo tata ich ugadał :P Niechwale sie Zetorem i nie przyrównuje go do MFa. Tylko napisałem swoje spostrzeżenia co do Zetora i MFa. A to wy zaczeliście że porównuje je ze sobą :)

Do używanego MFa część takie drogie, a do nowego Zetora tanie. Boje sie pomyśleć jak drogie części są do nowych MFów ;) I niechwal sie samochodami bo to nie jest odpowiednie miejsce żeby sie chwalić jak drogie ma sie samochody

@masseyferguson61... siedziałeś już w Zetorze wyprodukowanym w 2009roku?...szybki jesteś:)

Zetory i Ursusy stare napewno sie tak nie psują jak MFy.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jaki znajomy może podasz nazwy użytkowników co?

 

Ja sie tylko pytam dla porówania czy jeżdzisz polsim samochodem czy zaczodmim? ;) A ty o chwalaeniu cos wyjeżdzasz naucz sie ze zrozumieniem czytac a potem osądzaj.

 

Widać ze nie masz zbytnio pojęcia jak mówisz ze Ursusy nie psuja się tak czesto jak MF-y.

Szkoda słów już do ciebie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bodzio Ten mój znajomy co ma tego MF 120KM to akurat mu coś w komputerze w skrzyni nawaliło czy coś i serwis jak przyjechał, dosłownie w 20minut zrobili i wzięli 15tyś. Ten drugi znajomy co miał 3060 jakieś trybiki mu poszły i zapłacił coś chyba 7tyś.

 

 

20 minut naprawy 15tyś co oni zrobili może nawet pokrywy nie odkręcili co mogli zrobić z panelem sterowania nowy włożyć ale naprawić skrzynie i panel w20min to szybki serwis piszesz cytat

"coś mu w komputerze i skrzyni nawaliło czy coś"

jak nie wiesz na 100% to może lepiej nie pisz bo ludzi odstraszasz nie każdego stać na nowego Zetora za ponad 100tyś.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Panowie nie chce sie wtracac ale moze przystopujcie troche to sie tak robi jak w innych tematach o MF zamiast doradzac to sie klocicie


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Jaki znajomy może podasz nazwy użytkowników co?

 

Ja sie tylko pytam dla porówania czy jeżdzisz polsim samochodem czy zaczodmim? :) A ty o chwalaeniu cos wyjeżdzasz naucz sie ze zrozumieniem czytac a potem osądzaj.

Ich niema na AF, szkoda ;)

A z tym samochodem to nie do Ciebie tylko do @tomaska, więc sie nie denerwuj :)

A samochody to mój tata ma Audi A4, wcześniej miał poloneza :P A brat ma BMW 328 E46 coupe, a wcześniej miał E36 coupe :) Alwe samochody to racja że polskie są gorsze bo polonez od nowości u nas miał 150tyś przebiegu 95rok i był zdezelowany że ledwo chodził. A dla przykładu E36 brata z 94roku miała trochę lepiej jak 300tyś i była w idealnym stanie :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
@pablo21 Ten mój zanajomy co ma tego MFa 120KM to akurat mu coś w komputerze w skrzyni nawaliło czy coś i serwis jak przyjechał, dosłownie w 20minut zrobili i wzieli 15tyś. Ten drugi znajomy co miał 3060 jakieś trybiki mu poszły i zapłacił coś chyba 7tyś.

@tomasek Akurat mnie puścili bo tata ich ugadał :P Niechwale sie Zetorem i nie przyrównuje go do MFa. Tylko napisałem swoje spostrzeżenia co do Zetora i MFa. A to wy zaczeliście że porównuje je ze sobą :)

Do używanego MFa część takie drogie, a do nowego Zetora tanie. Boje sie pomyśleć jak drogie części są do nowych MFów ;) I niechwal sie samochodami bo to nie jest odpowiednie miejsce żeby sie chwalić jak drogie ma sie samochody

hhahahahahahhahaha 15 tysi??? tempy jestes chłopaczku i tyle albo sie na pieniadzach neznasz. jak chcesz to moge ci załatwic jutro wizyte na komenedzie i bedziesz sie tłumaczył razem z tatusiem jak to sie policje ugaduje. dobrze ze sie pochwaliłes tym na forum :) i co sie dziwisz ze tanie zetor jest 100lat za mf czy innymi ciagnikami zachodnimi. a powiem ci ze naprawa przodku w 8441 kosztuje 3tysie prawie sie cały rozleciał po roku jazdy a dokładnie po 98mth. a co do samochodów to chciałem ci zobrazowac dlaczego nie jezdze rowerem. a teraz idz juz spac niech ci rodzice opowiedza nowa bajeczke o ciagnikach zebym miał oczym jutro z toba dyskutowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Panowie nie chce sie wtracac ale moze przystopujcie troche to sie tak robi jak w innych tematach o MF zamiast doradzac to sie klocicie

Masz racje ;) Ja tylko doradziłem żeby brał Ursusa a nie MFa to odrazu wszyscy na mnie nasiedli i to wy żeście zaczeli :P

 

Niewiem stanął na polu i koniec, ani scholować bo jakaś blokada ani nic zrobić. Przyjechali podłączyli swój komputer coś pokombinowali i już, 15tyś w kieszeń i dowidzenia :) Dokładnie to zaczął komputer warjować, cała przyczyna


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
Ich niema na AF, szkoda ;)

A z tym samochodem to nie do Ciebie tylko do @tomaska, więc sie nie denerwuj :)

A samochody to mój tata ma Audi A4, wcześniej miał poloneza :) A brat ma BMW 328 E46 coupe, a wcześniej miał E36 coupe :P Alwe samochody to racja że polskie są gorsze bo polonez od nowości u nas miał 150tyś przebiegu 95rok i był zdezelowany że ledwo chodził. A dla przykładu E36 brata z 94roku miała trochę lepiej jak 300tyś i była w idealnym stanie :)

a4-wóz dla polskiego ludu tak samo jak b4

bmw e36 300tys idealny stan-kolejna bajeczka nawet niepytam jaki silnik bo i tak nie dozył 300tys :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Za podłaczenie do kompa 15 tys zł takie bajki to tylko w przedszkolu albo miastowym co ciągnika nie widzieli możesz mówic(nie obrażając ich odzywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłączyli komputer i 15tyś zgarnęli "Bodzio" teraz to już naprawdę piszesz głupstwa no jak można za takie coś 15tyś wziąć naprawdę kombinujesz jak możesz daj sobie spokój i nie kłam jest to przecież nie możliwe no chyba że włożyli nowy panel i remont skrzyni zrobili w 20minut.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

panowie czy mi sie wydaje czy to jest temat o mF i ursusie a nie o samochodach ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
hhahahahahahhahaha 15 tysi??? tempy jestes chłopaczku i tyle albo sie na pieniadzach neznasz. jak chcesz to moge ci załatwic jutro wizyte na komenedzie i bedziesz sie tłumaczył razem z tatusiem jak to sie policje ugaduje. dobrze ze sie pochwaliłes tym na forum :P i co sie dziwisz ze tanie zetor jest 100lat za mf czy innymi ciagnikami zachodnimi. a powiem ci ze naprawa przodku w 8441 kosztuje 3tysie prawie sie cały rozleciał po roku jazdy a dokładnie po 98mth. a co do samochodów to chciałem ci zobrazowac dlaczego nie jezdze rowerem. a teraz idz juz spac niech ci rodzice opowiedza nowa bajeczke o ciagnikach zebym miał oczym jutro z toba dyskutowac

hahaha wizyta na komendzie? co twój tatuś jest pewnie kimś ważnym na policji i pewnie zarabia ze 20tyś na miesiąc? i ty niekupujesz Zetora za 100tyś tylko od razu Fendta 936??? Bajki to tobie pewnie opiekunka opowiada o samochodach za 30tyś o których marzysz ;)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
Masz racje ;) Ja tylko doradziłem żeby brał Ursusa a nie MFa to odrazu wszyscy na mnie nasiedli i to wy żeście zaczeli :P

 

Niewiem stanął na polu i koniec, ani scholować bo jakaś blokada ani nic zrobić. Przyjechali podłączyli swój komputer coś pokombinowali i już, 15tyś w kieszeń i dowidzenia :) Dokładnie to zaczął komputer warjować, cała przyczyna

po pierwsze nikt na ciebie nie najezdza zato ze napisałes o ursusie tylko zato ze porownałes mf uzywanego do nowego zetora i zato ze piszesz głupoty o mf niemajac zielonego pojecia co w nich sie zepsuło tylko piszesz duze sumy za byle jakas awarje i wkoncu to sie przestaje robic smieszne i jutro specjalnie zadzwonie do korbanków spytac sie ile zechca za ustawienie komputera i napewno nie bedzie to 15 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
a4-wóz dla polskiego ludu tak samo jak b4

bmw e36 300tys idealny stan-kolejna bajeczka nawet niepytam jaki silnik bo i tak nie dozył 300tys ;)

Chyba jesteś tępy jak nie wierzysz że BMW lub inny niemiecki samochód z silnikiem 2.5l nie dożyje 300tyś. Jak ją sprzedawał 2tyg temu to miała 301985km :P Ale jak ty masz jakiegoś francuza lub japońca to sie nie dziwie że nie wierzysz :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bodzio1108

Śmieszy mnie porównywanie nowego Zetora z 20 letnim MF pod względem awarii. Technicznie MF jest daleko przed Zetorem, a awarie po 20 latach to rzecz normalna. MF miał już dwadzieścia lat temu 4 półbiegi, Ursus i Zetor jeden. Do tego EHR, automatyczna blokada mechanizmu różnicowego, klimatyzacja, cicha kabina, dobra hydraulika- wielu z tych rzeczy do dziś nie ma w twojej wspaniałej Proximie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

przystopujcie troche panowie,temat jest o MF i URSUSACH.. ;) piszcie na temat ok??

 

moderatorowie powinni coś z tym zrobić...

 

OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ludzie czy wy jesteście normalni??? Ja nie porównuje nowego Zetora do 20letniego MFa, tylko pisze moje spostrzeżenia nt. jednego i drugiego ;)

Wracając do tematu to polecam Ursusa, dobry i tani w eksploatacji ciągnik.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
hahaha wizyta na komendzie? co twój tatuś jest pewnie kimś ważnym na policji i pewnie zarabia ze 20tyś na miesiąc? i ty niekupujesz Zetora za 100tyś tylko od razu Fendta 936??? Bajki to tobie pewnie opiekunka opowiada o samochodach za 30tyś o których marzysz ;)

wystarczy mi anonimowy telefon. mniejsza o mojego starego i ile zarabia. ja jak kupie ciagnik to mtz 820 nowego albo mb tracka ale narazie niejest mi drugi ciagnik tak bardzo potrzebny, a co do samochodów to mam dwa a6 i b4 zapraszam do mojej galeri oba widac jak chcesz to ci moge numery rejestracyjne podac i sobie sprawdzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1
hhahahahahahhahaha 15 tysi??? tempy jestes chłopaczku i tyle albo sie na pieniadzach neznasz. jak chcesz to moge ci załatwic jutro wizyte na komenedzie i bedziesz sie tłumaczył razem z tatusiem jak to sie policje ugaduje. dobrze ze sie pochwaliłes tym na forum :) i co sie dziwisz ze tanie zetor jest 100lat za mf czy innymi ciagnikami zachodnimi. a powiem ci ze naprawa przodku w 8441 kosztuje 3tysie prawie sie cały rozleciał po roku jazdy a dokładnie po 98mth. a co do samochodów to chciałem ci zobrazowac dlaczego nie jezdze rowerem. a teraz idz juz spac niech ci rodzice opowiedza nowa bajeczke o ciagnikach zebym miał oczym jutro z toba dyskutowac

 

To twój sąsiad troszke wybulił :P nie zgodze się ze stwierdzeniem że zetory są 100 lat za MF czy innymi ciągnikami zachodnimi ;) może jest prostrzy w wyposarzeniu i w budowie ale na pewno wykonuje taką samą prace jak niejeden MF lub jakiś inny ciągnik zachodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
Chyba jesteś tępy jak nie wierzysz że BMW lub inny niemiecki samochód z silnikiem 2.5l nie dożyje 300tyś. Jak ją sprzedawał 2tyg temu to miała 301985km :P Ale jak ty masz jakiegoś francuza lub japońca to sie nie dziwie że nie wierzysz ;)

to ty jestes tepy kumpli w szkole mozesz na takie bajery czarowac bmw 2.5l benzyna, zagazowana wiesz tak sie składa ze sprowadzam rozne graty z zagranicy i powiem ci ze przy 300tys siedzenia to sie w bemce zapadaja elektronike szlag trafia a ten silnik to pewnie litre oleju na sto km juz brał. 300tys i idealny stan to zadnego samochodu nieznajdziesz. a teraz do moderatora forum; sorry ze zasmiecam forum tym chłamem ale koles dziala mi na nerwy, niema zielonego pojecia o ciagnikach pisze głupoty i wogule brak mi słow do niego. jeszcze raz sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Panowie troszkę spokojniej bo polecą ostrzeżenia. Temat jest o Ursusie i MF a nie o BMK-ach i innych samochodach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
To twój sąsiad troszke wybulił :P nie zgodze się ze stwierdzeniem że zetory są 100 lat za MF czy innymi ciągnikami zachodnimi ;) może jest prostrzy w wyposarzeniu i w budowie ale na pewno wykonuje taką samą prace jak niejeden MF lub jakiś inny ciągnik zachodni :)

nie wybulił bo gwarancja to objeła zapłacił tylko za wyzywienie serwisu, no jesli chodzi o wykonanie pracy to tak ale jesli chodzi o wyposazenie to zetor wprowadza od niedawna takie nowinki techniczne jak były w 90 roku w mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj