Polecane posty

maxifarmer    0

zastanawiam się nad kupnem używanego ciągnika mniej więcej z 1992-1996 rok o mocy ok 100KM i nie wiem który ciągnik będzie lepszy na ok 40ha zastanawiam się nad MF albo Ursusem piszcie który będzie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

Witam!! Ja bym Ci radził wybrać jakiegoś Maseyka bo to są traktory bardziej ekonomiczniejsze od naszych Ursusów i chyba mniej zawodne.

Sam posiadam dwa ursusy i wolałbym jakiś inny traktor bardziej niezawodny. Może i części droższe ale za to mniej awaryjny traktor. Tak ja sądzę.

Pozdrawiam. Zanim kupisz dobrze się zastanów.


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

właśnie zależy za ile ma byc ten ciagnik i do czego bedziesz go używał ,ponieważ każdy model ma swoje wady i zalety ,a co do maseya to są ekonomiczne ale ta skrzynia :angry: sam się zastanawiam nad maseyem ale jeszcze nie wiem

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

polskie ursusy to dobre ciągniki tylko te nowsze to wszystko praktycznie to silniki zetora to sporo paliwa będzie ci brał.a massey bardziej ekonomiczny.a + ursusa to że nie będziesz miał dużego problemu z częściami no i ursus chyba tańszy będzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

MF jakiej serii cie interesuje? 3000 czy już 6100 ?? W cięzkije robocie całkiem możliwe ze Ursus wcale nie spali więcej od MF

 

Ursus jest prosty jak 'drut', nie potrzebuje wielkich umiejetnosci przy naprawie no i czesci sa tanie i łatwo dostepne. Znam goscia co na troche więcej niz 40ha najpierw miał Ursusa a teraz przesiadł sie na MF :lol: A nie zastanawiałes sie nad jakmis prostym modelem Case, bedziesz mial zachodnią jakośc i prostote budowy, mam 956XL z 91roku i polecam bardzo! Nie ma to jak 6 cylindrów :D


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W cięzkije robocie całkiem możliwe ze Ursus wcale nie spali więcej od MF

Ursus

MF

MF ma silnik słabszy od Ursusa o 7 kW, ma za to większy moment i przyrost momentu, moc na kołach też ma większą.

W próbie na kołach MF spala 260 a Ursus 280 g/kWh, w 6 punktach MF spala mniej o 1 litr/h. Tyle odnośnie spalania.

Nie są to wprawdzie modele w przedziale o jakim mówił autor, ale daje to do myślenia. Można porównać np modele 3095 i Ursusa 1134(dane są na dlg), różnice są jeszcze większe na korzyść MFa.

Za MF przemawia jeszcze lepsza kabina, ilość biegów, hydraulika, zwrotność. Wada to jedynie ceny części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Radziłbym MF-a, masz lepszy komfort pracy ;)

Lepszy komfort i to wszystko??? galanty argument! B)

Polecałbym Ursusa ponieważ jest bardziej niezawodny, masywniejszy co daje lepszy uciąg. Pozatym części są o wiele tańsze i dostępne prawie wszędzie i samemu da sie zrobić.

@markpp "Ja bym Ci radził wybrać jakiegoś Maseyka bo to są traktory bardziej ekonomiczniejsze od naszych Ursusów i chyba mniej zawodne" -ten tekst mnie rozwalił B) Plus dla kolegi za poczucie humoru B)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Znowu bedziesz zaczynał z tym ze MF to gó***?

 

Jesli tobie trafił sie felerny egzeplarz to szkoda. Ciekawe jakby chodził twój Zetrek po tylu godzinach pracy która zrobił tamten MF. ;)

 

Ja jestem za MF-em lepszy komort bo w Urusie nie ma wogóle takiego czegoś, duzo lepsza skrzynia która dobrze uzytkowana(wymiana olejów i filtrów oczywiście odpowiednich co 1000mth.)bedzie sprawowac się O.K mocny podnośnik rewers i EHR w niektórych klima,

Częsci tez nie sa az takie straszne w porównaniu z innymi zachodnimi markami. Wiadomo ze droższe niz do Ursusa ale za to mniej sie psuje niż Ursus i moża kupic oryginalne bardzo dobre jakościowo częsci a do Ursusa to bardzo trudno

Niskie spalanie w lekkich pracach. Szybka skrzynia.

 

A do jakiej kwoty ma byc ten ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

pablo21 widze ze za kadym razem gdy pojawi sie cos o skrzyni to Ty odrazu ja bronisz B) Ja rowniez uwazam ze jak sie dba o MF to nie bedzie na co nazekac osobiscie nie mam MF ale jak juz wiecie zamierzam kupic i juz wiele wiele osob mowilo ze skrzynia jest dobra tylko uzytkownicy do bani i mysle ze maja racje i gdy czytalem ten temat mialem napisac ze to zadkosc zeby sie skrzynia psula gdy sie dba o ciagnik ale zostawilem to Tobie B) no a za chwile pewnie zapytacie z kad tyle tematow na temat skrzyni a to jest dlatego ze jest to bardzo delikatna skrzynia i nie mozna ja traktowac jak skrzynie np w mtz'cie no a jak rolnik jej nie szanuje leje oleje typu hipol to pozniej sie psuje i oczywiscie cala wina idzie na ciagnik bo przeciez uzytkownik nalal oleju i tak to jest i ja na Twoim miejscu wziolbym MF chyba ze jestes harpagan to wez ursusa

pozdrawiam ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

Ursus jest masywniejszy co wpływa na uciąg, dobre B) Co do części napewno są tańsze tylko ursus popsuje się 10 razy a ferguson ani razu kto więcej zapłaci?? ;) Czytając forum dochodzę po opiniach samych użytkowników ,że te sprzęty są bardzo dobre tylko trzeba je użytkować z głową to nie jest zwykły ciapek czy 60-tka. Stawiam na massey-a bo to dobre ciągniki mające wysoki komfort dobrą hydraulikę może skrzynia nie należy do cudów świata ale jak się dba tak się ma B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

"Co do części napewno są tańsze tylko ursus popsuje się 10 razy a ferguson ani razu kto więcej zapłaci??" - bardzo dobry żart B) chyba najlepszy jakie słyszałem ;) Na forum jest więcej tematów i postów nt awaryjności MFów niż Ursusów, a Ursusów jest chyba więcej nie??? W MFie popsuje się jakiś głupi trybik w skrzyni czy jakiś czujnik i naprawa wonosi baaardzo dużo, a za taką kase to Ursusowi zrobisz kapitalny remont skrzyni i jeszcze sporo zostanie B)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Wiedzialem ze ktos sie przyczepi do tematow o awaryjnosci MF

a ja mysle ze jest malo tematow o ursusach i ich awaryjnosci bo ursus nie jest tak skomplikowany jak MF i tematy sa zbedne bo kazdy kto sie lepiej zna na ciagnikach sobie poradzi


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak oczywiście kupic ursusa bo w MF-ie psuje sie skrzynia sama z siebie i remont bedzie wynosił krocie a to że sie leje do niej hipol czy miesza oleje w skrzyni prze wspólne sprzęty to nikt nie widzi. ;)

 

Jak ktoś chce to niech dalej sie tłucze przestarzałymi Ursusami bez ogrzewania i żadnego komfortu nie moje zdrowie ucierpi.

 

Tak na forum jest więcej tematów o awariach(wszystkich) w MF-ach niż w Ursusach dobry żart B)

Z @pynczor tez sie zgadzam bo po co pytać jak naprawic cos jesli sie wie ze co trzeba zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał MF

-bardzo dobry komfort

-ciągnik zwrotny.

-duży dobór biegów jak z dynashiftem to bajka.

-myślę że MF będzie oszczędniejszy od Ursusa

Minus to w razie awarii drogie części,ciągnik wymaga dużej dbałości w czas wymienione oleje na odpowiedni np:Skrzynia,wspólna hydraulika z olejem z przekładni gdzie zakazane jest mieszanie,myślę że nie zjeżdżony Ursus pochodzi ładne lata wszystko można szybko i tanio naprawić jak chcesz mieć ciągnik z wyższej półki to MF.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

"Tak oczywiście kupic ursusa bo w MF-ie psuje sie skrzynia sama z siebie i remont bedzie wynosił krocie a to że sie leje do niej hipol czy miesza oleje w skrzyni prze wspólne sprzęty to nikt nie widzi." -jeżeli to sie tyczy do mnie i do tego złomu którego byłem bardzo "szczęśliwym" posiadaczem to powiem Ci tak: od......l sie ode mnie bo jak byś chciał wiedzieć to w moim żaden olej niebył dolewany, ani nic niebyło podłanczane pod hydraulike bo nic nie zdążyłem bo się popsuł(taki był dobry),a do tura była tylko multiłopata podłanczana która była w "standardzie". I nie mówie tylko o skrzyni bo też sie zapowietrzał po kilka razy na dzień i bardzo duuuuużo palił ;) (oczywiście jak na tak zachwalanego perkinsa)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

jak sie zapowietrzal to moze cos z pompa bylo wystarczylo wymienic i spokuj (jak to to ) no a kupiles nowego MF jesli nie to moze poprzednik lal jakies cuda no a jesli nowego kupiles to zwracam honor ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bodzio1108

Hm a jaki to był model? Ciężko mi znaleźć na DLG MFa który miałby większe spalanie jednostkowe od Forterry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
jak sie zapowietrzal to moze cos z pompa bylo wystarczylo wymienic i spokuj (jak to to ) no a kupiles nowego MF jesli nie to moze poprzednik lal jakies cuda no a jesli nowego kupiles to zwracam honor ;)

No to powiec mi ile taka pompa kosztuje??? W ursusie nawet w takim samym użytkowaniu i laniu takiego samego paliwa by pompa siadła to kupienie nowej by chyba tak nie bolało jak kupienie pompy do MFa.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Czy gdzies pisało że to do ciebie bo to miało byc raczej ogólnie.

 

Jak kupiłes złoma to teraz nie rozpowiadaj ze wszystkie MF-y to graty. Widziały gały co brały ;)

A z tym zapowietrzaniem i paleniem to może było cos zwalone z pompa paliwowa lub układem i trzeba było to poprostu zrobic bo to był ciągnik używany a nie nowy.

Nie wiem jak możesz teraz pównywac nowego Zetorka do używanego MF-a przciez nowy to nowy a w używanym trzeba sie liczyć z jakimis usterkami ale większośc z nich(powaznych jak zuzyta skrzynia) można przed kupnem sprawdzic.

A po kupnie ciągnika używanego to nie wiesz ze oleje w skrzyni sie zmienia a w MF-ie najlepiej jeszcze spóscić cały olej z osprzentu chydraulicznego i zalac wszystko nowym.

 

Pompe @nasil90 6 sekcyjną zrobił czy wymienił za 1100zł chyba czy aż tak dużo?

 

Ale jesli niektórzy nie wiedzą co to zmiana olejów to sory nie moja wina ani tym bardziej ciągnika ze sie psuje.(nikogo nie chce obrazić) B)

 

Jak sie chce Uzytkowac MF-a tak jak Ursusa no to nic dziwnego ze coś siądzie kiedys i trzeba będzie robic.(to tak dla wszystkich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a to tego Ci juz nie powiem bo jak wspominalem osobiscie nie posiadam MF-a no ale jak ciagnik ma stac to lepiej kupic ta pompe a o ceny to mysle ze niech sie wypowiedza

 

masseyferguson6140 i pablo21

 

bo widze ze sie na tym znaja ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Moim zdaniem idealnym ciągnikiem na 40 ha będzie massey ferguson 3080 ponieważ ciągnik zwrotny, oszczędny, komfort na wysokim poziomie. Tylko poszukaj, nie napalaj sie na pierwszego lepszego i nie kupuj od handlarza, bo oni tylko aby sprzedać, najlepiej kupić od rolnika który go sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@pablo21

Wymiana oleju nie jest receptą na wszystkie awarie. Zanieczyszczony olej może doprowadzić do awarii, ale przyczyny mogą być inne. Ważne jest to jak ciągnik był traktowany przez pierwsze 5 czy 15 tyś mth, jeśli skrzynia będzie zużyta to wymiana oleju nie pomoże ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj