Polecane posty

Daniel215    1

masz racje,ciągniki z tych serii będą najlepsze na 40 ha...zależy jeszcze kto ile KM potrzebuje więc wybierze spośród poszczególnych modeli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Oj nie nie kupno MF-a od rolnika Polskiego to pierwszy krok do napraw w wiekszosci.

Ja wiem jak w polsce dba się o oleje i taki ciągnik jak MF sprzedaje się po to bo się sypie przez złe oleje i Hipol w skrzyni.

Najlepiej kupic MF swierzo sprowadzonego własnie od handlarza. Na zachodzie chociaz olej wymieniaja.

 

@Mariusz X ale moim zdaniem jesli już skrzynia jest zgiełdana i nadaje się do naprawy to bedzie można to poczuc przy oglądaniu ciągnika przed kupnem w wiekszosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę "Finek" że nie koniecznie od polskiego rolnika kto wie dlaczego go sprzedaje widocznie mu się nie sprawdził chyba lepiej kupić coś świeżo sprowadzonego chociaż nie ma reguły jak pisałem wcześniej wujek kupił MF z serii 30XX od polskiego rolnika i spisuje mu się bezawaryjnie.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

No właśnie ja posiadam też landiniego to samo co MF 690 i chodzi bezawaryjnie i na niego nie narzekam jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
bodzio1108

Hm a jaki to był model? Ciężko mi znaleźć na DLG MFa który miałby większe spalanie jednostkowe od Forterry.

A kto mówił o Forterrach???

Miałem MFa 3065 (85KM), teraz mam Zetora 9541 Proxima plus(90KM) i pali mi mniej od MFa w takiej samej robocie. ;)

Niby MFy takie oszczędne, a Zetory takie pijaki, a jednak....


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

No właśnie ja posiadam też landiniego to samo co MF 690 i chodzi bezawaryjnie i na niego nie narzekam jak narazie. Kupiłem go od rolnika sprawdziłem go w orce, mechanik go przejrzał i go kupiliśmy ciągnika, szukaliśmy ponad pół roku.

 

 

 

2 posty mi sie zrobiły a chciałem tylko edytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

kupując taki ciągnik chyba mniejwięcej widzimy w jakim jest stanie,nikt nie kupuje kota w worku,a jak już wychodzicie z założenia że sie popsuje to albo kupcie nowego z gwarancją,albo wogóle nie kupujcie nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Niby w MF-ach sie psują skrzynie same z siebie a jadnak... wiekszosc osób na nie nie narzeka. ;)

 

Jak miałes cos zwalone z układem paliwowym to nic dziwnego ze duzo palił na AF słyszałem od uzytkownika że 3065 spala ok 5l/mth wiec niedużo.(spalanie ponoc w orce gdzieś to jest w temacie o MF a inny ze 7l/mth w orce tez.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/mf-3065-t5016.html

 

A 3070 ok 5-6l/mth w lekkiej pracy.

 

Poprawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

od rolnika czy handlarza to nie ma roznicy jak sie odbrze trafi to sie bedzie jezdzic a i sprowadzone ciagniki moga byc wygieldane czasem jak jest dobry uzytkownik to dba o swoj ciagnik a sprzedaje np bo potrzebuje cos wiekszego a ciagniczek igla od tego nie zalezy trzeba przed kupnem wszystko posprawdzac i wtedy mozna kupowac i jak sie wymieni te oleje przy dobrej skrzyni to nawet przy ostrym uzytkowaniu powinnien pochodzic pare lat tak z dnia na dzien sie nie popsuje ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

bardzo dokładnie podane "5l/mth" ;) w czym na postoju czy w orce "po kolano"?? B)

jak już coś piszemy to piszmy zrozumiale,bez żadnych nieporozumień B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

@bodzio1108 kupiłeś massey-a i Ci nawalił.A teraz przekonujesz wszystkich ze massey-e to zlom.Pomyśl co piszesz trafiłeś na szmelca.Zraziłeś się ale nikomu nie pleć głupstw,że wszystkie massey to złomy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Pynczor trzeba dbać o skrzynie a nie ostro użytkować bo później z kieszeni kasy pójdzie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Finku ja wiem ale napisalem tak zeby nikt nie pomyslal ze jak dwa razy mu zgrzytnie skrzynia to tryby do wymiany B) (no chyba ze o czyms nie wiem ) ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
@bodzio1108 kupiłeś massey-a i Ci nawalił.A teraz przekonujesz wszystkich ze massey-e to zlom.Pomyśl co piszesz trafiłeś na szmelca.Zraziłeś się ale nikomu nie pleć głupstw,że wszystkie massey to złomy ;)

No akurat w naszej okolicy wtedy przybyły trzy MFy i we wszystkich trzech sie skrzynie posypały B) czysty przypadek no B) Jeden był z 99roku


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
A kto mówił o Forterrach???

Miałem MFa 3065 (85KM), teraz mam Zetora 9541 Proxima plus(90KM) i pali mi mniej od MFa w takiej samej robocie. ;)

Niby MFy takie oszczędne, a Zetory takie pijaki, a jednak....

Forterra 9641 ma ten sam silnik co twoja Proxima (silnik 1004).Porównaj sobie spalania obu ciągników na DLG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Skrzynia nie zgrzytnie bo to pełna synchronizacja jest. A sprzynia jak skrzynia obciązenia oczywićie wytrzymuje aby olej był O.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Czemu do wymiany jak parę razy zgrzytnie to nic ale trzeba tego przestrzegać bo może sie źle skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom to dziwna sprawa bo ja nie słyszałem w mojej okolicy żeby komuś się skrzynia rozsypała,widocznie taki fart albo 3 użytkowników kupiło już zajechane ciągniki.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Forterra 9641 ma ten sam silnik co twoja Proxima (silnik 1004).Porównaj sobie spalania obu ciągników na DLG.

Co mi po testach jak ja mam u siebie porównanie ;)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

o jejku pynczor@ jaka wypowiedź,po co takie banały pisać (jak małe dzieci no ile wy macie lat panowie.......)

te forum powinno być od 18 roku życia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no skrzynia jak skrzynia o kazda trzeba dbac na swoj sposob a bodzio1108 nie rozumiem dlaczego w kazdym temacie o MF jestes tak wrogo nastawiony na te ciagniki i za kazdym razem jest wiecej za MF ciekawe dlaczego i ja proponuje nie klocic sie bo to sie rozwinie tak samo jak w temacie o zetorach i MF ale jak chcecie ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Bodzio1108 można wiedzieć za ile tego mf kupiłeś, który rok, ile mtg ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dante    8

Ja bym ci radził polski produkt jak Ursus prosty i niezawodne przynajmniej u mnie , kupisz większy ciągnik np o mocy 120 KM to ci mniej spali w normalnych pracach polowych niż byś miał zapiąć 60 .

Mój 904 turbo 90 KM z 1989r przy 4 skibowym pługu zagonowym spalił 20 l na 4 hektary, a 60 było mało 30 l z pługiem 3 skibowym zagonowym na te 4 hektary.Części są tanie i łatwo dostępne .

Wuj ma Fergusona nie wiem jaki model ale 90 któryś rocznik i narzeka na skrzynię i jest bardzo głośny no i spalanie , padł mu alternator i nie mógł dokupić bo był za drogi dopiero od samochodu dopasował .

A jeśli chodzi o spalanie to jak kto nie dba to i pali , a komfort jazdy to każdego można na swoją rękę ulepszyć .


Moje pierwsze filmiki .
http://www.youtube.com/user/904Turbo?feature=mhsn#p/a/u/2/-My80dBQcp4


Sprzedam Prasę John Deere 550, zdjęcia w galerii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dante" narzeka na skrzynie jakieś konkrety jakbyś mógł sprecyzować ;).

Jest głośny?,te ciągniki są bardzo dobrze wyciszone B).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Bez przesady 20 litrów na 4ha nierealne.

 

Jest bardzo głosny gdzie w srodku czy nazewnątrz.

Narzeka na skrzynie czyli? Na jakim oleju jeździ i co ile wymienia.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj