Polecane posty

Daniel215    1

starych MF nie ma co sie czepiać.problem z częsciami i naprawą...lepiej kupić coś nowszego,bedzie mniej problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1
bo miałes grata i przestan sie nim chwalic ;) u mnie w okolicy lata mf 690 i 698 super ciagniczki jednym i drugim jezdziłe m zwrotne bardzo i komfortowe jak na swoj wiek co do dzwieku silnika to ursus według mnie bedzie głosniejszy na zewnatrz

i wewnatrz kabiny napewno od mf

 

 

Dosłownie jak dzieci czy ty @tomasek i ty @bodzio1108 chcecie naprawde dostać bana :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starych MF nie ma co sie czepiać.problem z częsciami i naprawą...lepiej kupić coś nowszego,bedzie mniej problemu ;)

Nie zgodzę się do tej serii sporo części pasuje od Ursusa i z częściami problemu nie będzie w ciągniku stawiałbym niekoniecznie na wiek ale na przepracowane godziny :P.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Dam wam link do filmu z youtube.com

Nie mówcie tylko ze się ślizga i słabo idze co chciec warunki trudne opony takie sobie i pług za duzy. Obejrzyjcie do końca tylko.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=mMIGzBCfyqY 914 moim zdaniem nie podniesie takiego pługa i nie obruci a ten daje rade bez obciązników w trudnych warunkach wniosek sam się nasuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
W moich okolicach sztuką by było znaleźć Ursusa 904 de lux nie ukrywam że jest ich mało ja jeszcze nie spotkałem na sprzedaż ale nasuwa się drugie pytanie ile taki dobry Ursus de lux kosztuje.

Trzy lata temu dali za niego 35tyś, jest z 84roku, sprowadzony z holandii. Mają go trzy lata i niemieli żadnych awarii. @fdt309ci może potwierdzić bo też go zna.

@pablo21 oni mają dodatkowe obciążniki i waży 5t.

@tomasek też uważam że miałem grata i sie nim nie chwale w sensie pozytywnym tylko negatywnym jakbyś nie zauważył ;)

Teraz to możecie wierzyć lub nie ale naprawde pisze prawde. A ten 904deluxe to naprawde unikat, niema drugiego takiego u nas w okolicy


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dam wam link do filmu z YouTube.com

Nie mówcie tylko ze się ślizga i słabo Idze co chcieć warunki trudne opony takie sobie i pług za duży. Obejrzyjcie do końca tylko.

 

Wow jestem pod wrażeniem ten MF pociągnął ten pług i jak go swobodnie podniósł nieźle ciągnął może jakby mu przód dociążyć i na lekkie ziemie kto wie 85 koni a 4 obracana nieźle.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

@Dante: Co rozumiesz przez słowo wypasiona jakie ona mniała wyposarzenie EHR półbiegi klime 76db w kabinie Tak jak MF? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

pablo21@ wiesz o co chodziło,nie ma półbiegów ani nic.po co piszesz takie głupoty??ursus delux to dobra maszyna,nie jest zbyt zaawansowana technicznie ale prosta w budowie,tanie części i u polskiego chłopa jeszcze troche porobi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko że wersja De lux a wyposażenie MF a Ursus to dwie inne bajki raczej jak były na nowe zmienione błotniki i maska to niezbyt radosna informacja ciągnik pewnie już rdzewiał porządnie a ktoś wie co takiego wypasionego było montowane w De lux bo EHR nie było pewnie może jak już to lepsza tapicerka albo siedzenie.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

a moze by taki landini jak ma finek bedzie młodszy od mf a za ta sama kase co do de lux to wracaja teraz do kraju handlarze odmaluja odpicuja licznika nie cofna bo stoi od dawna :P ale zalezy kto ma jakie szczescie bodzio kupił mf i był grat mój sasiad kupił zetora i tez sie sypie mój wujek ma fendta 412 i po miesiacu sie zawory przestawiły. ogulnie co nie kupisz to sie zepsuje najlepiej kup sobie konia przynajmniej tani w eksploatacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1
Trzy lata temu dali za niego 35tyś, jest z 84roku, sprowadzony z holandii. Mają go trzy lata i niemieli żadnych awarii. @fdt309ci może potwierdzić bo też go zna.

@pablo21 oni mają dodatkowe obciążniki i waży 5t.

@tomasek też uważam że miałem grata i sie nim nie chwale w sensie pozytywnym tylko negatywnym jakbyś nie zauważył :P

Teraz to możecie wierzyć lub nie ale naprawde pisze prawde. A ten 904deluxe to naprawde unikat, niema drugiego takiego u nas w okolicy

 

 

Potwierdzam,znam tego gościa i rozmawiałem z nim na temat tego ciągnika to mówi że jest super :) .Ale swoją drogą troche go przytyrali przez te 3 latka ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Zaznacze że ten delux mojego kumpla jest nie malowany. A w silniku były tylko tłoki wymieniane i jeszcze coś, bo przed sprowadzeniem stał nieużywany dwa lata. A tak to wszystko w orginale, ma 5tyś mth i jako dowód jest książka serwisowa z wpisami do sprowadzenia, bo po tym przestoju silnik był tam robiony. Serwis sie nazywa "BeBoMa" jest duża okrągła tabliczka sprzodu maski z tym napisem i w książce serwisowej widnieje ten sam napis :P Pracował tam na gospodarstwie o powierzchni 30ha, warzywka, także niemiał co robić. Więc niech nikt sie nienaśmiewa z tego i niemówi że pisze głupoty bo to prawda. Widziałem ten ciągnik dużo razy w akcji. A o tym przebiegu i serwisie to gadałem z nim we wrześniu jak jechaliśmy na AgroShow. @fdt309ci może potwierdzić bo też był z nami i też brał udział w rozmowie ;)

Aha i niech niebędzie żadnych tekstów typu "jak na AgroShow to napewno % i sam niewiedział co mówił, a ty źle usłyszałeś bo też byłeś pijany" Tamten człowiek nie pije alkocholu wcale bo nie może, @fdt309ci też nie bo za młody, tylko ja byłem po paru piwach ale pamiętam wszystko, a poza tym @fdt309ci może potwierdzić :)

ps. Sorki że znowu zboczyłem z tematu, ale to taki wyjaśnienie do wątku który jest w temacie, także prosze moderatorów o wyrozumiałość :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

Hmmmmmmmm no dobra tylko ja i właściciel U 904 de luxe byliśmy trzeźwi ;) .Ale trochę nam o tym ciągniku opowiedział że mógłby niezłą książkę napisać :P .I jak najbardziej potwierdzam bodzia bo to nie są żadne bajki tylko szczera prawda :)

Edytowano przez wsk125ccm
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak dla scisłości jak wymienia się tłoki to i tuleje(więc remont silnika poprostu) o na mechanice zbytnio się nie znam ale z tego co wiem tak jest.

 

Może i to 904DL chodzi dobrze ale jednak wyposarzeniem i komfortem nie dorównuje MF-owi a cena taka sama.

Jeśli ktos chce giełdac ciągnik jak stara C-360 bez wymiany olejów itp. to zgadzam się ze ursus dłuzej pochodzi od MF-a ale tylko w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Nie byłem pewny i dlatego napisałem tłoki i coś jeszcze ;) A napewno jak by przyszło wymienić tłoki i tuleje w MFie to by chyba drożej wyszło;)

Od samego początku mi o to chodzi, a przyznaj że w polsce jest więcej takich rolników "aby do przodu" -mówie o użytkowaniu ciągników :P

Edytowano przez wsk125ccm
cytowanie poprzedniego posta

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie zaczynaj znowy silnik w MF-ie powinien bez remontu przechodzić spokojnie 15ty mth. Trwałośc silników Perkinsa napewno jest duzo wieksza niz tych w Ursusach bo w Ursusie nie ma takich materiałów jak w Perkinsie. I co do tego nie ma zadnych watpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

Ok komfort może miejszy ale jak ci się coś zepsuje to nie dzwonisz po serwis tylko wszystko możesz sobie sam naprawić ;) całkiem nie dawno patrzyłem u wuja katalog z jakiegoś sklepu i są fotele Gramerra do ursusów i innych marek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

no silnik mf napewno dłuzej wytrzyma ale jak siadzie to bodzio ci moze cene juz podac ile naprawa bedzie kosztowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Ok komfort może miejszy ale jak ci się coś zepsuje to nie dzwonisz po serwis tylko wszystko możesz sobie sam naprawić ;) całkiem nie dawno patrzyłem u wuja katalog z jakiegoś sklepu i są fotele Gramerra do ursusów i innych marek :P

Komfort mniejszy ty nie wiesz nawet chyba co mówisz w Ursusie nie ma prawie takiego czegos jak komfort. W MF 3060 jest gdzies ok 76db a w nowej proximie chyba 78db w starym ursusie pewnie ponad 90db i to mała róznica.

Co z tego ze można samemu naprawić jak bedzie się dośc często psuło nawet mała rzecz ale to denerwuje. A w ursusie tez wszystkiego sam nie naprawisz chyba ze mechanikiem jestes.

 

A moim zdaniem nic wiekszego by sie nie stało temu MF-owi jakby stał nieużywany gdzieś w suchym miejscu pod dachem. ale kto zostawia ciągnik na 2 lata i nawet nie zapala co? Bo ja tak nie robie(chyba że ty) i nie mam takich problemów. Jak się kupuje to też raczej ciągnik jest na chodzie a nie z zatartym silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
boze a ten dalej swoje!!! on nigdy nic niewie w 100% a pisze.

Bardzo dużo wniosłeś tym do tematu ;)

@pablo21 Jak by taki MF dwa lata stał nie używany jak te DL to wątpie żeby nietrzeba było go robić :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

za granica to wszystko stoi jest nie uzywane a jak ktos uzywa to dziadek 80 letni watpie ze gdyby ciagnik stał dwa lata nie odpalany to by wszystko z nim było w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1
Komfort mniejszy ty nie wiesz nawet chyba co mówisz w Ursusie nie ma prawie takiego czegos jak komfort. W MF 3060 jest gdzies ok 76db a w nowej proximie chyba 78db w starym ursusie pewnie ponad 90db i to mała róznica.

Co z tego ze można samemu naprawić jak bedzie się dośc często psuło nawet mała rzecz ale to denerwuje. A w ursusie tez wszystkiego sam nie naprawisz chyba ze mechanikiem jestes.

 

 

U nas każdy na własną ręke remontuje ciągniki bez żadnych mechaników i wcale się tak często nie psują ;) A mój wujo choć nie jest mechanikiem zrobił ostatnio kapitalke w C-360 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
za granica to wszystko stoi jest nie uzywane a jak ktos uzywa to dziadek 80 letni watpie ze gdyby ciagnik stał dwa lata nie odpalany to by wszystko z nim było w porzadku

A kto powiedzial ze z tym DL bylo wszystko w porzadku? Chyba ze chodzi ci o cos innego to przepraszam ;)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj