kris14

Podnośnik w 4512/4514

Polecane posty

blazej1996    0

Tak jak w temacie,zakupiłem Ursusa 4514 z turem 3 sekcyjnym,tura odjąłem i mam następujący problem.Na wstępie zaznaczę, że tur nie był podłączony do oryginalnego rozdzielacza (rozdzielacz był całkowicie ominięty)

Po podłączeniu przewodów (jeden z pompy zewnetrznej znajdujacej sie przy pompie wspomaganie zakręciłem od spodu rozdzielacza a drugi wychodzący ze skrzyni z tylu rozdzielacza) moim zdaniem tak to powinno byc

Problemem jest to że podnośnik na wolnych obrotach słabo podnosi i szarpie,następnym jest to że po przełączeniu na wywrot i użyciu dzwigni kiprującej pęka korpus rozdzielacza (ta mała kopułka z dźwignią na rozdzielaczu) i wystrzela olej,tak jakby było za duże ciśnienie

Proszę o poradę czy może ja coś źle podłączyłem lub co może być nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Może być pęknięta rurka pod rozdzielaczem (tym pod siedzeniem), zniszczone uszczelniacze tłoka podnośnika, nieszczelności na zaworach sterujących i parę innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartunio95    1

Witam mam problem z chydraulikom w ursusie 4514 jak podnosze coś o wadze powyżej powiedzmy 100 kg na podnośniku to żeżoli coś na zimnym oleju niema tego normalnie siewnik podniose i cisza olej sie troszke zagrzeje i po 15 minutach żężoli wtrakcie podnoszenie żeżolenie ustajie jak jak kipruje przyczepe to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas318    1

bartunio95 to pompa pomału już się kończy na gęstym zimnym oleju jeszcze ci podnosi ale jak się rozgrzeje i się zrobi rzadki nie podnosi . Naprawiałem takie pompy jak masz kolego . Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

Witam. W mf 375 mam problem z hydrauliką. Podnośnik opada i jest ogólnie słaby. Ciśnienie na siłowniku pomocniczym to 220 bar. Z zawieszoną maszyną podnośnik drga. Problem jest też z dodatkowym układem od sterowania womu i napędu, jak się rozgrzeje, podczas jazdy na max obrotach zaczyna świecić pomarańczowa kontrolka właśnie od tego układu. Zima bardzo ciężko kręci nawet na nowym szybko obrotowym rozruszniku,  a wałek wom przestaje się kręcić dopiero po jakiejś minucie. Czy hydraulika może go tak " trzymać"? Ciśnienie w tym układzie jest 20 bar.  

Gdzie szukać jakiegoś przecieku? Co wymienić? Czy od razu regenerować pompę tłoczkową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3

Witam. W moim 4512 został założony tur metal fach 229 pierwszy pokos i okazało się że baloto700-800 kg na pełnym gazie ledwo podnosi. Kupiłem manometr i na szybkozłączach tam gdzie tur jest zapięty pokazuje 100bar. Cy jeżeli podepnę pod rozdzielacz ten pod siedzeniem to będzie lepiej? Bo agregat 600kg dziekan apollo 2. 4 bez problemu podnośnik podnosi. Co mogę jeszcze pokombinować żeby mieć 100% pewności że wina leży po stronie pompy. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3
9 godzin temu, miles3147 napisał:

Mi pokazuję ciśnienie 160 na małym gazie na wyjściu

No u mnie na zimnym na pełnym gazie około 100. Czy to pompa, czy mogę jeszcze jak wyżej pisałem zapiąć się pod rozdzielacz pod siedzeniem i może pomoże. 160 byłoby ok. Bo w instrukcji tura tyle jest wymagane

Edytowano przez tasiorek766

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavko360    0

Witam posiadam Ursusa 5314 z 97r. z dodatkowym siłownikiem pomocniczym i mam problem z podnosnikiem w polu podniosł i nie chciał opuscic ale po przekreceniu rozdzielacza pod siedzeniem opadł i juz nie podnosi wyczysciłem filtry wymieniłem uszczelniacz na tłoku i dalej nic mam zamiar kupic ten rozdzielacz pod siedzeniem bo juz nie wiem co padło dodam ze w cylindrze podnosnika był jakis oring nie wiem skad sie tam wział a i hydraulika zewnetrzna działa co to moze byc ten rozdzielacz czy pompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitr80    3

Witam mam 4514 2005 r, podnośnik chodzi bez zastrzeżeń, tylko mam taki problem, jak pryskam z opryskiwaczem 600 l to wiadomo, podnosi się delikatnie opuszcza , podnosi i w pewnym momencie nie raz zdarzy się tak, że chce ponieść do góry podnośnik nie reaguje, wtedy muszę go opuścić do samego dołu   i wtedy znów działa normalnie kiedy podnoszę, nie dzieje mi się to z agregatem pługiem, tylko z tym opryskiwaczem tak mam, Co to może być [przeleciałem całe forum i takiego problemu nikt nie zgłaszał ? Od razu mówię olej czysty fuscha,  ciągnik bez tura ma 1400 mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Takie same objawy miałem w 3512, jak kosiłem rotacyjną i też tego nie umiał mi nikt wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj